Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősbékát szeretnék tartani...

Teknősbékát szeretnék tartani egy pár tanácsra lenne szukségem. Vizi vagy szárazföldi? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szárazföldin meg viziteknősön is gondolkodtam, melyiket könnyebb tartani vagy melyik tartása jár több élvezettel ? A szárazföldi teknőst tarthatom kint az udvaron is egy elkerített kis helyen, bírja a hőmérsékletingadozást ?

2013. aug. 1. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem csak vízi van, szárazföldi sosem volt. Kb. 20 évesek és tavasztól késő őszig a kertben tartom őket – elkerített tó. Idősebb korukban semmi bajuk nem lesz odakint amíg jó idő van, bírják a strapát.

Bent… hát, nagykorukban már nem túl élvezetesek. Már csak egy hatalmas műanyag kádban férnek el, és igencsak büdösek egy-egy nagyobb zabálás után. XD

2013. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A szárazföldi teknősöket lényegesen könnyebb tartani. Egyszerűbb tisztán tartani őket, egyszerűbb takarmányozni, kint is tarthatod. Árban viszont nagy eltérés van: míg egy sárgafülű ékszerteknős 3000 Ft körül van, addig egy görög, mór, szegélyes teknős tenyésztőnél kb. 15000 Ft. És ezek csak az állatok, a terrárium, stb. még nincs hozzászámolva.
2013. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kissebb koromban tartottunk ékszerteknősöket, ezért gondoltam egy szárazföldire, de eléggé drága...
2013. aug. 1. 15:02
 4/4 anonim ***** válasza:

A szárazföldi lehet, hogy drágább, de szerintem a tartásnál, hosszú távon megtérül a dolog.

Ha a vízit lakásban akarod tartani és azt akarod, hogy dekoratívabb legyen – a mi műanyag kádas megoldásunk nem túl szép… - az sokba fog kerülni. Ha nem akarsz mocsárszagot, gyakran kell tisztítani, ami sok víz esetén sok pénz.

2013. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!