Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kérdésem, szerintetek a...

Kérdésem, szerintetek a szülei beszélik tele a barátom fejét, és merjek rendőri segítséget kérni, hogy elhozzam a fiamat, esetleg bíróságra menni?

Figyelt kérdés
Fél éves kisfiam apukája szüleivel él, mindketten egyetemisták vagyunk, nem egy városban élünk. Mikor kiderült a terhességem már nem voltunk együtt. Eleinte nem akart tudni róla se ő se a szülei (elhitte, hogy mástól vagyok terhes). Majd kisfiam megszületése után 3 hónappal újra összejöttünk, mostanában jól megvoltunk,már az összeköltözést terveztük, a kicsi 2 hetet náluk(általában velem együtt) 2 hetet nálam volt. Most múlt hét csütörtökön olvasott a barátom valamit ami nem tetszett neki (egy régi ismerősömmel találkoztam, akivel 5 éve jártunk egy rövid ideig és ezt féltem elmondani neki). Haragudott, de megbeszéltük, majd beszélt az anyjával és onnantól kezdve hozzám se szólt, mert hogy én megcsaltam, és mindenféle r***ncnak elhordott, ő pedig elhitte. Másnap éjszaka felhívott, haragudott, de végül normálisan beszélt velem, majd az apja elvette tőle a telefont, nem engedte, hogy beszéljünk(25 éves a barátom). Nem tudom elérni, eltiltották tőlem, de egyébként sem akar szóba állni velem, a kisfiam pedig épp náluk volt ekkor és nem engedik, hogy hazahozzam. Nem tudom mit csináljak, mert ha most elhoznám a fiamat az apja biztosan nem bocsátaná meg, viszont nem bírom kivárni a 2 hét lejártát.

2013. nov. 25. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Pici baba nálad a helye,nem is értem miért nem mentél érte eddig!Jó nagy papucs barátod van,örülj neki ha megszabadulsz tőle.ne itt irkálj menj a gyerekedért!!Még ezt is ellened fordíthatják
2013. nov. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem engedik, hogy elvidd a gyermekedet, akkor hivd a rendõrséget, de elõtte beszélj a pároddal, ott ahol magtalálod.
2013. nov. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Ha nincs hivatalos gyerekelhelyezés, akkor az apának éppen annyi joga van a gyerekhez, mint neked. Ha elhozod az ő belegyezése nélkül, akkor téged büntethetnek meg.

Fordulj a Bírósághoz, és hivatalosan állapodjatok meg a gyermekelhelyezésben és a tartásdíjban is.

2013. nov. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Ilyen kicsi babát még nem szabad ennyi időre elvinni tőled, ha jóba vagytok, ha nem.
2013. nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azért nem mentem eddig érte, mert tudom, hogy az apja nagyon szereti őt, és neki nem akarok rosszat. És olyan nincsen, hogy kibékülünk aztán hirtelen már én vagyok a bűnös mindenért. Ebben a helyzetben viszont jobban szeretném magam mellett tudni a fiamat, de szeretem a barátomat és nem akarom, hogy ezzel végleg tönkremenjen minden.
2013. nov. 25. 16:37
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

3-as!


Azért ez nem így van. Jelen esetben a "szülők" eleve külön élnek, és a gyerek nyilván az anyuka szüleihez van bejelentve.

2013. nov. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
pff...milyen férfi az ilyen... hozd el a kicsidet...
2013. nov. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Nekem 2 gyermekem van.Fél évesen tutira nem lenne nélkülem.Èn már régen érte mentem volna.Mi az,hogy a nagyszülö nem engedi elhozni??Még nyakon is vágnám.....

Menj a fiadért,ha kell a rendörséggel.

2013. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én is közel álltam ahhoz, hogy megüssem az anyját, de visszafogtam magam. Az éjszaka közepén volt ez a veszekedés, a kicsi már aludt. A barátom szülei meg konkrétan elkergettek tőlük. Tanácstalan vagyok, mert a kisfiamat szeretem, a barátomat szeretem és nem akarom elveszíteni a családomat. Nem tudom mit tehetnék, hogy mindkettőjüket visszakapjam (ez azok után amit ő is csinált lehet érthetetlennek tűnik, de csak akkor ilyen amikor az anyja idegbeteg)
2013. nov. 25. 17:08
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

A babát oda lakcímezik, ahova te is be vagy jelentve, ez meg gondolom a szüleid lakcíme. Menj érte, hozd el, ha kell, kérj segítséget.

Komolyan, nem is értem. Enyém 5 hónapos, de tuti nem adnám oda két hétre senkinek sem. Van róla fogalmad mekkora törés ez egy pici számára? Két hét itt, két hét ott? Kihez fog kötődni az a csöppség? Hiába múltál 20 és jársz egyetemre, sajnos elég gyerekes a gondolkodásod.

A baba mellett neked rangsorolnod kell. Márpedig elsőnek kellene lennie a babának, másodiknak a párodnak. És nagy ívben tojnám le, hogy mit szólna azért, ha elhoznám tőle. Eleve ott se hagynám.

2013. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!