Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon gáz lenne a szülőktől...

Nagyon gáz lenne a szülőktől pénzt kérni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy lenne egy ház, nagyon jó áron, nagyon jó állapotban. A pénzünk meg van rá, de kellene még a bankszámlánkon lévő pénzhez 4 millió forint, mert a pénzünk egy része le van kötve, és azt csak pár pár hónap múlva tudjuk kivenni, de akkor rögtön vissza is adnánk a kölcsönt a szülőknek.

Megtehetik, hogy adnak nekünk kis időre kölcsön, nem söpörnénk ki alóluk mindent, de gáz lenne eléjük állni és pénzt kérni?


2013. dec. 11. 19:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem ha megtehetik és nem éhezniük kell miatta.
2013. dec. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de ne csak ugy kernek kolcson, hogy lepapirozok veluk mindent.
2013. dec. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy Ti kértek, még nem biztos hogy fognak és tudnak is adni. Addig meg csak kérdezésről van szó.
2013. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne már gáz a szülőktől pénzt kérni? Egy szülő mindig is szülő marad, ha a gyereke már nem "gyerek", akkor is, ennél fogva haláláig mindent megtesz érte, és támogatja, ha tudja. Ha van pénzük, és ennyi ideig tudják nélkülözni, akkor én úgy gondolom, hogy ezt a szülő szívesen teljesíti!
2013. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ciki? Ez egy normális családban szerintem teljesen természetes. Gondolj bele... Fordított helyzetben te cikinek gondolnád, hogy anyukád kölcsön kér tőled pár hónapra?
2013. dec. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%

Itt három totál korrekt és lelkiismeretes felnőtt válaszolhatott, akiknek ez a helyzet szintén kialakulhatott volna. A lekötött pénz az ilyen sajnos. Mindenképp jobb a szűk családot beavatni, a szülők jóindulata pedig végtelen. Ha valóban nem okozna a mindennapjaikban problémát, és valóban csupán négy hónapról van szó - sztem felesleges kölcsönért bankozgatmi... De simán hitelképesek is lennétek, aggódni tehát nincs értelme. Olyan szerződést is köthettek a háztulajdonossal, hogy most fizettek 60%-ot, és a maradékot később. Valamicske jelképes kamattal. Ha persze a tulajnak megfelel, és nincs túljelentkezés a házért. :)

Én amúgy 23 éves vagyok, nemrég kezdtem keresni, és még mindig (tulajdonképpen) a szüleim eltartottja vagyok. Mert albérlettel együtt nagyon nehezen jövök ki (BP-en vagyok egy garzonban...) - ha otthon dolgoznék (ami lehetetlen, mert falun lakom az ország szélén, és munkahely egy szál se - a közmunkásbért meg az albi kifizetése után így is megkapom, sőt...), tehát ha otthon járnék be vhova dolgozni busszal vagy vonattal..., akkor meg az ő háztartásukban laknék, ahol van étel, ahol van meleg, áram, tehát megint nem hagytam őket békén. Abszolút nem gáz, tényleg. Plusz egyetértek a harmadik válaszadóval, amíg feltételes a dolog, addig ne legyen benned rossz érzés. ;)

2013. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Normális családban,normális szülőknél ez nem kérdés..persze,hogy normális!:DD
2013. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
77%

Hatodik vagyok - még a rosszmájúság: /jóóól meggondoltátok, hogy az a lak lesz "az a lak"???/

;)

2013. dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
2%

Neked kellene a szüleid támogatni, nem tőlük kérni. Ne legyenek ekkora igényeitek.

Soha nem lenne pofám az anyámtól még egy ezrest is kérni, nemhogy 4 milliót...

2013. dec. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 9-es, te nyilván el se tudod képzelni, de vannak olyan szülők, akik nincsenek rászorulva a gyerekeik támogatására, mert jobb körülményeket tudnak maguknak biztosítani, mint a gyerekeik. Ilyenkor teljesen normális, hogy a támogatás az irányukból megy a gyerekek felé (saját példa).

Egyébként a kérdező nem egy ezrest akar kérni, és nem is a TE anyukádtól, úgyhogy a válaszod értelmetlen.

2013. dec. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!