Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól kijossz az anyósoddal?...

Jól kijossz az anyósoddal? Igazán kedveled, vagy csak egy huvos udvariasság és pár lépés távolság?

Figyelt kérdés
En akaármennyire is igyekezek, nem tudom kulonosebben megkedvelni az anyósomat, teljes ellentéte nekem, mindenben. De udvarias vagyok vele, a felszínen minden szuper, de ha a mélyére néznénk...
2013. dec. 18. 08:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Szertem öt, és tiszteletben tartom. Ahogy ö is tiszteletben tartja a döntéseinket, nem szólt bele, hogy összeköltöztünk, nem szólt bele, hogy drága konyhát rendeltem a lakásunkba, amit föleg a párom fizetéséböl fizetünk (jobban keres mint én). A babának is örül, nincsenek megjegyzései, amiben tud segít, felajánlotta, hogy ha kell orvoshoz is elkisér. Szerencsém van, hogy ilyen inteligens nő és nem egy kötekedö anyatigris...
2013. dec. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes,de nem tudom. Azt kell mondjam jól kijövünk,de valahol megvan köztünk a 3 lépés táv,a beszélgetéseink felszinesek mélyebb témát nem érintenek.Nincs bajom vele,egyszerűen mások vagyunk.A kölcsönös tiszteletet megadjuk egymásnak,elcsevegünk ennyi.Nem nagyon szól bele a dolgainkba,szerintem fél tőlem.Nem bántottam soha de elég határozott elképzeléseim vannak mindennel kapcsolatban,azokért kiállok.
2013. dec. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is így van, hogy annyira mások vagyunk, hogy nem tudunk közel kerülni egymáshoz. Néha elálmélkodom azon, hogy hogy gondolkodhat úgy ahogy, sokszor a férjemnek morogtam is, de mára más leszoktam erről. Ritkán találkozunk így el tudom viselni. Példa: Mikor megmondtuk neki, hogy kisbabát várunk ő erre annyit mondott, hogy ő meg megy fogorvoshoz. Ekkor tudomásul vettem, hogy őt ez nem igazán érdekli. Fel nem foghatom, de nem hőbörgök miatta. Függetlenül élnünk, nem vagyunk rászorulva így nem muszáj mennünk hozzá csak kb. havonta. Ennyi.
2013. dec. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos azt kell mondanom, hogy én sem kedvelem igazán. Úgy vagyok, mint te, hogy a felszín okés, kedves, tisztelettudó vagyok vele, de...Azóta van ez így, mióta rájöttem, hogy játszmázik. Ez azt jelenti, hogy gyakran mártírkodik, érzelmi zsarolással él a párom felé, és ebben az a legrosszabb, hogy semmi szüksége nem lenne ilyen piti húzásokra, mert a párom szereti, tiszteli, hívjuk ide-oda, nincs elhanyagolva.


27/n

2013. dec. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyósommal ritkán találkozunk,3-4 havonta,a viszonyunk nagyon jó,sokszor beszélgetünk telefonon keresztül.Jó,mert semmibe nem szól bele,nem kritizálja a döntéseinket.

A volt férjem anyja teljesen az ellentéte volt,amikor megtudta,hogy automata mosógépet tervezek venni,teljesen kiakadt,egyenesen megtiltotta,hogy megtegyem...nem is értem,hogy gondolta ezt:)))

2013. dec. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én szeretem és jól kijövök vele. Igaz, hogy ő nagyon nehéz természet, de mivel én is az vagyok, megértjük egymást. Nem mondom, hogy nem voltak nehéz napjaink, de mindent meg tudunk beszélni. Az életünkbe nem szól bele egyébként. Sokat segít (én is neki), és tanácsot szokott adni, illetve elmondja a véleményét, de nem erőltet semmit, és nem sértődik meg, ha nem úgy döntünk, ahogy szerinte jó lenne.
2013. dec. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerencsére az én anyósjelöltem sem szól bele különösebben a dolgainkba. Örültek amikor a páromhoz költöztem, és onnantól talán még jobban igyekeznek, hogy egy jó viszony legyen közöttünk. (Komolyan vesznek engem is és a kapcsolatunkat is. Előttem sajnos a páromnak volt 1-2 olyan exe, akik csak ki akarták használni a párom, majd egyik-napról a másikra szakítottak vele, minden előzetes nélkül mikor megunták.) Jól el tudunk beszélgetni, sőt, amikor látogatóba megyünk hozzájuk, én többet beszélgetek velük mint a párom. :D
2013. dec. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerencsére jó a viszonyunk, sosem szólt bele a dolgainkba, persze ha volt valami amit ő másképp látott elmondta és ha megfogadtuk vagy sem nem kritizálta a döntéseinket.

A jó családi képet sajnos náluk tapasztaltam meg igazán, 40 év házasság után is tisztelik, szeretik egymást. A szüleimnél nem ezt látom, anyámnak minden nehezére esik amit apán kér, apám pedig sokszor olyan dolgokat mond anyámnak amit max a haverokkal beszélnénk.

2013. dec. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon nem bírjuk egymást, mindenbe bele szól, én mégis tisztelettel vagyok felé, próbálok jó viszonyt kialakítani de folyton kötözködik. Évekkel ezelőtt karácsonykor egy hatalmas hisztit csapot amiért nem aludtunk nála, levetette magát a földre és ott püfölte a földet mint egy hisztis gyerek azóta karácsonykor nem megyünk és nem alszunk nála, ők jönnek látogatni. Hatalmas elvárásai vannak velem szemben, amit túlzásnak érzek ám a korára való tekintettel nem akarok vele folyton veszekedni.
2013. dec. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Engem kezdetben nagyon utált, én voltam a fia első barátnője, sztem nem kell bemutatni...

Aztán olyan 1-1,5 év után megbékélt, mára jóban vagyunk, sokszor vesz nekem ruhát, én is neki, elbeszélgetünk bármiről...

2013. dec. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!