Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni az állandóan...

Mit lehet kezdeni az állandóan panaszkodó, siránkozó anyóssal?

Figyelt kérdés

Még karácsonykor sem hagyta abba, nem érdekli, hogy szenteste van vagy születésnap, vagy hogy 6 másik ember veszi körül, ő csak panaszkodik magáról, a férjéről, az anyjáról, rólunk... na igen, talán ezutóbbi sérti leginkább a fülemet. Nehezen kapcsolom ki az agyam, mikor rákezdi, mert próbálok figyelmes, illedelmes lenni, de néha már muszáj nem figyelnem, egyszerűen egy energiavámpír, akitől 5 perc alatt felmegy az agyamban a pumpa és onnantól az egész napomnak annyi. Csak az ostobaságai meg a panaszáradata jár a fejemben és mérgelődök magamban, miért csinálja és hogy küszöböljem ki végre ezt. Falu nőttem fel, jól ismerem az egyszerűbb embereket, és bár ez nem az én világom, mégis mindig próbálok kedves, illedelmes, kezdeményező, nyitott lenni. Én tényleg igyekszem, ahogy a párom is, mindig mosolygunk rá, próbálunk segíteni. Bár az is tény, hogy a páromnak szinte már könyörögni kell, hogy meglátogassa a szüleit, ahogy nekem is, nem szeretünk ott lenni, látom a páromon, hogy csak kötelességből megy. Mikor ottvagyunk, akkor is csak pofákat vágnak az testvérével (aki szintén menekül otthonról) és röhögnek magukban az anyjukon meg a mamájukon, mivel mindkettő ugyanolyan, én meg csak mosolyogni merek. Csak a panaszáradat, hogy jajj, neki milyen lába van, bezzeg nekem (konkrétan nekem vastagabb lábam van, mint neki, pedig én is nádszál vékony vagyok, és ez a baja - de hát mit tehetek én róla, ilyen géneket örököltem), és akkor ezt a láb témát taglalja fél órán át, hogy ő hogy utálja a testét. Néha már kínosan érzem magam, mikor szinte minden alkalommal elkezdi azt a témát, hogy bezzeg én így meg ő úgy, én milyen jól öltözöm, bezzeg ő, meg nekem milyen jó alakom van, bezzeg neki. Több mint 20 év van köztünk, senki nem várja tőle, hogy úgy nézzen ki, mint én, de persze ezt sem mondhatom meg neki.

A karácsonyi, családi összejövetelt már végigpanaszkodta, nem tudunk már mit tenni, de hogy szerelhetnénk le legközelebb? Hogy érjem el, hogy ne menjen fel az agyvizem 5 perc után és ne tartson az idegesség egész nap? Jó lenne néhány mondattal leszerelni... (habár a gyerekei meg a sógornője most is próbálták, sikertelenül).


2013. dec. 26. 17:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Tömbe a száját sütivel.
2013. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Amikor már fél órája hajtja a sok butaságot, legszívesebben azt tenném. :D
2013. dec. 26. 17:41
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

Én szeretem az anyósom, mert alapvetően egy kedves nő, de én sem tudok mit kezdeni ezzel az állandó panaszáradattal és mártírkodással. Neki ez fáj, az rossz, ilyen és olyan gondja van, még a bolhából is elefnátot csinál, csakhogy mindig elmondhassa, mennyire kivan.


Nem tudom, mit lehet ez ellen tenni :/

2013. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 II.Dartheon ***** válasza:
69%

Nézd, ha ennyire nem bír normálisan viselkedni, minek mentek hozzá? Tuti nem mennék ilyen rokonhoz.

Sőt.. nem is megyek.

2013. dec. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
1 vagyok. Vedd rá, hogy zabbantson. Húzd előtte a mézes madzagot. Ilyen embereknek ez lekk.
2013. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
jav kell
2013. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
...milyen ismerős.
2013. dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 gömbicica ***** válasza:
21%

Kedves fiatalok!!!

nem egyszerü ám idősödni!!!! majd meglátjátok Ti is!!!!!

van aki roppant nehezen viseli.

Anyósod ugy látszik ilyen.

nehéz belátni, hogy 20 éve még ő is szebb volt, más volt. stb.stb.stb.

Ezt fiatal nem érti.

Persze vannak más helyzetek, ott bizonyára nincs szeretethiány. Mert ha valakit szeretnek, akkor minden szebbé válok. még maga az ember is.

itt van viszont az, hogy hogy szeressen az ember olyat, akitől égnek áll a haja.


nem egyszerü az élet na.

megoldásra várnak az ilyen fordulatok.

2013. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
66%
a legrosszabb fajta,pehed van. jatsza az eszet egesz nap!probalj temat valtani vagy beszelgetest kezdemenyezni hogy ne jusson szohoz sokat!ha nem megy akkor johetnek a regi fotok mutasa mar meg hogyan nezzet ki olyan idosen mint most te ,hatha kapcsol hogy nem egy korosztaly vagytok!probald ritkitani es roviditeni a latogatasokat ,ezert ne legyen rossz kedved.anyos miatt soha!!!en mar rohogok az enyemen!
2013. dec. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ezen nem hiszem,h ogy rövidíthetek, így is csak 1-1 órára ugrunk be, én csak 2-3 hetente egyszer. Így is az a ritka 1-1 óra azzal megy el, hogy mi milyen szemetek vagyunk, amiért ilyen ritkán megyünk meg hasonlók. :/
2013. dec. 26. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!