Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehet átszokni a...

Hogyan lehet átszokni a magázódásról a tegeződésre?

Figyelt kérdés

Az alaptörténet a következő: lassan 5 éve vagyunk együtt párommal ( ő 31F, én 21L ), és két éve együtt és élünk, a szüleinél ( tehát én, párom, leendő anyós-após ).

Anyósjelöltel elég jónak mondható a viszonyunk, egy-két kisebb nézeteltérést kiéve elvagyunk.


Most szilveszterkor megkért arra, hogy mostantól kezdve ne magázzam, hanem tegezzem. Ez nekem nagyon jól esett, de egyszerűen nem megy. Nem tudok neki sziával köszönni, meg tegezni őt, illemből se, és a korából adódóan se ( 60 körüli ).


Szerintetek mit csináljak? Próbáljam meg ezt a tegeződős dolgot, vagy mi legyen? Megbántani sem akarom őt.


2014. jan. 9. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, legrosszabb esetben neki is fel fog tűnni, hogy nem megy. Nem hiszem, hogy ezzel megbántanád, főleg, ha azért jóban vagytok, meg fogja érteni, hogy nem ehhez vagy szokva és nem megy az átállás. Én 19 éves vagyok, úgyhogy nincs ebben akkora tapasztalatom, viszont édesanyám a mai napig magázza apukám szüleit, így szokta meg, így szereti.
2014. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Udvarias formában tegezd, esetleg kérdezd meg, hogy nénizd-e vagy hogyan szólítsd, mert sok vénasszony allergiás a saját korára. Nem kell sziázni, vannak más köszönések is, amelyek az irodalmi szervusz-tól erednek. Semmiképp ne utasítsd vissza, mert vannak, akik vérig sértődhetnek emiatt.
2014. jan. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld. Egy ideig mindkettőtöknek fura lesz, de meg lehet szokni. Szia helyett köszönhetsz máshogy, meg egy darabig kerülheted a konkrét formákat, pl. "ide tetszik adni/ideadod" helyett mondd, hogy "elkérhetem" és hasonlók. Nálam ez bevált, ma már nyugodtan tegezem.
2014. jan. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, menni fog, szép lassan megszokod. Nekem is pont ilyen érzéseim voltak az elején, nekem az eggyel azelőtti szilveszterkor mondta anyósjelölt, hogy tegeződjünk. Eleinte nem jött a számra, fura volt (főleg mert 67 éves, és megszoktam azt, hogy idősebbet tiszteletből magázni kell)... de aztán próbálkoztam, és a végén megszoktam... és vhogy úgy is éreztem, hogy lehet, ennek a segítségével egy fal is leomlott közöttünk, és vmivel bensőségesebb lett a viszonyunk.
2014. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hú, nekem sem sikerült átszokni, az esküvőnkön mondták, hogy tegeződjünk, hát nem ment az átszokás (mondjuk ritkán találkozunk, évente 3-4 alkalommal), ha együtt éltek érdemes megpróbálni, esetleg meg is beszélheted vele, hogy ez most még nehéz neked, de igyekszel átszokni, így meg fogja érteni. A páromnál is ez van, anyukám rögtön mikor megismerkedtek összetegeződött vele, így ez megy is, de apukám szintén az esküvőn próbált tegeződni, de a páromnak sem megy :). 2 éves magázódás nehezen megy át tegeződésbe.
2014. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!