Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomék olyan házassági...

Anyósomék olyan házassági szerződést akarnak aláíratni, amire én nem vagyok hajlandó. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Párom felvetette, hogy házasodjunk össze titokban, de mivel én egyke vagyok, nem érzem ezt fairnak az én szüleimmel szemben.


Mit tegyünk?


2014. jan. 14. 13:53
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
90%
Nem anyóssal kell megbeszélni hanem a pároddal. Anyós vagyonához meg házasságban sem lesz semmi jogod.
2014. jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
86%
Nem írjátok alá. A párod mit gondol erről? Házassági szerződés nem az anyós - meny között köttetik, hanem férj és feleség között. Nem értem, hogy mit akar anyósod?
2014. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
88%

Anyósodéknak semmi köze a ti házasságotokhoz. Ha nem írod alá a szerződést, attól még tarthattok bármilyen esküvőt. Max. ők nem mennek el rá.

A házassági szerződést a férjnek és a feleségnek kell kötni és csak az ő feltételeiket veszik bele.

2014. jan. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
90%

Én nem mennék olyan férfihoz hozzá, akinek még mindig az anyja diktál, főleg olyan dolgokban, amihez nincs köze. És ahelyett, hogy ezt tisztázná az anyjával, gyáván ki akar csúszni a konfrontálódás alól.

Gondolj bele, ez csak a kezdet, ebben a házasságban nem ketten élnétek, hanem legalább hárman.

2014. jan. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
80%

anyós már most megalapozza a későbbi jó kapcsolatot ... a párodnak kellene a sarkára állnia


ha mondjuk arról van szó, hogy a feneketek alá tolnak esküvői ajándékként egy házat berendezve, meg kocsit, és ahhoz válás esetén semmi közöd, azt szerintem aláírhatod, de ha olyant akarnak, hogy a későbbi '"gazdagodásotokat" is arányosítanák valamilyen formában, akkor hajtsd el messzire

2014. jan. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Anyósom azt akarja, hogy váláskor 80-20% arányban osztódjon a vagyon.


A párom egyáltalán nem akar kötni, de a szülei nagyon erőszakosak. Amikor összeköltöztünk, hetekig jártak naponta ellenőrizni, mire elég durván kitiltottuk őket.

2014. jan. 14. 14:00
 7/46 anonim ***** válasza:
84%
Nem teljesen értem, hogy jön ide az anyós? Velük éltek, ők adják a párod fizetését vagy mégis hogy jönnek ide?
2014. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
88%

Előzőeknek tökéletesen igaza van, a férjed gondolom felnőtt ember, önálló keresettel, önálló élettel. Ez esetben pedig ő dönti el mit ír alá és mit nem. Ja és még egy dolog: amit a szülei után örököl ahhoz soha nem lesz közöd, házasságnál az öröklött vagyon nem feleződik válás esetén, tehát az anyósnak nincs mit féltenie!


Én a párod helyében anyukám elé állnék és szimplán megmondanám neki hogy nem lesz szerződés, szívesen látom az esküvőn. Ha eljön akkor eljön, ha nem akkor nem.

2014. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Mi fizetjük az esküvőt a párommal.
2014. jan. 14. 14:01
 10/46 anonim ***** válasza:
18%
szerintem meg jó dolog a házassági szerződés.Semmire nincs garancia,válásnál meg vigye mindenki azt amit hozott.
2014. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!