Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van egy családi házam, amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy családi házam, amit örököltem. Itt lakunk a barátnőmmel már 2 éve, és házassági szerződést akarok íratni, hogy neki ne legyen semmi köze a házhoz, de ő nem akarja aláírni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimtől örököltem a házat. Rengeteget dolgoztak ezért a házért, valamint a saját pénzemből (kb 2 milliót költöttem rá) újítottam fel, vettem új bútorokat, stb.

Igaz, hogy már 2 éve itt lakik a barátnőm, de nem tett igazából semmit, azon kívül, hogy segített a számlákat befizetni.

Mondtam neki, hogy házassági szerződést akarok, de teljesen kiakadt ezen... Mit tegyek? Volt már valaki hasonló helyzetbe?


2013. júl. 4. 02:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon helyes, hogy van ennyi eszed! Tarts ki a szerződés mellett. Senki ne a házért szeresse a másikat.


Kötelezővé tenném a házassági szerződést! Nagyon sok problémától óvná meg az embereket!

2013. júl. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Salx Narval ***** válasza:
91%
Én úgy tudom, hogy a házasság, ill élettársi kapcsolat előtt szerzett, örökölt, ajándékba kapott dolgok és a belőlük származó esetleges haszon , szerződés nélkül is a tiéd maradnak, sőt amit ezután örökölsz, kapsz, az is. Viszont, mindenképp érdemes elolvasni az ide vonatkozó jogszabályokat, mert lehetnek benne kivételt képező részek. Nem igazán értem a párod viselkedését, teljesen normális dolog amit kérsz tőle és azt tanácsolom, hogy ezek után mindenképp ragaszkodj hozzá. Próbáld neki elmagyarázni, hogy ez a szerződés az ő vagyonát, érdekeit is ép úgy védi, mint a tiédet, ez nem egy egyoldalú szerződés és nem irányul senki kárára.
2013. júl. 4. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Salx Narval ***** válasza:
33%
Ami azt illeti a párodnak több oka lenne kérni a szerződés megírását, mivel nincs a házban tulajdon része és ő is fizeti a számlákat. Egy esetleges szakításkor, elballaghatna úgy ahogy jött, a befizetett pénzének annyi, hacsak nem tudja névre szóló számlákkal igazolni a befektetett költségeit.
2013. júl. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Ha örökölted, akkor az szerződés nélkül is a tied.

Ha nem örökölted volna, akkor is, mert házasság előtt is a tied volt.


Az 1-es és 2-es hozzászólóval egyetértek.

A harmadikkal csak az a gond, hogy a barátnő semmit nem kérhet vissza, ha csak rezsiköltséget fizetett, hiszen ott lakik. Ha valamilyen hitel törlesztőjébe is beszáll, az már más dolog.

2013. júl. 4. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

Végre egy pasas, akinek nem a farkában van az esze.

Rúgd ki a fenébe, mielőbb, mielőtt a nyakadba varr öt gyereket és a válópernél elperli tőled a házat az utolsó kiskanálig. Elsővel egyetértek, kötelezővé tenném a házassági szerződést.

Ha nem irja alá, mielőbb rúgd ki, mert csak érdekből van veled.

2013. júl. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a lakóhelyed szerinti közjegyzőnél kellene érdeklődnöd,hivatalosan úgyis ott fogják intézni az örökléssel illetve a tulajdonjoggal kapcsolatos ügyeket.Úgy tudom nem szükséges,hogy a barátnőd aláírja.Akár ügyvédi úton is intézheted és akkor végképp tiszta az akaratod! 2013-ban változtak az öröklési törvények és szeretnélek megkérni alaposan nézz utána!
2013. júl. 4. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Én is kötelezővé tenném a házassági szerződést.
2013. júl. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Nem derül ki mire tér ki a házassági szerződés.....


Azért mert, ha csak a ház miatt, akkor ahhoz a barátnőd akármit is csinál nem lesz köze, hiszen házasság előtt szerzett vagyon...ami ráadásul öröklött.

Annyi a fontos, hogy ha esetleg elköltöznétek, és ezt a házat eladnátok, akkor érdemes egyértelműen jelezni, hogy ennek az értékéből vettétek, mert akkor ahhoz sem lesz köze.

Amúgy ha már hzasok lennétek, és úgy örökölnél, ahhoz sem lenne jogilag köze, másképpen is annyiban, amennyire elmondod neki....



Viszont gondolj arra,hogy ő lakik ott nem 2 éve, hanme már 22, neki nincs lehetőség félretenni, hogy vegyegy egy sajátot, mert az összes pénzt elciszi a ház fenntartása, felújításq... 20 év alatt akr egészbházrészt is hozzáépíthettek...stb ami több millió lenne, az ő pénzéből is, mégis a TE házad értékét növeli...

Én a lány helyzetében vagyok, nálunk én akartam házassgi szerződést, de "nekünk" lakás van, nem ház, így rákölteni is lényegesen kevesebbet lehet (igaz az előző felújítást én fizettem, akkor költöztünk be, még volt "én pénzem, te pénzed". Burkolatcsere mindenhol, bontás, ajtóeltüntetés, festés...stb)

Ennek ellnére tiszta a mi helyzetünk is, nem kell hozzá szerződés...

Majd amikor nagyobba megyünk, akkor kell atulajdonhányaddal tisztába jönni, mert közben én is kapok szüleimtől hozzájárulást, így meg lesz keverve a dolog....

2013. júl. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Mivel örökölted a hazat, az mindig is a te maga vagyonod lesz. Amit követelhet, az egy esetleges felújítás költségének fele illetve az igy keletkezett erteknovekedes fele, semmi mas.
2013. júl. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Házasság előtt szerzett vagyon, örökség kizárólag a tied szerződés nélkül is.
2013. júl. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!