Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom büdös. Egy munka...

Anyósom büdös. Egy munka helyen dolgozunk. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Bő 3 éve vagyunk együtt párommal, több mint 1 éve együtt is lakunk, külön a szülőktől, nekem az ő családjával a viszonyom olyan, hogy hát éppen elviseljük egymást, mert muszáj. De nem bratyizunk soha, szigorúan csak köszönés. Ünnepekkor sincs se ajándék se semmi, szülinapkor sincs egy sms sem, mondjuk a számomat sem tudják :-) Na mindegy is. A lényeg, hogy decemberben felvették anyósomat "hál istennek" oda ahol én is dolgozok, egyeltalán nem díjaztam a dolgot, de mondom ki bírom, mert dolgozni azért csak kell, de sajnos csak a panaszt hallom róla, a munkájára is és őrá is, hogy ápolatlan és nem nagyon lehet mellette megmaradni mert kellemetlen a szaga. Számomra ez több mint megalázó. Én egy tiszta és rendezett családból származom és nagyon is adok magamra, de ,mivel "anyósom"ról ez a pletyka megy így már rólam is hasonlókat feltételeznek. Beszéltem párommal, hogy jó lesz ha ezen nagyon gyorsan változtat az anyja, és menjen beszéljen vele,de az anyja erre úgy tett, hogy ezt csak én találom ki és ez nem igaz. Pedig tényleg elég ápolatlan. Mit tehetnék?

2014. febr. 6. 12:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Azt tehetnéd, hogy mikor hallod a pletykát, akkor mondd meg nekik, hogy mondják az anyósodnak, mert ha a háta mögött pofáznak, akkor nem fog megváltozni. És nem, nem te fogod mondani neki, ne a te fäszoddal verjék a csalánt, mikor ők témáznak állandóan ezen.
2014. febr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

"de mivel anyósomról ez a pletyka megy így már rólam is hasonlókat feltételeznek."

Vazzeg, intelligens emberek vehetnek körül ott a munkahelyeden...

2014. febr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel mit pletykálnak rólad? Te tudod, hogy ez nem így van és a környezetedben lévőknek is tudni/érezni kell!


Ha jó ideje ott dolgozol és megismertek, akkor nem gondolom, hogy ezt feltételezik rólad.

És valóban mondd meg nekik, hogy anyósodnak szóljanak, mert téged se nem érdekel a téma, se nem a te dolgod! Pont. Nem kell ezt túlspiláznod!

2014. febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, akik konkrétan velem dolgoznak,vagy a környezetemben, azok tudják, hogy én nem vagyok ilyen, sőt, de így van sok a hülye, a pletyka meg gyorsan terjed és hiába nem akarok vele foglalkozni, látom, hogy egyesek, hogy néznek rám és ez nekem nagyon rosszul esik. Állítólag már szóltak neki, hogy fürdeni kéne :-) de nem igazán vette a lapot.
2014. febr. 6. 12:56
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Rólad is hasonlókat feltételeznek? Mármint, hogy büdös vagy? Az mondjuk elég egyszerűen cáfolható, feltéve ha nem vagy büdös.
2014. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémát. Az anyósod büdös, ápolatlan. Ez nyilván látszik/érződik rajta. Azt állítod, te nem vagy ilyen, akkor nyilván rajtad nem érződik. Rólad akkor miért feltételeznék, hogy te is olyan vagy?
2014. febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
NEM, én nem vagyok sem büdös, sem ápolatlan. Gondolom azért feltételeznek rólam is ilyeneket az emberek, mert úgy mond egy család vagyunk, ha az anyósom. Nem? de aki ismer az tudja hogy nem vagyok az, de sokan szeretik a szart kavarni, meg másokról a rosszat terjeszteni. Másrészt meg ha én is ilyen lennék akkor gondolom nem zavarna ez a dolog.
2014. febr. 6. 13:08
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, akik konkrétan velem dolgoznak,vagy a környezetemben, azok tudják, hogy én nem vagyok ilyen, de így van sok a hülye, a pletyka meg gyorsan terjed és hiába nem akarok vele foglalkozni, látom, hogy egyesek, hogy néznek rám."


Azok, akikkel együtt dolgozol, ismernek, tudják, hogy nem vagy olyan, mint az anyós - tehát akik véleménye valamennyire számít, azokkal nincs baj.


A többieké meg nem érdekes, ha van eszed, nem foglalkozol velük.

2014. febr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát jó meg próbálok nem foglalkozni vele, de azért remélem átérzitek kicsit, hogy ez nekem akkor is nagyon gáz önmagában is. -nem hogy még a kollégáim, barátaim, főnökeim előtt.Nem tehetek róla,de csak az anyósom basszus
2014. febr. 6. 13:13
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Még mindig nem világos. Akik ott vannak a munkahelyen, látnak téged, meg tudják nézni a saját szemükkel, hogy ápolatlan vagy-e. Innentől kezdve nem veled van a baj, még csak nem is az anyóssal, hanem azokkal, akik olyan ostobák, hogy nem a szemüknek hisznek, hanem a pletykáknak.
2014. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!