Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Volt valaki hasonló helyzetben...

Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy alakult a dolog?

Figyelt kérdés

párom (25/F)hárman vannak testvérek (3 fiú) ő a legkisebb. jelenleg még mindhárman otthon laknak de a 2 idősebb tesó már dolgozik (párom most végzett az egyetemen). legidősebb tesó most építkezik, kb nyáron költözik. középső tesónak egyenlőre esze ágába sincs elköltözni otthonról. párommal tervezgetjük a jövőnket és úgy beszéltünk arról is, hogy miután lesz munkája hozzánk költözik (én is szüleimmel élek) és amikor ezt kérdeztem tőle, hogy ideköltözne e azt mondta h örülne neki ha ideköltözhetne (anyuéknak nem lenne kifogása ellene) de az ő szülei biztosan megsértődnének. mivel ő a legkisebb nem is tudom de az anyukája valahogy még mindig úgy kezeli mintha gyerek lenne, szeretné ha mindig a közelében lenne, mert h ő ugysem tudná se eltartani magát. pedig nem egy ügyefogyott ember. sőt. elég talpraesett de anyukája valahogy szöges ellentétének gondolja a fiát mint ami. mondtam páromnak, hogy anyukája jobb ha belenyugszik h elfog költözni onnan, mert többek között ez az élet rendje. gondoljátok, hogy a szülei tényleg megsértődnének ha elakarna költözni? lehetséges lenne, hogy "nem engednék"? párom eddig mindig kiállt értem, értünk viszont nem is tudom hogyan fogalmazzak de nem szeret vitatkozni a szüleivel, inkább nem mond ellent nekik, hogy ne legyen felesleges vita. a történethez hozzátartozik, hogy van egy idős mamája aki szintén velük van, igazából eltudja látni magát, de egyedül nem lehet hagyni a házban és kicsit azért figyelni kell rá. párom anyukája nem dolgozik, "csak" a házkörül, középső tesója egész nap otthon van mert otthonról dolgozik, de mégis úgy érzem, hogy a mamájával fognák vissza. mintha szinte csak az ő nyakába akarnák "sózni" a mamáját. (ezt ne írjátok, hogy költözzek én oda mert az egyéb okok miatt kivan zárva)


én 20/L párom 25/F


2014. febr. 12. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem költöznék anyóshoz, hogy ezt miért nem tudja a szemedbe megmondani és miért kifogásokat keres azt nem tudom. Amíg a közös életetek alapvető feltételeit nem tudjátok előteremteni teljesen felesleges összeköltözni.
2014. febr. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem kicsit félreértetted. Ő nagyon szívesen ideköltözne hozzánk, így is elég sokszor itt van napokig is.
2014. febr. 13. 00:05
 3/8 anonim válasza:

Igen, az én párom is hasonló helyzetben van. A szülők sokszor foggal körömmel kapaszkodnak a gyermekükbe, és meggyőzik magukat hogy nincs ezzel semmi baj. Idővel kénytelenek lesznek belátni hogy el kell engedniük. A legnagyobb baj az hogy a párodnak minden bizonnyal bűntudata van a mama miatt.. és úgyérzi hogy az ő kötelessége gondoskodni róla. Ez persze nem így van, de ha ezt kimondanád kegyetlenségnek hangzana...

Sajnos ez most így elég bonyolult helyzet, akárcsak az én páromnál. Annyit tudok mondani hogy nagyon remélem idővel változik a dolog...

2014. febr. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
de miért más az, ha a te szüleidnél lakotok, mint az, hogy Ő a szüleinél lakik? Az értem,hogy ki van zárva, hogy odaköltözz de te is otthon maradsz.
2014. febr. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A hosszabb távú jó kapcsolat fenntartása miatt nem költöznék oda és mert nem vihetem a kutyámat.
2014. febr. 13. 07:45
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Az fel sem merül bennetek, hogy mindkét családtól függetlenül, önállóan kezdjetek életet a saját munkátok/jövedelmetek/megtakarításotok felhasználásával?


Pedig ez lenne az evidens, nem?

Akkor nem kellene alkalmazkodni "anyós"-hoz (a barátod édesanyjához inkább), a kutyát is tudod vinni magaddal, ha megfelelő lakást tudsz találni.


Ha mindketten dolgoztok, akkor magatokat, egy albérletet fenntartani nem lehetetlen küldetés.

Egyéb esetben, ha egyiktek sem dolgozik és most is a szülők tartanak el benneteket, akkor hová ez a sietség?


Az önálló élet lenne a cél, nem egyiktek családjához berendezkedni szerintem.

2014. febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én már dolgozom és a párom is fog hamarosan.
2014. febr. 13. 10:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha "hamarosan fog", akkor a kapcsolatotoknak és a családjaitoknak is az lenne szerintem a legjobb döntés, ha ki tudnátok várni azt, amíg legalább egy albérlet havi díjának (bérleti díj+ rezsi) 3-szorosa összejönne megtakarításban, azzal már vidáman lehet költözni, kauciót fizetni stb.


Nem olyan sok idő az! Ha a barátod elkezd dolgozni, onnantól kb. 3 hónap alatt össze is hozható ennyi.


Ezt az időt meg mindenki töltse a szüleinél, esetleg egy picit jobban takarékoskodva- tavaszra már tudtok is saját lábra állni a közös új életetekben!

Sok sikert.

2014. febr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!