Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Eleg erdekes a helyzet, es...

Seshoumaru kérdése:

Eleg erdekes a helyzet, es tudnatok tanacsot adni- többi lent:?

Figyelt kérdés
Na:mar 4 ik eve vagyok együtt a baratnömel, vagyis mar a menyasszonyom, tehat együtt elünk eleg reg,es sajnos ugy hozta a helyzet hogy az anyukajaval es tesojaval elünk együtt, ami nem is lenne baj de!:mikor megismerkedtem vele, minden ok volt, de tenyleg mar ez a tul jo hogy...dolog,tudni kell hogy en roma vagyok a baratnöm meg a csaladja nem,-nem lenyeg igazabol de volt mar mas baratnövel ebböl problema-de itt nem volt,szoval tenyleg minden ok volt,az elfogadast illetöen,sajnos az apukajuk meghallt agyverzesben,azelött mielöt en képbe kerültem volna meg,tehat ugyn.családfö szerep kiesett, ezert is mentem abba bele hogy ideköltözzem.-szoval telt mult az idö, ugye az anyukajuk nekem mint egy oszkar dijas szinesznö eljatszotta a jo embert en meg bedöltem,ugye tudni kell hogy 40 eves volt amikor a halaleset megtörtent es senki sem varhatta el ugye hogy fiatal nö egyedül eljen tovabb, na de: elsö emberkéje az volt akiröl aztan megtudtam hogy megcsalta meg eleteben a ferjet,tehat összejött vele, es ide is költöztette,az apjuk altal letrehozott hazba,,ennek aztan vege szakadt es jöt még 2ferfi utanna..,na igen...,aztan a mostani,:ez az emberke töle 10 evvel fiatalabb, semmit nem akar csinalni, csak ha jol öszeveszik vele, allandoan keveri a sza.t, rolam es a baratnömröl, es nagyon kiveszi magat a csaladi dolgokbol, tehat abszolutte nem cspatjatekos.Es nem tudom mit kene tennem,hogy ez jobb legyen marmint abba mar belefaradtam hogy a többieken probaljak segiteni, most magamon szeretnek es a baratnömön, igen az elsö mingyart az lenne hogy költöznk el, csak ez mam mar anyagilag nem tul egyszerü. Ti mit tennetek?

2014. febr. 24. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Pl.: megtanulnék helyesen írni és ha már leendő anyósom nyakán élnék befognám a pofám.
2014. febr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Ez a zagyva, összevisszaság szöveg büntet. Ilyenkor érzem azt hogy az internethasználatot egy bizonyos értelmi szint eléréséhez kellene kötni.
2014. febr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
bocsi, de nem tudtam végigolvasni, olvashatatlan, nyelvtanilag tele van hibákkal, a fogalmazás rémes
2014. febr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Semmi közöd hozzá, hogy anyósod kivel kavar. Azt csinál amit akar a saját életével.

Ami titeket illet a barátnőddel, ha nem tudsz külön költözni, akkor bizony csöndbe maradsz és örülsz, hogy ott lehetsz.

2014. febr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Én értem és el is tudtam olvasni :)

Ha az illető kihasználja anyósodat és ott élősködik, de anyósod nem veszi észre, mert szerelmes, akkor a lányának kéne elbeszélgetnie vele. Szerintem hülyén jönne ki, ha te beleszólnál.

Hosszú távon viszont tényleg az lenne a jobb, ha elköltöznétek. Gondolom ti dolgoztok a barátnőddel, szóval ketten azért könnyebb megoldani, mint egyedül.

Sajnos az ilyen közös lakásból bármikor lehetnek problémák.

2014. febr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Na itt a sok nyomorék magyar selejt akik egyből ahogy elolvasták hogy roma a kérdező elfelejtettek olvasni.

Tudjátok szégyenek vagytok az országnak, iskolába kellett volna járna és.megtanulni olvasni, mert egy átlag ember ezt simán elolvassa és megérti.

Ebből látszik, hogy átlagon aluliak vagytok.


Kérdező, igazán nem tudsz tenni semmit, mivel anyósod háza az ő agybaja hogy fiatalabbakkal kezd , mert már vénül és nem tudja elfogadni a fiatalabbak meg szeretnek beleszólni mindenbe.

Igazából muna kéne aztán költözni, mást nem tudsz te se mi se.

2014. febr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na az elsö pár emberkéek üzenném én Szlovakiai Magyar vagyok nem Pesti kiscsáko,bocsi ha nem ügyvédi szinten fogalmazok. A töbi normalis hozzaszolonak pedig hogy köszi,de nem élösködöm oly annyira sem hogy a 4ev böl talan fel evet voltam melo nelkül,de penz nelkül nem lennék itt termeszetesen, nem tartatom el magam!! Ez a lényeg mert a masik Pasi ezt csinalja!!! A kerdes az ti hogy viselkednetek?
2014. febr. 24. 11:28
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Hát akkor ne a többieken segíts, hanem magatokon!

Én azt gondolnám, hogy ha már jegyesek vagyunk valakivel, akkor onnantól a közös életért dolgozunk, teszünk, hogy nekünk elinduljon az életünk.


Amúgy tényleg furcsa a fogalmazásod, nem a helyességébe akarok belekötni, hanem abba, hogy ez a vonal megy:


A blablabla, ami végülis jó, de mégsem, mert B blablabla, ami végülis nem is rossz, de mégis, mert C blalblabla...


El kéne határoznod magad, hogy egy helyzet jó-e a számodra, vagy sem. Ne áltasd magad, hogy amiben most vagy, az jó, ha nem az.


Szerintem ha még most nem is tudtok elköltözni, azért tűzzétek ki célnak, hogy legyetek a magatok urai, és akkor nem kell foglalkozni másokkal.

2014. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát bocsi, de én is szlovákiai vagyok, és fogalmazok úgy, mint bármelyik magyar - nyugodtan jelentkezzen, aki nem így gondolja.

Tehát ne exkluzáld magad ezzel, mert nagyon utálom, mikor a szlovákiaiakat tanulatlan bunkó, tahóknak állítják be, sőt, némelyek egyenesen saját magukat minősítik ilyen szintre.


Én el tudtam olvasni, és a helyesírás sem volt rettenetes, láttam én már itt sokkal rosszabbakat is, hogy a szemem jojózott bele, mire kisilabizáltam, mit szeretne a panaszos :XD. Úgyhogy nem kell ízetlenkedni!


Ha belefáradtál (amit abszolút megértek), akkor mostantól nagyon erősen gyúrjatok rá a különköltözésre! Annál is inkább, mert anyós egyet gondol, és ki is rakhat (vagy nem? párodnak van ott tulajdonrésze?), és akkor sem mennétek gondolom a híd alá - valahogy csak meg kellene lenni! Ezt tartsd szem előtt, akkor könnyebb lesz meglépni.


Semmi közöd ahhoz, hogy anyós kivel csalta, kivel sem a férjét anno, ha neked olyan szilárd erkölcsi érzéked van, hogy ezt helyteleníted, az nagyon jó és dícséretes dolog, de akkor se foglakozz ezzel, az ő dolga, nem a tiéd.


Szintúgy ne foglakozz azzal, hogy cserélgeti a pasikat, szintúgy az ő dolga hányadiknál tart, mennyit szeretne még, hány éveseket stb.

Ha olyan hülye, szedjen össze akár 20 éves "csődöröket", akik majd kiforgatják mindenéből (bár, azért itt már természetesen képbe kerülnek a párod anyagi érdekei főleg az örökségét illetően - ha ez a gond, ettől féltek, akkor miért nem ezt mondod/írod).


Úgy nézem, te úgy érzed, te vagy/voltál ebben a családban a családfő ("....családfő szerep kiesett, ezért is mentem abba bele, hogy ideköltözzem...."), és most nem tetszik hogy valaki vagy valakik veszélyeztetik a pozíciódat, márpedig ezt el kell fogadni, magad mondtad, hogy nem várható el egy 40 akárhány éves nőtől, hogy egyedül maradjon és mégiscsak az ő házában vagy, ezt ne felejtsd el!


Nem kell neked senkin segíteni, én már rájöttem, hogy akármilyen tökéletes az élet, még úgyis vannak nehézségei, törődj a saját gondjaitokkal, ne vedd át a másét!

Párod próbáljon beszélni az anyjával, ahányszor csak tud, igyekezzen segíteni neki, mert azért nekem nem lenne mindegy, ha az érzelmileg megbillent, egyedülálló anyámból komplett hülyét csinálnának mindenféle ficsúrok, meg kihasználnák, ahol tudnák! Tehát ezt a részét abszolút megértem, más kérdés, hogy amíg anyós a saját bőrén nem tapasztalja meg, mekkora hülyeséget csinál, te nem tudsz változtatni semmin. Talán még a párod sem, mert sajnos ilyenkor rendszerint erősebben esik a latba a fiatal pasi/szerető szava, mint akár a saját családé :-(.

Költözzetek el, amilyen gyorsan csak lehet. Az nem a te házad, nem te vagy a családfő, alapítsatok külön otthont, ott majd lehetsz te a főnök. Aztán majd ha anyós magára marad a selyemfiúkkal, lehet maga is megokosodik, látni fogja mindazon jellemhibáikat, amiket addig, míg villámhárítók vannak a családban, biztosan nem vesz észre, mert ha ti támadjátok a pasiját, ő tuti megvédi, már csak büszkeségből is.


Sajnos hagyni kell mindenkinek, hogy úgy rontsa el a saját életét, ahogy szeretné, neked pedig nincs jogod a másik tulajdonában szabályokat hozni! Azt megteheted a magadéban.

2014. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Huu, az utolsonak irom nagyon köszi,lerántottál a földre rendesen,de tán ez i kellett. Kösz mégegyszer.
2014. febr. 25. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!