Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Férjed, párod anyukájának és...

Férjed, párod anyukájának és párod testvérének például nővérének szabad bejárása van a ti otthonotokba?

Figyelt kérdés

Anyósod és sógornőd akármikor bemehet a ti saját lakásotokba? (Legyen az albérlet vagy bármi)

Érdekelne, hogy párod lakását, albérletét anyós és sógornő sajátjaként használhatja? Pl.: saját kulcsuk van a Ti lakásotokhoz?

Hogy van ez?

Ha az anyós veszi a lakásotokat, akkor bármikor felmehet, ott lehet stb?

Hogy van ez megírva a nagykönyvben?

Egy feleség, menyasszony meddig és mennyit köteles tűrni férje, párja édesanyjának és párja testvérének?

Mi a határ?

Saját lakásként kezelhetik azt a lakást ami a kettőnké a párommal?



2014. márc. 1. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem nincs kulcsuk de bármikor jöhetnek. Ha az övüké a lakásotok akkor költözzetek el, ha nem tudjátok elfogadni.
2014. márc. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mi számít pofátlanságnak? Mi az amihez már pofa kell? Találkoztál már férj fejére ránőtt anyóssal és sógornővel? Tehát, hogy a család fiú tagja egy nővel kívánta folytatni életét, de anyós és sógornő mindenbe beleszól, irányít, kotnyeleskedik, csak hogy továbbra is markában tarthassa a család fiú tagját, ugráltatja, dadusként használja, elszívják azt az idejét, amit munka mellett saját barátnőjével kellene töltenie.
2014. márc. 1. 15:33
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező aki hagyja azt lehet csak irányítani.
2014. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Soha nem használja senki rajtam, a fiamon, és a páromon kívül a lakást sajátjaként. Anyósom, sógorék , a testvéreim, szüleim sosem jönnek csak úgy amikor kedvük tarja. Senkinek nincs kulcsa hozzá.

Jelenleg az én lakáskulcsom van a testvéremnél, mivel mi külföldön dolgozunk, a lakásunk üresen áll. Azért van nála, hogyha ne adj isten a lakóházban csőtörés lenne vagy bármi baj, akkor ott tud lenni intézkedni. Néha az unokahúgom éjszakázna fent, de nagy ritkán és ilyenkor is mindig megkérdezi, hogy mehet-e..Néha mi kérjük, hogy menjenek a lakásba, nézzenek körül minden rendben van-e..

De senki nem kezeli, használja úgy mintha az övé lenne.

2014. márc. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező ez most valami elméleti kérdés, vagy valakiről szól,mert egy kicsit zagyva.


"Ha az anyós veszi a lakásotokat, akkor bármikor felmehet, ott lehet stb? "


Ha anyós vesz egy lakást és ő engedi, hogy ti ott lakjatok akkor ő tesz nektek szíveséget nem fordítva.

2014. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Anyose a lakas amiben lakunk, van kulcsa, de zermeszetesen nem johet. Senki sem toppanhat be mas otthonaba, az bunkosag.


Nekem is van kulcsom a szuleimhez, megsem megyek oda bejelentes nelkul.

2014. márc. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Van kulcsuk, de ritkán jönnek, inkább alkalmakkor/ünnepekkor. És akkor is szólnak, nem állítanak be csak úgy, hogy itt vagyunk.

Ha sajátjukként kezelnék a mi közös otthonunkat, akkor az első dolog lenne, hogy zárat cserélünk, függetlenül attól, hogy adtak-e bele pénzt. A szülőknek egy idő után fel kell dolgoznia, hogy a kisgyerekük már önálló életet él, saját családdal, saját házzal. Aki ezt nem tudja elfogadni, azzal a családtaggal soha nem lesz harmonikus kapcsolat, mert csak megkeseríti az életet.

2014. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Senkinek nincs kulcs a házunkhoz, még kapukulcs sem.

Volt, mikor zuhanyzáskor megfordultam, és Após ott állt mögöttem, akkor visszakértük.

Értetlenkedett kicsit, de férjem határozottan visszavette a kulcsot. Az én házam, az én váram.

Tudom, hol tartják a szüleim a pótkulcsot, de eszembe sem

jutna váratlanul, kulccsal bemenni.

2014. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Senkinek sincs a lakásunkhoz kulcsa és nem is jöhetnek előzetes egyeztetés nélkül. Szerencsére nálunk az egész család ilyen mentalitású és nincs probléma.
2014. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

Természetesen családtag bármikor jöhet hozzánk, előzetes bejelentkezés nélkül. Ha alkalmatlan időben jönnek, mert készülünk valahova, vagy nagytakarítás van, akkor nem sértődnek meg, hogy hiába jöttek. Nekünk is van kulcsunk az ő lakásukhoz. Természetesen csak nappal megyünk egymáshoz.

Szülők, testvéreknél ez természetes. Nem idegenek, hogy engedélyt kérjenek, ha jönni akarnak.

De emitt senki nem tekinti a másik lakását sajátjának.

2014. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!