Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A másodunokatestvérem (nagymam...

A másodunokatestvérem (nagymamám testvérének az unokája) gyerekei nekem kicsodáim?

Figyelt kérdés
Ők velem egyidősek, csak sokat filóztunk ezen, hogy akkor én most az unoka-nagynénjük vagyok? :D Vagy van ennek a rokoni kapcsolatnak valami neve?

2013. dec. 27. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Nincs ennek a rokoni foknak neve.

(Ne tévesszen meg, ha pár válaszoló megpróbál kreatívkodni, és írnak ők is valami unokanagynéni-féleséget.)

2013. dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igazából van neve, de inkább hagyjuk. Az már nagyon eröltetett lenne.
2013. dec. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeid harmadunokatestvérei.:)
2013. dec. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
akkor ők a te harmad-unokaöcséid/húgaid. ezt így nevezik
2014. máj. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
te pedig nekik a harmad nagybácsi/nagynéni vagy nekik
2014. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan erre a rokonsági fokra nincs szó. Ettől függetlenül lehet, hogy egyes családokban, tájegységeknél használják a másodnagynéni, unokanagynéni stb. stb. kifejezéseket erre, de ez (mivel nem teljesen egyértelmű) nem hivatalos.


Az angolban van erre kifejezés: te és a kérdezett rokon vagytok second cousins once removed.


Részletesen leírtam már, hogy kell ezt kiszámolni, ebben a topikban a 6-os hozzászólásnál: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-ka..

2014. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha nem akarsz belebonyolódni a rokonságba, akkor egyszerűen mondd azt (ha utalni kell rájuk), hogy távoli unokaöcséd/-húgod.
2014. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!