Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyen nagy gond lenne, hogy...

Ilyen nagy gond lenne, hogy az elmúlt 2 hétben nem törölgettem le a port? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2 hétben több mint 200 órát dolgoztam, ma amikor a szabadnapomat élvezhettem volna, ide állított reggel 7 órakor az anyósom. Pizsamába nyitottam neki ajtót arra rögtön az volt megjegyzése hogy én még mindig pizsamában vagyok. A következő megjegyzése pedig az volt, hogy itt minden poros, hogy milyen igénytelen vagyok, hogy a fiának ilyen koszba kell élnie. Nincs kosz a lakásba csak a polcok porosak voltak, amit persze én is tudtam de mikor haza estem a munkából nem az volt az első, hogy takarítsak hanem, hogy vacsora legyen az asztalon. Nagyon rosszul estek a megjegyzései mert mindig rend és tisztaság van a lakásba csak ez az elmúlt két hét keményre sikerült.
2014. jún. 7. 22:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha reggel 7-kor beállít az anyós hívatlanul és ráadásul le is szól, hogy pizsamában vagyok, akkor köszönés nélkül becsuktam volna előtte az ajtót, visszafeküdtem volna minden bűntudat nélkül az ágyba.
2014. jún. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
Mit keres ott reggel 7-kor?? Azt csinálsz a lakásodban, amit akarsz, ha zavarja, törölje le a port.
2014. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Azért jött mert azt mondta, hogy mi soha nem látogatjuk, felőlünk meg is halhatna. Persze ez nem igaz a párom minden nap telefonon fel hívja és hétvégén is szoktunk hozzá menni. Párom is azt mondta, hogy miért nem mondtam neki, hogy törölgessen le.
2014. jún. 8. 13:42
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem az a gond, hogy nem törölgetted le a port, hanem az, hogy ezen fennakadsz. Én mondjuk azt nem értem, miért nem állítottad be a férjed takarítani (és akár főzni is), ha ő kevesebbet dolgozott :)
2014. jún. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%
Gondolkodás nélkül elhajtanám a "kedves anyóst" a bús p i c s á b a!
2014. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Férjemmel együtt dolgozom a saját vállalkozásunkba, együtt megyünk-jövünk. Segít mindenben mikor haza jöttünk a főzésben is zöldséget pucol meg minden. De igazatok van tényleg nem kellene ezen ennyire kiakadnom, csak akkor nagyon rosszul esett! Köszönöm mindenkinek a választ! Mentek a zöld kezek! :)
2014. jún. 8. 16:31
 17/20 anonim ***** válasza:
76%
Én egyszer megmondtam anyosomnak hogyha baja van, mondja a saját fiának. Mi ez a duma, hogy a fiának ilyen koszban kell élnie??? Mert a fia nem ott él veled, nem dolga segíteni, ha te sokat dolgozol és beuszol? Ahhh az ilyen anyósok miatt élünk ilyen patriarchalis társadalomban!. Kiraz ettől a hideg!
2014. jún. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ja, miért nem mondtad anyósnak, hogy most, hogy így reggeli előtt, éhgyomorra kiadogatta neked az ukázokat, legyen kedves megkeresni a fiát is, és számonkérni rajta is, amiért NEKED ilyen koszban kell élned a fia mellett, és hogy mindezt hogyan képzeli és miért ilyen igénytelen stb.?!

:xD


Pontosan ugyanannyi értelme és jogalapja lenne, mint a te esetedben - együtt gürcöltök a közös vállalkozásban, együtt éltek, akkor mire fel várja el, hogy te mindezeken kívül még kizárólagos cselédje is légy a fiának?

(nem, nem tartok mindenkit cselédnek, aki otthon háztartást vezet, de az a nő, aki dacára annak, hogy tudja, a menye együtt dolgozik a fiával, minden valószínűség szerint ugyanolyan mértékben és időben és mindezek ellenére ellenőrzi és számon meri kérni ilyen stílusban, az 100 %, hogy cselédként tekint a menyecskére!)


Amúgy ilyen anyóssal a hátad mögött ezzel a habitussal, ami a szavaidból kicseng te halott ember vagy, vagy legalábbis jó úton haladsz a nagyon boldogtalan felé.

2 hét alatt 200 munkaóra, az matematikai átlaggal számolva napi 14 óra - hát az nem semmi, és ehhez jön még ugye, amit tthon el kell rendeznetek.

Erre 2 hét óta az első szabadnapon, amikor az ember a jól megérdemelt alvást élvezhetné, reggel 7kor becsenget valaki fehér kesztyűben a kezén, körülnézni, mi hol koszos, meg egyáltalán, keresi, miért alázhatna meg, mint egy kis taknyost, és te nem küldöd el a búsba......

És még tanakodsz, vajon igaza volt-e?!

2014. jún. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18-as milyen igazad van!! Hát ha engem a szabadnapomon reggel 7-kor csak felhivna vki, ölni tudnék nemhogy beállítások. Különben igen, az anyósok igen nagy része hazicselednek nézi a menyét, illetve szeretné, ha az lenne.
2014. jún. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ismerős...ne foglalkozz vele. A férjed tudja, hogy ezért még nem vagy igénytelen ;) nálam is előfordul, mert reggeltől estig dolgozom, este hazamegyek, főzök, közben elindítom a mosást. Közben pl.kiviszem a szemetet, kivasalom férjemnek a másnapi ruháját.Vacsora, mosogatás és akkor még fürdés nem is volt, és már 10óra.

Én pl. ma este fogom a port letörölni, mert férjem ma éjszakás, így munka után ma ez a "programom"

2014. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!