Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti adnátok pénzt?

Ti adnátok pénzt?

Figyelt kérdés

A férjemmel 5 éve vagyunk házasok,kb 7 éve élünk együtt,előtte a szüleivel élt,akkor fele fizuját odaadta.

Após jól keres,anyós kevésbé,külön kasszán vannak.

Én 2 éve,férjem egy éve kapott nagyon jó ajánlatot,mindkettőnk fizuja végre olyan,aminek már örülni kell,igaz,nagy részét hiteltörlesztésbe tesszük,és félre babavállaláshoz.

Anyós nemrég meglátta a fizetési papirjainkat (nem,nem volt szem előtt,az 1,8 magas hűtő tetején kellett kotorásznia hozzá amikor magára hagytuk kicsit),nem tudta mennyit keresünk hozzávetőlegesen sem.

Azóta azt ecseteli,hogy neki mennyi mindenről kellett lemondani,hogy megvehesse a férjemnek ami kell,neki milyen kevés a fizuja,xy mennyivel támogatja a szüleit,stb.

Hozzáteszem,tehermentes hatalmas házban élnek,két kocsi,évente külföldi nyaralás,cigi,150ezres fizuból persze hogy nem marad (após fizuja ennek többszöröse,nyaralást,kocsit fizeti anyósnak,többi fele-fele).

Férjem megmondta,nem szorulnak rá,mi annyiból sokszor még félre is tettünk,nem az ő gondja ha külön kasszásat játszanak 35 év házasság után is,nekünk az első a saját házunk,és hogy legyen tartalékunk ha terhes leszek.

Nagymamámat viszont ha nem is sokkal,de támogatjuk, kisnyugdíjas, már akkor is támogattuk,amikor kevesebbet kerestünk,a férjem imádja,hozzá kérés nélkül megy füvet nyírni,bevásárlásnál szól,hogy úgy pakoljunk,nagyimnak is jusson.


Ti adnátok pénzt anyósnak?


2014. jún. 19. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Ha nem szorulnak rá, akkor nem! Kizárt.
2014. jún. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nincs szukseguk ra.
2014. jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
8%
Az én anyám sem "szorul rá" mégis miután elkezdtem jól keresni, időnként adtam neki egy rendes összeget. Hatvanas, mikor éljen, mikor lazuljon, ha nem most? Én adnék a ti helyetekben, ő sem számolgatta a férjed nevelése közben, hogy az kis játékai helyett inkább magának vehetne csinosabb ruhákat... ne izguljatok már ennyire a pénzen.
2014. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
nem, ha neki megfelel a külön kassza, akkor ezek után is feleljen meg!
2014. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
3-as: úgy is,hogy közben neked ott a hiteled,és csak minimális tartalékod van?
2014. jún. 19. 14:07
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Más az, ha azért nem jönnek ki, mert nincs miből. És más, ha bőven kijönnének, de képtelenek beosztani, elszórják mindenre. Utóbbi esetben (s ez vonatkozik az anyósodra) a világ pénze nem lenne elég.
2014. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha nem tudná a számlákat és az élelmiszert fizetni, akkor lehetne gondolni besegítésre. De így, hogy belepofátlankodott(bocsánat) a ti magánéletetekbe és beleolvasgatott olyan dolgokba amihez nincs köze ez egy vicc. Nem kell kiapróznia a pénzt minden napra, hogy teljen egy fél kiló kenyérre. Magatokra gondoljatok, nem tesztek rosszat azzal ha nem adtok olyasvalakinek, aki nem szenved hiányt, csak épp nem tud minden hónapban új ruhát vagy parfümöt venni. Félrerakhat abból a pénzből, amit cigarettára költ. Ti gyereket szeretnétek, hitelt törlesztetek. Erre koncentráljatok.

(Kedves tőletek, hogy a másik mamát támogatjátok, neki szüksége is van rá.)

2014. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Már miért is adnátok neki pénzt? Majd, ha nyomorog, akkor talán elgondolkodnék rajta (ilyen hozzáállás, megkotorászás után nem is biztos, hogy adnék), de, aki évente külföldezik, cigikézik, kocsikázik az távol áll a nyomortól. Egy fillért se adnék neki, ezen el se kell gondolkozni.
2014. jún. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Miért nem a férjétől kér?
2014. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Biztos hogy nem adunk (legalábbis ameddig jobb szinvonalon élnek mint mi,addig biztos hogy nem),ebben a férjem szava döntő,az ő szülei,az ő anyja.


Csak azért gondolkodtam el,mert nagymamámat viszont támogatjuk mióta nem élek vele (engem ő nevelt fel,anyám nem él,apám lelépett),ezt még összeköltözéskor megbeszéltük,amíg él,teljes rezsijét mi fizetjük.

2014. jún. 19. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!