Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennétek terhesen rokonlátogat...

Mennétek terhesen rokonlátogatóba úgy, hogy esetleg ti vagy a gyereketek elkap valamit?

Figyelt kérdés

Nemsokára szülni fogok, van már egy kisfiam, aki imád homokozni. Anyósomék odavettek magukhoz egy girhes macskát, akinek kismacskái lettek. Beteg mind a három. A férjem is ki van akadva a macskákon, azt mondta a szüleinek, hogy amíg ott vannak, addig mi nem megyünk hozzájuk, elmagyarázta nekik, hogy milyen fertőzéseket hordozhatnak, azt mondták tudják.

Én nagyon félek a toxoplazmózistól, nálunk nem is szűrik ezt rutinszerűen. Mégis én érzem magam bunkónak, mert nem megyünk. Állatorvoshoz sem vitték a macskákat...

Szerintetek?



2014. jún. 30. 22:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
28%
Mondjátok meg anyósodnak, hogy amíg ott vagytok, a macskákat valahova szeparálják el... esetleg a szomszédba. Vagy a férjed vigye el őket állatorvoshoz mielőtt lementek hozzájuk. Én ezt a két dolgot tenném, ha én lennék hasonló helyzetben. Én is félteném a gyermekeimet a betegségektől, főleg hogy az enyém elkap minden nyavalyát mindig.
2014. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
73%

Hát akkor ne menj! Ennyi.

Akartak egy cicát. Nézd el nekik, hogy nem borítják fel az életüket csak azért, mert te terhes vagy!


Képzeld, ha anyósod is ideírna, hogy "a menyem tudta jól, hogy macskát akarunk, erre direkt teherbe esett. Én vagyok a bunkó?"

2014. jún. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
67%
Az utcákon is vannak kóbor macskák! Nehogy ki tedd a lábad!!!
2014. jún. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
64%

És szerinted a macskabetegségek a levegőben terjednek? Senkinek az évgilágon semmi baja nem lesz, amíg kezet mosnak macskázás után.


Ha félsz a terhességed miatt, az érthető, akkor ne menjetek. De bunkó módon hisztériázni azért, mert ők legalább segíteni próbálnak a szerencsétlenül járt/kóbor%kidobott/éhező/beteg állatokon, valami undorító dolog. Inkább büszkének kellene rá lenned, hogy ennyi emberség van bennük, más még kettőt beléjük rúgna, ők befogadják őket és gondoskodnak róluk..

2014. jún. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
61%

Nem az a kérdés, hogy én mennék-e, hanem, hogy te mész-e.

Ők együtt élnek a macskákkal, még sincs semmi bajuk. Ezt úgy mondom, hogy cseppet sem szeretem a macskákat.

2014. jún. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
70%
Semmi bajotok nem lesz, ha nem fogjatok meg a macskakat.
2014. jún. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
65%

ma 22:24 nek tökéletesen igaza van. Azért mert terhes vagy ne csinálj már ekkora ügyet belőle. Semmi bajod nem lesz.

Én még soha nem hallottam, hogy valaki elkapott volna valami betegséget macskától/ kutyától. Én is voltam terhes, anyósomnak 5 kutyája, 10 macskája van. Sosem volt semmi gond.

Ha ennyire parázol a lábad se tedd ki a lakásból, mert az emberek jobban fertőznek..

2014. jún. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
45%

Én is félnék. A toxoplazmózis még egészséges macska esetén is előfordulhat. Arról nem beszélve, hogy nem is kell közvetlenül érintkezni velük.

Én várnék a rokonlátogatással.

2014. jún. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
42%
Én megértelek, kérdező, a helyedben én is elkerülném őket. Nekem is van egy cicám, ami ivartalanítva van, 2-3 havonta féregtelenítem, kap spot on-t bolhák, férgek ellen, mégis legutóbb 2 hetet kihagytam a spot on-nal és a szomszéd girhes macskáitól máris elkapta az egyik nagyobb féregfajtát, sőt be is hozta a házba. Azóta idegbeteg módjára takarítok mindent, pedig ez már 2 hónapja volt, de fóbiás lettem tőle... terhesen szerintem még a saját macskámat is száműzném a környékemről, nemhogy idegen, koszos, beteg macskákat, mert ezek mindent összeszednek, amit csak lehet, nagyon koszos állatok. Szerintem a gyerekeimet sem engedném kinn játszani ilyen környezetben (ha bemennek a házba az állatok, akkor még bent sem) és én is távol maradnék a dögöktől.
2014. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
56%
A húgom is befogadott egy macskát. Nem is tudom, hogy éltük túl.
2014. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!