Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti költöznétek ilyen esetben...

Ti költöznétek ilyen esetben anyóshoz?

Figyelt kérdés
anyósomék háza (ahol párom is lakik) egy 2 szintes hatalmas ház. fölső szinten van párom, az idősebb bátyja és a szüleik szobája, plusz egy fürdő. a földszinten párom mamája és a fiatalabb bátyja plusz konyha, fürdő, spájz, nappali. párom idősebb bátyja nemsokára elköltözik és párom szülei azt szeretnék, hogy mi odaköltözzünk. miénk lenne a felső szint, mivel a szülei meg leköltöznének a földszintre. teljesen külön lennénk (elvileg), mert kialakíthatnánk magunknak konyhát, nappalit. részben nagyon jó lenne, mert lenne egy kis külön lakásunk (külön mérőórával meg minden ami ahhoz kell, hogy tényleg külön legyünk) amihez nem kellene már 20, 25 évesen hitelbe verni magunkat ami a mai világba hatalmas előny lenne, és nem kellene 80-90 ezer ft-os albérletet sem fizetnünk, viszont ott van a másik oldal, hogy viszont vajon mennyire szólnának bele az életünkbe? mennyire maradna meg az a fajta ugráltatás ami bizonyos szinten most is ott van? (jó nem azt mondom, hogy soha nem segítenénk be a kerti munkába, vagy a tűzifa hasogatásba, de ne legyen az, hogy mindenért mi vagyunk ugráltatva, mint most pl párom, hogy csak ő csinálhat a mamának vacsorát stb)
2014. júl. 7. 10:11
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
54%
Hehe negyvenes én is mindig azt mondom a két és fél évre, hogy 10 évet öregedtem...
2014. júl. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
67%

40-es vagyok

Ugye?:) én még fogytam is mellé vagy 10 kilót :)


Kedves kérdezõ, még annyit mondanék, hogy az anyósod nem az anyád, nem is lesz az soha!!!! Ebbe gondolj bele!

2014. júl. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
54%

Még azok az aranyos dolgok, mikor mondjuk majd tetőt kéne cserélni és akkor persze fizessetek majd bele ti is, de ne pofázzatok bele, hogy ki és hogyan csinálja, mert azt ők nagyon jól tudják, és majd megbíznak egy Mekk Eleket tök sok pénzért, de nektek kuss van, mert a gyereknél ők jobban tudják, te csak fizessétek ki a felét meg ilyenek. Vagy ezt mondjuk olyankor játsszák el, mikor boldog vagy, hogy spóroltatok az ott lakáson és akkor tök jót fogtok nyaralni, de neeeem mert ők pont akkor akarnak a házra költeni és nektek is akkor kell akarni különben hálátlan kölkök lesztek, akik kihasználják őket, és ők mennyit segítenek, de ti ennyit se vagytok képesek, mikor van pénzetek, mert ők segítettek összespórolni.


Én el sem tudom képzelni, hogy ilyen hülyeségeket képzeljek el, hogy berendezkedjek tartósan anyósékhoz...


Láttad már hány ilyen kérdés van, hogy fent lakunk mi lent ők és elegem van, nem bírom elviselni, de mennyit ráköltöttünk, nem tudunk hova menni, mit csináljunk, szörnyű, bánom stb. És a legszarabb, mikor a nő ezeket írja és aztán kiderül, hogy a hapsi el se akar költözni, mert neki megfelel, csak az asszonyt csinálja ki a család. Szóval azt se képzeld, hogy ha egyszer odaköltöztök, akkor ha mégse jó akkor majd eljöttök, mert lehet te is úgy jársz, hogy a pasid annyit mond, hogy neki már ott jó, olcsóbb is, te meg tűrjél, kibírod. Majd mire 60 éves leszel anyósodék feldobják a pacskert és végre önálló lehetsz.


Nem vicc anyósom így járt. 60 évesen lett felnőtt asszony. Addig élt az anyósa. Addig az sem volt mindegy milyen edényben főz meg milyenre vágatja a haját. Én anno megmondtam a férjemnek, hogy lehet nem szép, hogy ezt mondom, de én nem fogok úgy járni, mint anyád.


Persze könnyű mondani, hogy te nem hagynád. Nem mi? Az ő házukban? Ha bunkó vagy, akkor rád kiabálják, hogy mint képzelsz. Így is úgy is gyerek pozícióban leszel, ráadásul te leszel az idegen gyerek. Ha nem hagyod magad, akkor örökös feszültségben, veszekedésben lesztek. Ráadásul ott egy rohadt nagy család lesz ellened. Mert ne hidd, hogy ha neked anyósoddal lesz nézeteltérésed a többi majd nem vesz róla tudomást. Majd összezár a népes család, és a családjuk bástyája mögül hadakoznak ellened mind. Ha meg tűrsz, akkor kikészülsz idegileg. Bár akkor legalább csak te egyedül, nem mindenki más is.

2014. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
53%
Felnőtt élet azzal jár, hogy azért is fizetned kell ami szülőkkel éltél ingyen volt vagyis szüleid fizették. Mondjuk azt nem teljesen értem hogy a felújítást pl ki fizetné? Mert egy konyha, fürdő kialakulása az emeleten még ha van fent víz is nem pár fillér.
2014. júl. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
ki mondta, hogy az átalakítást nem mi fizetnénk?
2014. júl. 8. 20:21
 46/54 anonim ***** válasza:
71%
45, na ez az, de az ő házukban nektek kialakítani mindent őket is elég rendesen fogja érinteni. Valószínűleg már itt lesznek gondok, hogy ugyan nektek készül és ti fizetitek, de őket is érinti ezért majd okosak is lesznek vele kapcsolatban. (Ami érthető is, mert én sem nézném tétlenül, hogy a víz, esetleg gázrendszeremet a megkérdezésem és bevonásom nélkül alakítgatják, bővítgetik). Ez sokba kerül. És ha mégsem jön be az együttélés, akkor ezt senki nem fogja nektek soha visszafizetni így a vége az lesz, hogy nemhogy nem spóroltatok, de még egy rakás pénzt is beleöltetek a semmibe és ugyanúgy kereshettek albérletet.
2014. júl. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
72%
De tényleg tök mindegy mit mondunk, te úgy is eldöntötted, hogy milyen jó és olcsó lesz, aztán majd rájössz.
2014. júl. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
77%
Igaza van a 47-esnek. Általában az szokott kiderülni, hogy az ingyenes dolgok a legdrágábbak.
2014. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
55%

ELVILEG van rá mód, hogy megbeszéljétek külön lesztek, és akár le is választva elzárjátok majd a részeteket.

De a vége úgy is az lesz, hogy kell egy kulcs nekik is csak vész esetére, aztán ha gyereketek lesz, folyton ott lesznek.


Véleményem szerint erősen ellenjavalt.

2014. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
64%

"ELVILEG van rá mód, hogy megbeszéljétek külön lesztek, és akár le is választva elzárjátok majd a részeteket.

De a vége úgy is az lesz, hogy kell egy kulcs nekik is csak vész esetére, aztán ha gyereketek lesz, folyton ott lesznek."



Meg "Na nehogy már kizárj a saját házamból!" ugyebár.

2014. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!