Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megtilthatom anyósomnak, hogy...

Megtilthatom anyósomnak, hogy találkozzon a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

Anyósom nemrég vérig sértett minket a férjemmel. Amikor nála voltunk látogatóban, minden valódi ok nélkül elkezdett velünk minősíthetetlen stílusban ordítozni. Utána persze a férjemnek elmondta, hogy szerinte én nem vagyok hozzá való és utál engem, és a féjemnek azonnal el kellene tőlem válnia. Odáig fajult a dolog, hogy a férjem is rendesen összeveszett vele, én meg kijelentettem, hogy többé soha az életben nem lépem át a küszöbét, ha ennyire utál, nem kell nézegetnie a képemet.

Az eset után nem sokkal kiderült, hogy terhes vagyok. Anyósom fülébe is eljutott a hír (mai napig sem tudom, hogyan, mert sem én, sem a férjem nem mondtuk neki).

És persze rögtön jött azzal, hogy majd ha megszületett a baba, akkor ő ideköltözik hozzánk néhány hétre hogy segítsen, meg bármikor vihetjük majd hozzá a kicsit, ha pihenni szeretnénk, stb.

Én meg közöltem vele, hogy nagyon gyorsan hűtse le magát, ha mert ha gyerek nélkül nem voltam neki szimpatikus, akkor ne akarjon a gyerekem nagymamája lenni, az égvilágon semmi köze nem lesz a gyerekemhez. Nem viheti el, nem látogathatja, és ezt az álláspontomat csak akkor leszek hajlandó felülvizsgálni, ha a gyerekem már nagyobb korában saját maga kéri, hogy megismerhesse a nagyanyját.

Anyósom erre elkezdett fenyegetőzni, hogy akkor ő majd bírósági úton érvényesíti a nagyszülői jogait, stb.

Ezt megteheti, vagy pedig én döntök arról, hogy kivel tarthat kapcsolatot a gyerekem a rokonságból?



2014. júl. 28. 08:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen megteheti, létezik olyan, hogy nagyszülői lathatas.
2014. júl. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
62%

Nem tilthatod meg, mivel ő a gyereked nagyszülője. Igen, vannak jogai, amiket akár bírósági úton is érvényesíthet.


A gyerek nem a harcotok eszköze, ne próbáld meg annak használni!

2014. júl. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%

Te neked jogod van azt beengedni a lakásodba akit akarsz. Ha úgy döntesz, hogy az anyós soha nem lépheti át a házad küszöbét, akkor ezt nyugodt szívvel megteheted. Azt is megteheted, hogy soha nem látogatod meg az anyósodat, nem tartod vele a kapcsolatot.

Az anyósnak szintén joga van láthatási kérelmet benyújtani a bíróság felé, és kérni a nagymama láthatási jogait. Ha a bíróság megadja akkor köteles vagy a megadott idő szerint engedni, hogy a nagymama és unoka együtt lehessen.

De a legtöbb nagyszülő nem megy bíróságra, és nem ad be semmi láthatási kérelmet, mert biztosak benne, hogy az unokával úgyis tartják a kapcsolatot. Megtalálják a módját, hogy az unoka menjen, vagy ő mehessen az unokához.

2014. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
79%

Legnagyobb hülyeség a gyereket felhasználni.

az hogy téged utál az egy dolog,attól még szeretheti az unokáját.


Anyu és a mama évekig nem beszéltek,mama nyiltan megmondta anyunak hogy utálja,mégis rendszeresen jártam a mamáékhoz.

Ha a mama egy boszorkány a gyerek idővel rájön,ahogy én is rájöttem hogy az egész történetben a mama a hunyo és igazságtalan volt anyuval.

2014. júl. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Én nem felhasználni akarom a gyereket. Ahogy írtam is, ha nagyobb korában (mondjuk 4-5 évesen) ő kéri, hogy találkozhasson a nagyanyjával, akkor természetesen nem fogom megtiltani. De amíg még kicsi, pláne amíg szoptatom, vagy amíg nincs el nélkülem 1-2 napot, addig anyósomnak nem fogom engedni, hogy találkozzon vele. Ő nem teheti be a lábát hozzánk, én pedig akkor sem lépném át mégegyszer a küszöbét, ha fizetnének érte. Így nem tartom kivitelezhetőnek a láthatást. Kizárt dolog, hogy a történtek után egy légtérben maradjak vele.
2014. júl. 28. 08:51
 6/31 omba ***** válasza:
74%
Megértelek, igazad is van. De most ne ezen filózz, örülj a babának, arra készüljetek.
2014. júl. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
Ha az anyósod megszerzi a láthatási jogot, és te nem engeded be a lakásodba (megteheted) és nem vagy hajlandó az ő lakásába menni (ezt is megteheted) akkor kirendelt gyámügy hivatalos személyével nyilvános helyen találkozhat a kicsivel. Babaházak, vagy ott ahol egy pár hónapos babával együtt lehet lenni. Amíg picike, úgyse kapna csak pár óra láthatási jogot egy napra.
2014. júl. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
67%
Ha a férjed hajlandó találkozni az anyjával akkor megoldható a láthatás,még mindig jobb mint biróságra vinni az ügyet.Hidd el a gyülölködés senkinek nem tesz jót.
2014. júl. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
41%

Az anyósod egyben a gyereked nagymamája.

Azért, mert ti nem szeretitek egymást, a gyereknek lehet jó kapcsolata a nagyanyjával.

Az én dédnagyanyám is haragban volt a menyével, engem viszont szeretett, és kényeztetett.


Te most kezedet dörzsölve már előre örülsz, hogy jóóóól kitolhatsz az anyósoddal, és a gyereket használod ebben.


Csakhogy abba nem gondolsz bele, hogy közben a saját gyereked fosztod meg a nagymamájától.


Tessék felnőni, és félretenni az egót. Ti vagytok haragban, ennek semmi köze a gyereknek.

2014. júl. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
41%
Fèrjed is elviheti hozzà pàr óràra , nem kall napokig ott lennie. 4-5 hònaposan màr kibìrnak pàr òràt anya ès szopi nèlkül, fõleg ha apa is ott van.
2014. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!