Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak anyósommal?...

Mit csináljak anyósommal? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sosem szoktam megkérni, hogy vigyázzon a gyerekre ( 1éves múlt), mindig az én szüleim vigyáznak rá, de most végső esetben szerettem volna megkérni, miután a szüleim külföldön vannak és egyik barátnőm sem ér rá. Természetesen a válasza nem volt. Mondván nem tud átjönni, meg van ezer dolga stb. Szabin van. Vezet, vidékre is kocsival jár a rokonokhoz ( másfél órás út), illetve munkába is kocsival megy. Mi kb 20percre lakunk és nem kell a városon keresztül menni, tehát forgalom sem lenne. De az a kifogása, hogy nem ismeri az utat. A másik unokáira rendeszeresen vigyáz, át is megy. A férjemmel is összevesztünk, amikor mertem neki megemlíteni, hogy nem maradt más, meg kell kérdeznem a nagyit. Kiakadt, hogy úgyis tudjuk a választ és ez csak megint egy konfliktusra ad oko, meg hogy majd mondani fogom a magamét, hogy nem lehet számítani az anyjára. De hát nem is lehet, könyörgöm!!!! Javasoltam, hogy jó lenne , ha beszélne vele, mert úton a tesó és szükségem lesz a segítségre, mivel édesanyám és édesapám elég sokat van külföldön, de amikor itthon vannak minden percüket az unokájukkal töltenék. Mindenben támogatnak minket, anyagilag, lelkileg, fizikailag. Ahol tudnak segítenek. Tavaly szülés után anyum hazarepült, de vissza kellett mennie dolgozni, illetve apum is 1hétre elutazott. Beteg lettem, 40fokos láz, mellgyulladás stb. Anyósomnak annyit kellett volna tennie, hogy néha főz valamit, amit a férjem munkából jövet felvesz. De természetesen ez nem fért bele az idejébe, pedig akkor is szabin volt.

Férjemnek hiába mondom, hogy ez így nem normális dolog, Ő nem szól az anyjának. Ellenben minket folyamatosan ugráltat. Fűnyíras, vegyünk neki gyógyszereket, most épp kitalálta, hogy az anyja ( anyósom anyja) szülinapi bulijára főzzek én, mert neki fáj a lába. Nagyon szeretem a dédit ezért természetes, de számomra ez érthetetlen... Nyugtassatok meg, hogy másnak is van ilyen anyósa!


2014. júl. 29. 12:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%
Az én anyósom 3 hetesen látta utoljára a lassan 26 hónapos fiunkat, mondjuk cserébe mi sem láttuk őt azóta, apósomat pedig lassan 5 éve. Úgyhogy igen, másnak is van, sőt rosszabb is.
2014. júl. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nálunk is csak akkor látja, ha mi átmegyünk. Ott tesz keresztbe a férjemnek ahol tud... Ennek ellenére a férjem természetesen szereti, mert az anyja, amit meg is értek. Soha nem "tiltanám" el az anyjától, denekem nem ilyen a viszonyom a szüleimm, ezért ez felfoghatatlan. Most is javasoltam neki, ha szabin lesz jöjjön át hozzánk babázni stb. Át is megyek érte, de Ő nem ér rá. A szüleimet folyamatosan kritizálja, amit sógornőméktől hallottunk ( kikotyogták).
2014. júl. 29. 12:39
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Ó, én nem tiltottam el a szüleitől a férjemet, ő döntött úgy, hogy semmi értelme velük tartania a kapcsolatot. Már az esküvőnkön sem tették tiszteletüket egyébként. A férjem még próbálkozott egy ideig, de az az ember, aki kijelenti a fiunkról, hogy nem kíváncsi rá és soha nem akarja megnézni (apósom), az az életben többet nem teheti be hozzánk a lábát, ez gondolom nem meglepő. A férjemet sajnálom, hogy ilyen szülei vannak, de nekem gondolhatod, hogy nem hiányoznak. 1. vagyok.
2014. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
25%
ha egy gyereket sem tudsz megoldani akkor minek szulsz meg egyet? most anyosodnak szulsz meg anyukadeknak vagy mi?
2014. júl. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%

Ez nagyon gáz......

Hát tuti nem rohannék lenyírni a füvet. MÁrmint céloznék, hogy ha az unokájára egy percet nem tud vigyázni, sőt nem is igazán érdekli, én így értem az egészet, akkor nehogy már az ő füves kertje érdekeljen.

Nagyjából úgy mondanám mikor megkér a füvet lenyírni, " Jó rendben, lenyírom, de hétfőn hozom a gyerkőcöt mert vigyázni kéne rá fél órát, ez biztos nem jelent akadályt...... " Ha nagyon tiltakozik, akkor," jajjjjj most jut eszembe, nem tudok menni füvet nyírni, mert átjön a szomszéd dumálgatni, mégsem érek rá :)))) De akkor majd megint az én szüleim fognak vigyázni a gyerekre, rájuk ha itthon vannak számíthatunk." :)

Nem tudtok rá számítani, ez van, szerintem nem fog változni semmi. Valami miatt ez így alakult ki. Meggyőzni nem fogod úgysem....

Ritkítanám a találkozásokat, így az unokáját is kevesebbet látná, talán akkor néha bevállalna vigyázást rá, ha szükséges.

Kaját meg nem főznék, tudod mikor, miért magának sem főz? Azért, mert jön az ő anyukája, 2 személyre csak tud főzni fájós lábbal is, ha saját maga sem hal éhen. Vagy rendeljen kaját. Amúgy semmi közöd anyósod anyukájához..... nem rokonod, vagyis az, de érted, hgoy értem. Persze lehet segíten, nem azt mondom, hogy ne segítsetek, de a ti károtokra, kényelmetlenségetekre inkább ne. Azért mondom, mert rá nem számíthattok, pedig azért eléggé jövős menősnek tűnik.

Valami oka biztos van, lehet nem vagy szimpi, de a kajád kéne az anyukájának :)

2014. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó vagyok, ja nálunk annyi, hogy az én szüleimre mindig számíthatunk, de a páromé akkor látja, ha mi megyünk, ő sosem jön hozzánk..... bár nem bánom, csak rossz, hogy mindig mi megyünk, akár van kedvünk akár nincs, mert amúgy elvárja , hogy menjünk.....
2014. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Ultrahangra megy a kórházba, ahova nem vihetem be a gyermeket! A magánredelére mindig jön velem. Nekem sosem volt olyan, hogy valakinek vigyázni kellett a gyermekedre????

Többieknek köszönöm!

2014. júl. 29. 13:02
 8/30 anonim ***** válasza:
85%

Egészen biztos, hogy én sem rohannék neki segíteni, ha kéri. Nem cizellálnám, egyszerűen leráznám egy " nem érek rá"-val.

Egyébként az én is anyósom jó fej, megígéri, hogy jön, de aztán elfelejti. Jártam úgy, hogy ultrahangra mentem két gyerekkel. A legidősebb három éves volt.

Négyes válaszolóba nem sok empátia szorult, bármilyen hihetetlen, de akadnak váratlan helyzetek. Nem gondolom, hogy ennek kellene befolyásolnia a gyermekek számát.

2014. júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, én elhiszem, hogy rosszul esik neked. Azt is, hogy nem is érted, és szerinted nem normális dolog.


De annak a hozzászólónak is igaza van, aki szerint a gyereket nem a nagyinak szüljük. Ha besegít, megköszönjük, ha nem fér bele az unoka az életébe, nem kötelezhetjük rá.


Tény, hogy ez esetben én sem ugrálnék neki segíteni. Az is tény, hogy én rá sem bíznám a gyerekemet, ha ennyire nem érdekli. Mégha elöbb-utóbb vállalkozna is rá.

2014. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Itt a fő probléma az, hogy 1év alatt 1x szerettem volna megkérni, mert a második babával ultrahangra kell mennem, ahova nem vihetem magammal a nagyot. Nem a barátnőmmel kávézgat i. Ez nem azt jelenti, hogy az anyósnak szültem mert életemben először megkértem. Mindenkinek biztos, hogy van az életében olyan eset, amikor szüksége van a nagyszülőkre. Megoldottam nélküle is.

De miért ne mehetne el havonta egyszer egy pár kettesben vacsorázno, moziba? Ilyenkor miért ne bízhatná a nagyszülőkre? Édesanyám pont a múlt héten ajánlotta fel, hogy menjünk el kettesben ebédelni, mert 1éve még sosem voltunk kettesben. A házassági évfordulónkra is vittük a gyermek. Eszembe nem jutott otthon hagyni, hiába ajánlották a szüleim. Nem így utólag belegondolva, miért nem?

2014. júl. 29. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!