Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek az anyósommal?...

Mit tegyek az anyósommal? Nagyon gáz. Segítség! A többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, hogy kismillió ilyen kérdés volt már, de én már az őrület határán vagyok! Amióta kiderült, hogy várandós vagyok, azóta nem hagy békén a kedves anyuka! Már a hatodik hónapot töltöm és egyre nehezebben viselem a kardoskodó anyósomat! Állandóan a pocakomat akarja simogatni, amit csak az orvosnak/páromnak hagyok! Plussz a mellemet akarja tapizni, hogy mennyit nőtt már (??) Ő akar mindent megvenni, állandóan fontoskodik, naponta látogat minket. Kitiltani nem tudom sajnos. A férjem most pár hónapra elment külföldre dolgozni, de én már egyre nehezebben viselem ezt. A múltkor például tök véletlenül megtudta, hogy megyek dokihoz. Elkisért, majd hangoan megkérdezte a váróban, hogy milyen a méhszájam?....ilyeneket csinál! Arról nem is beszélve, hogy nála tabu az apás szülés, és ő akarja megmondani a 34 éves kisfiának, hogy bejöhet-e velem!!!! Nektek is volt ilyen? Miket csinált a kedves mama? Hogy oldottátok meg? Köszi a segítséget!

2014. júl. 22. 13:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak :( Az enyém szerencsére 100 km - re lakik! Hassimogatás, mellfogdosás - mutass neki cikkeket arról, hogy az káros, görcsöket okozhat, ezért nem engeded meg. Ha közelít feléd, nézz rá vasvilla szemekkel, és vegyél fel "passzív - agresszív védekező állást". (Én így csináltam, meg is ijedt tőlem...)Egy idő után leszokott ezekről, bár nálunk a távolság megkönnyítette a dolgomat. (Panaszkodott mindenkinek, hogy tiszta h..lye lettem a hormonoktól, de nem érdekelt :))
2014. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ilyen. De jót nevettem :) Ne haragudj, tudom ezt megélni nem ilyen vicces. Vagy tűrsz vagy határozottan fellépsz, de ez utóbbinál nagy sértődés lesz. Nincs ötletem.
2014. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Allj a sarkadra es allitsd le egyszerurn. Nem.kell bunkonak lenni mert valoszinu jo szandeku csak ostoba szegény. Gondolj bele ha most nem hagy béken.mi lesz ha meglesz a gyerek,nem lesz töle nyugtotok. Szépen mondd el neki ne celozgass mert ugy sem fogja venni a lapot. Ha tapiz akkor menj arrebb mond h utalod ne csialja,lehet viccesen is h anyukaa ne tapizzon.mar" vagy vmi ilyesmi. A ferjed hogyan viszonyul hozza?
2014. júl. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Biztos nem lehet könnyű, hogy mindig mindenhol ott akar lenni, de én mégis azt mondom, hogy addig örülj, amíg ilyen.. az én anyósom miután megtudta, hogy terhes vagyok, folyamatosan azt mondogatta, hogy tuti el fogok vetélni, hogy ne egyek, mert meghízok, ha híztam akkor mindig megjegyezte, hogy fogjam vissza magam, mert a fiának a vékony nők tetszenek. Ha átmentünk hozzájuk mindig felsorolta, hogy miket főzött, és mindenkit megkínált rajtam kívül, meg kihozott egy csomó csokit és zabálni kezdett, ja de alkohollal mindig kínálgatott..

Aztán egyszer csak kinyögte, hogy nem akarja, hogy gyerekünk legyen, neki nem kell unoka és mi se érdekeljük( a fia se ) aztán 3 hónapig nem is beszélt a fiával se, de 2 hónapja visszanyalta magát, bár én azóta se beszélek vele és nem is nagyon tervezem..

szóval örülj, hogy így viselkedik, törődik veled, de ha túlságosan zavar, akkor mond meg neki, hogy hagyja, hogy levegőhöz juss egy kicsit! Sok szerencsét!

2014. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld kezek :) Ja, kívülről valóban viccesen hangzik, volt olyan barátnőm, aki nem vett komolyan. Már mutattam a neten cikkeket erről neki, de mit számít....??? Szerinte ez egy modern hülyeség. Már párszor sikerült vele összeveszni, de nem tett semmmit. Két napig mondhatni normális, de utána.....:(
2014. júl. 22. 13:18
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom is ilyen túlbuzgó lett amikor kiderült terhes vagyok. Én ezt elég egyszerűen elrendeztem vele. Leültünk és elmondtam hogy én egy 29 éves felnőtt nő vagyok, kialakult értékekkel ha segítségre lesz szükségem fogok szólni de ez az én életem én babám és az én férjem, szóval engedje meg hogy én éljem meg vele. Most 2 éves a kisfiam, sokszor akar okoskodni de szerencsére illedelmesen elmondom ilyenkor hogy "anyuka tudja én az anya maga a mama" Amit "szabad anyának nem szabad a mamának " :)! Lehet vicces kicsit de pont ez a lényege hogy értelmesen felnőttek módjára nem bántóan de határozottan add elő. Hidd el ehhez nem kell a férjed, elintézed te egyedül a dolgot ;) Ügyes legyél!

ui: a simogatást, tapizást meg kérd meg hogy ne tegye mert te nem szereted. A te tested van amelyik kismama szereti ha mindenki hozzá ér van aki nem! Te utóbbiba tartozol, ennyi! Apás szülést megint rövidre zárhatod azzal hogy ez a te és a férjed döntése és köszönöd h megosztotta a véleményét veletek. :)!

2014. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Neked sem egyszerű, atérzem a bajod, az enyém sem egyszerű. Engem is mindig ki akart oktatni, agyament dolgokat eszelt ki... Eleinte ráhagytam, de hiba volt, mert elszállt vele a ló. Ezért én azt tanácsolom, hogy még most próbáld meg valahogy leállítani, mert ha meglesz a baba rengeteg agybajt okozhat még ami pont nem fog hiányozni... Próbáld szépen, ha nem megy a férjeddel beszélj, hogy próbáljon hatni az anyukára, ha pedig igy sem ért a szóból, mint az enyém, akkor pedig allj a sarkadra, más lehetőség sajnos nincs. Az enyém pl le akarta kötni a gyerek kezét h ne rágja, vagy 8 hónaposan korainak gondolta a felállást ezért szerinte fel kellene lökni, vagy a tejallergiás gyereket joghurttal tömné mert szerinte az nem tej es ez manapság csak egy divat az anyukák körében, vagy azért étvágytalan a fiam mert fél enni mert szerinte én verem és úgy gondolja jobb lesz ha beszél a védőnővel es még sorolhatnám... A saját nyugalmad érdekében valahogy érts szót vele! Kitartás!
2014. júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Jézus! Másnak sem könnyű...nos, beszéltem már párszor a párommal, aki sajnálja az anyját. A problémák 2 éve kezdődtek, amikor megözvegyült. Próbáltunk neki segíteni, de velem mindig is elutasító volt és szerinte csak a pénze megyek (nem mintha én csóringer családból jönnék) emiatt pedig nehéz vele "szemétkedni". Olyan régen vágyott már az unokára és szó mi szó én néha azért megsajnálom. De tényleg hiába állok a sarkamra, nem segít :( Amikor meg felajánlottam neki, hogy elviszem egy pszihológushoz, elhordott a két keresztfiam előtt mindennek!
2014. júl. 22. 13:28
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd hogy uralkodjon feletted ha sajnálod. Tedd mérlegre hogy neked mi a fontosabb!
2014. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyám volt ilyen. Sosem jöttünk ki jól, de most, mikor a lányomat vártuk egyéb családi körülmények hatására meghülyült (elköltözött a kedvenc gyereke és a terhességemmel ő akart kicsit középpontban lenni). Szülés után összeveszett külön-külön a párommal velem is - igen, bent a kórteremben -, h miért nem mentem be hozzá éjjel szólni, h szülni megyek, mert segített volna. Megkérdeztem, h mit? Megszüli helyettem a gyereket? Utána pedig megkértem, h helyezze magát háttérbe, mert ez nem róla szól. 2 napig puffogott és hisztizett, azóta újabb baromságai vannak, nem győzöm lehűteni. (4 hetes a lányom, folyamatosan azt akarja, h hagyjam ott nála a babát. Csak szoptatott baba, egyelőre eszik és alszik.)Kösd fel a gatyád, a java még most jön...
2014. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!