Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan állnátok anyósotokho...

Ti hogyan állnátok anyósotokhoz, ha ö minden nap kötözködik, szúrkál, mindenki elött kioktat és "csak-azért-is" dacosan ellenkezik mindennel amit mondok vagy teszek?

Figyelt kérdés
3 éve ismerem, de eddig mindig udvariasan, "okosan" türtem a dolgot, remélve, hogy észreveszi magát és abbahagyja ezt a "játékot". Mára viszont úgy érzem tényleg nem bírom tovább, ha ö ezt akarja, akkor vitatkozzunk nyíltan, elég az udvariaskodásból és a látszat jópofaságból. Hozzáteszem a másik menyét (akit 10 éve ismer) már évek óta elmart magától, több éve nem is találkoztak, de azt is úgy állítja be, hogy a menye hibája, mert ö a kiállhatatlan és nem az anyósom és persze mindenkit (nem kis sikerrel) meg is próbál a menye ellen haragítani. Félek, hogy ugyanígy járok (mint a másik menye) és hiába ö a hibás én leszek mindenki szemében a bünbak.

#kötözködö anyós #anyós vita #meny elmarása
2014. aug. 20. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Költöznék és nem találkoznék vele minden nap az biztos.
2014. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

-Megkérném a páromat/férjemet..stb., hogy meccselje le szépen az anyjával. (Ja, bocs, meg se kellene kérni, rég rajta lenne az ügyön).

-Kerülném, ahogy csak lehet.

2014. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mást nem tudsz tenni,mint hogy elkerülöd szépen,és levegőnek nézed.Peregjen le rólad minden,amit mond,hiszen pont azért csinálja,mert látja rajtad,hogy bánt.Egyébként a párodtól szép volna,ha kiállna melletted kicsit.
2014. aug. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha te is így jársz, legalább békén hagynak. A dologban az a visszaütő, hogy az elején udvarias és türelmes voltál, ő pedig elkapatta magát. Ha egyből visszaszóltál volna, lehet, már évek óta nem kéne nyelned. Bármit csinálsz, soha semmi nem lesz jó, ebbe bele kell törődnöd.
2014. aug. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek ! Igen, én is arra hajlok, hogy háttérbe húzódom, elkerülve a további találkozásokat, mert sajnos arra nem vagyok képes, hogy elengedjem a fülem mellett a szúrkálódásait. Ill. sajnos az is igaz, h. a férjem is kiállhatna mellettem jobban -vagy egyáltalán-, aki bár tudom, h. öszintén szeret engem, de nem akar az anyjával konfliktusba kerülni, inkább engem vígasztalgat amikor látja, h. megint kiborultam.

Szerencsére nem lakunk egy házban -Isten ments (!), - de gyakran, akár hetente látogattuk, mert folyton "sír", hogy alig látja a fiát meg az unokáját ...engem ugye nem emleget...


Már csak egy dolog aggaszt:

Szerintetek, ha én elmaradok a látogatásokról, nem fogja a fiamat ellenem fordítani? Telebeszélni a fejét, h. milyen rossz anya vagyok ?

2014. aug. 20. 21:27
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
MIért, tele lehet beszélni a férjed fejét? Hát ő nem tudja, milyen anya vagy? Az anyósod meg honnan tudná messziről, mikor nem is ő lakik veled, hanem a férjed??? Akkor majd kontrázol, miféle anya az, amelyik nem engedi a fiát élni a kis családjával, hanem folyton bekever, mert feltűnési viszketegsége van, mert féltékeny DÖG, stb.!
2014. aug. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi seh nem állunk egymáshoz, terhesség előtt minden rendbe volt mikor megszültem azóta mindenbe beleszól és stb.. voltak veszekedések, de engem már nem érdekel, nem találkozok vele, csak max nagyon véletlen akkor egy udvarias köszönés és ennyi... az unokát 2-3 hetente viszi hozzá a párom fél-1 órára! Így nem hallgatom a sok hülyeségét! Pedig ráadásul mi kb 5 percre lakunk egymástól .
2014. aug. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 embernek nem kell mindenáron jópofizni egymással, ha nem szimpatizálnak... csak azért, mert muszájból rokonok lettek.


Egyszerűen ne menj anyósékhoz és kész. Ha anyósom látványosan utálna, szerintem így van leginkább értelme kezelni a helyzetet. A szájtépésnek, kiabálásnak, ordítozásnak, veszekedésnek nem látnám értelmét. Bár nekem olyan szerencsém van, ha esetleg utál is, nem érezttávolságot ugyan tart, de nem érezteti, csak enyhe távolságtartást érzek a részéről. Ha utálna, akkor a férjem szólt volna és egyszerűen egyedül menne a havi pofavizitre, az ünnepeket meg velem töltené és kész.

2014. aug. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
na ennek sok értelme volt Jav: szóval távolságtartást érzek a részéről, de nem érezteti durván, és nem szólogat be...
2014. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A biztos megoldás a "három napi járóföld" távolság.
2014. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!