Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vannak itt olyan anyukak,...

Vannak itt olyan anyukak, akik szeretik az anyosukat?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon a valaszadok tobbsege szinte semmibe nezi az anyosat. Az o velemenyuk, hozzaalasasuk, tanacsuk szinte mindig rossz, elavult, ok szinte mindig alkalmatlanok az unoka felugyeletere, mig a sajat anyukajuk a jo/jobb nagymama, csak ra lehet szamitani, stb.

Elhiszem, hogy van ellenpelda erre, de sajnos sok esetben annyira negativan irtok az anyosrol, olyan aprosagok miatt, hogy pl., ebed elott sutit adott a gyereknek... tegye a szivere a kezet az, aki majd a sajat unokajanak nem fog adni egy falat frissen sult pogacsat, mert az ebed elott veletlenul kisult, es a gyerek odaig van az illatatol, szepen keri...de ez csak egyetlen pelda volt.

Boldog gyerekkorom volt, mindket nagymammal imadtam lenni, igazi foldi paradicsom volt szamomra es a tesoim szamara, hogy naluk minden lazabb volt mint otthon, es igen, osszeettunk mindent, kikonyorogtuk az edessegeket, fent maradtunk sokaig, szomszedoltunk, koszosak lehettunk, lemereszkedtunk a dohos pincebe bujocskazni, bebujtunk neha a kutyaolba is, megsem lettunk betegek, es otthon visszaallt a rend. En mar nagyobb voltam, es emlekszem ezekre, de a 2-3 eves ocsemet is ott tudtak hagyni anyukamek velunk akar egy hetre is, soha nem sirt a "vakacio" alatt, pedig mamaek nem mindent ugy csinaltak, ahogy anyukamek, sot. Nem gondoljatok, hogy az anyukaknak elfogadobbnak kellene lenni az anyosokkal szemben?

Oszinten, ha a sajat anyukatok tenne azt, amit az anyos, akkor is ugyanugy viselkednetek?

Persze a sajat magara es kornyezetere veszelyes, nem beszamithato vagy beteg nagymamak egeszen mas tema, remelem ertheto, hogy a kerdesemmel mire celoztam.

Bocsi az ekezetek hianya miatt!


2014. okt. 20. 19:09
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Meg annyit hozzatennek, hogy nekem kisfiam van, valamikor majd remelhetoleg lesz menyem es unoka(i)m.

Mivel a gyerekneveles joreszt az anyuka szabalyai szerint tortenik, elore felek, hogy olyan menyem lesz, aki majd a sajat anyukajanak mindent megenged, az anyosanak (nekem) meg semmit...

A fiam a mindenem! Az unokam is az lesz! :)

2014. okt. 20. 19:13
 2/33 anonim ***** válasza:
33%
Én imádom az anyósom. Mit meséljek még?:-)
2014. okt. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
50%
Kedvelem az anyósom,de tudni kell kezelni,néha túlságosan bele akar mindenbe szólni,bár ez anyukámra is igaz,ügyesen le kell állítani,nekem inkább apósommal vannak problémáim,őt is kedvelem,de elég nehéz eset,apukám a legfantasztikusabb ember akit ismerek vele semmi problémám. Fiam sokat van mindegyik nagyszülőjével és imádja Őket.
2014. okt. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
62%

Az elsö anyósomat nagyon szerettem, vele beszéltem meg mindent, amit más az anyjával szokott, söt miután elváltunk a férjemmel, utána is megmaradt a jó kapcsolat.


A másodikat viszont nem lehetett elviselni, annyira sok gond volt vele, mindenbe beleszólt, ha eljött, átrendezte a konyhában a dolgokat, mert szerinte úgy jó, stb. Nem is sokszor hívtuk meg...

2014. okt. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
66%
Nekem jó anyósom van, a legjobb, ami létezik. Már idős, 81 éves és egyáltalán nem rigolyás, tele van jókedvvel és jóindulattal, pedig vannak egészségügyi problémái. Különben én rettenetesen szerencés voltam anyós témában, mert háromszor mentem férjhez és mindhárom anyósom nagyon rendes volt, még válás után is.
2014. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
51%

Megértelek, igazad van. :) Nekem is van fiam is, gondolkodtam ezen.

Én kivételesen szeretem az anyósomat, de nem szeretem rábízni a gyerekeimet mégsem. Elhiheted nekem, okkal. Szóval az, hogy szeretem és tisztelem, elfogadom, hogy valahogy a férjem és a testvérei túlélték a gyerekkorukat (ami, lássuk be, nem mostanában volt), nem teszi megbízható gyermekfelügyelővé. Ez két különböző dolog, nálunk szét lehet választani. Szeretik a gyerekek, szeretnek vele lenni, sokat van nálunk. Sok erénye van, és nagyon szeretjük mindannyian, nem beteg egyébként.

És igen, anyukámra sem bíznám rá őket (csak rövid időre szoktam), ha ugyanazt csinálná velük. Igaziból senkire sem szeretem ráhagyni őket, de a szükség nagy úr. :)

Szóval nagyrészt egyetértek veled, de nem minden ilyen egyszerű.

2014. okt. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
55%
Én is szeretem az anyósomat.Kölcsönösen ugrunk,ha valamit kér a másik, keressük azt,hogy a másik minek örülne. Az én gyerekeim sosem voltak túlmisztifikálva, és anyósomban jobban bíztam, mint anyámban. Sokat nyaraltak nála a gyerekeim. A gyerek meg tudta,hogy hol mit csinálhatnak. Imádták,hogy Apósommal lehetett az erdőben kiabálni,hogy a mama mit sütött nekik. Nem voltak percre meghatározott kötelességek,az evés sem volt az. Soha nem számoltattam el Anyósomat,hogy mit miért,hiszen felnevelt 3 gyereket,köztük a férjemet. És jól nevelte. Hiszem ezért a férjem. Tisztelni kéne benne a kort,a tapasztalatot, a szeretetet.Na ezt nem tudják sokan,mert azt hiszik,hogy ők találták fel a spanyolviaszt és még soha senki nem szült gyereket,csak ők.
2014. okt. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Mindenkit felpontozok, es koszonom, hogy valaszoltok! :)

Ha van idotok, kerlek fejtsetek ki az okokat is, miert nem bizzatok a gyerekeket a nagyszulokre!

Koszi! :)

2014. okt. 20. 19:34
 9/33 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is fiam van, én is látom itt az oldalon azt, amiről írsz és szerintem is elkeserítő. Nagyon rosszul fog esni, ha velem így bánik majd a menyem, remélem nem így lesz. Mondom ezt úgy, hogy nekem aztán extrán rossz anyósom van, a 2,5 éves fiamat 3 hetesen látta utoljára. Gondolom ez mindent elmond.
2014. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
58%
Az én anyósom egy órára se vállalja az egyetlen unokáját. Mondjuk így nincs is min összevesznünk:)
2014. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!