Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A gyámügyi hivatal ilyen...

A gyámügyi hivatal ilyen esetekben mit tesz? Többi lent.

Figyelt kérdés
A barátnőm 15 éves én meg 20 vagyok. Ő terhes lett és össze akarunk költözni. Csak az a baj hogy az anyja meg a nevelőapja (főleg a nevelőapja) ellenünk vannak nagyon. Mi imádjuk egymást és tudjuk hogy együtt maradunk végleg. A barátnőm utálja a nevelőapját és boldogan jönne hozzám csak félünk hogy nem lehetünk együtt. Ezért kérnénk a gyámügy segítségét csak nem tudom hogy az miben és hogyan tudna segíteni. :) Nagyon örülnék a segítségnek ez ügyben. Sértő válaszokat előre is köszönöm de NEM kérek.

2014. nov. 17. 20:26
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%

Amikor betölti a 16-ot kérheti a nagykorúsítását és elveheted feleségül. Viszont ennek van egy csomó feltételele, szóval nem egyszerű. Erről a gyámhivatal dönt.

A másik, hogy te lehetsz a baba gyámja, tehát nevelheted te is a gyereket, nem muszáj, hogy az anyai nagyszülők kapják a felügyeleti jogot, ha nem sikerül a nagykorúsítás.

Menjetek be és ott érdeklődjetek a részletek iránt. Gondolom itt nem akarsz kiteregetni mindent, szóval majd ott elmondják megfeleltek-e a feltételeknek.

2014. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm a válaszát. Sajna most lett 15 és még nem tudom elvenni úgy ahogy mondtad így a 16 évesen elvétel kilőve. :\ De nagyon köszönöm a segítséget. :)
2014. nov. 17. 20:47
 3/47 anonim ***** válasza:
8%

Hát esetleg még van olyan,h családba fogadás. De annak is komolyak a feltételei.

Ha tényleg pedofil a nevelőapa, semmiképp se hagyd, hogy a baba náluk legyen, még ha a lány nem is költözhet. Te már betöltötted a 18-at, úh megkaphatod a felügyeleti jogot.

Hát mindent elég komolyan fognak vizsgálni, környezettanulmány stb... úh kösd fel az alsóneműt és már most kezdj el intézkedni. Esetleg egy jó ügyvéd se árt, ha per nem is lesz, de elkellenek a pontos jogi tanácsok. Gyámügyre is felkészülten menj, nehogy hárítsanak.

2014. nov. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
De ez sok idő és nem szabad hogy a szülei megtudják a dolgot mert akkor tuti rossz vége lesz. :\ Per meg nem lehet mert nem vagyok 30 és ő meg betöltötte a 14-et szóval bűnt nem követtem el. :) Ráadásul nekem nincsenek kapcsolataim hogy ügyvédet meg ilyeneket szerezzek. :\
2014. nov. 17. 20:54
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy indiszkrét, de anyagilag hogy álltok? Keresned kéne egy ügyvédet.
2014. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
17%
Mivel kiskorú a barátnőd, te pedig már jócskán elmúltál 18. vagyis a gyámügy szemében te nem vagy más, mint (szép szóval mondva) egy liliomtipró. Egyszóval a gyámügy szerint te pedofíliát követtél vagyis nagyon gondold meg az, hogy hozzájuk fordulsz-e, mert az biztos, hogy téged felfognak jelenteni, akkor is, ha bíró előtt megesküszik a barátnőd, hogy ő is akarta a sexuális kapcsolatot.Mivel kiskorú a törvény szerit még gyerek így más törvények vonatkoznak rá. És a szülei, vagyis a törvényes gyámjai szava számít, nem pedig a tiétek. Mielőtt lehurrognál/nátok ez nem sértő válasz, csak olvass utána a törvényeknek.
2014. nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
8%
Kiegészítés a 6-os vagyok. Akár 17-és fél évesnél is büntethetnek liliomtiprásért. Úgyhogy ne légy annyira biztos abban hogy nem fognak megbüntetni. Van amikor a 18 év a mérvadó és én úgy tudom ez még az, különben miért lenne annyi botrány a híradóban amikor gimiseket molesztálnak a tanárok?
2014. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Akkor frissítem a tudásod hogy amint a lány betölti a 14 évet élhet szexuális életet saját akaratból és a férfi életkorának felső határa 30 év. Olvass utána. Jogilag bűnt nem követtem el szóval köszönöm a választ de nem segített. Sőt! Félrevezető. ^^ Még jó hogy ÉN utána olvastam. ^^ Bye.
2014. nov. 17. 21:10
 9/47 A kérdező kommentje:
Anyagilag úgy állunk hogy az anyja meg nevelőapjához képest mi gazdagok vagyunk mert ők szegények. :)
2014. nov. 17. 21:11
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudod, hogy az ügyvéd kereséshez nem kell semmilyen kapcsolat az internetkapcsolatodon kívül, ugye? :D
2014. nov. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!