Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költözzünk lakásba vagy...

Költözzünk lakásba vagy maradjunk anyóséknál amíg nem tudunk venni házat?

Figyelt kérdés
Nem tudom mitévő legyek, nagyon szeretnék költözni, félek rámegy a házasságunk a férjemmel, hogy együtt lakunk. Szülő, nagyszülő és mi. Házra még nincs pénzünk esetleg valami rozogára, amire még költeni kell jó sokat:( De mindenképp szeretnénk kertesben lakni majd, két gyerkőccel. A párom imádja a kertet, a munkájához is szükség van a kertre, tehát tavasszal, nyáron, jönnie kell a szüleihez. Ha veszünk egy lakást és el tudjuk adni jóó, de ha nem fizethetjük a közös költséget vakvilágba, ráadásul a spórolás sem fog menni ha ott lakunk, de a kapcsolatunk sokkal fontosabb mint a pénz. Remélem értitek a hezitálásomat, megköszönöm ha adtok nekem tippeket esetleg leírnátok hogy ti milyen cipőben járnátok .
2014. dec. 7. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Én nem hezitálnék. A házasságom ezerszer fontosabb, mint hogy lakásban vagy házban lakunk.
2014. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
mi a rozoga házat választottuk, szépen lassan újítgatjuk
2014. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Mi is külön költöztünk, bár mi egy olcsóbb albérletbe. A kertes ház még pár év, de egyébként már nem valószínű, hogy együtt lennénk.
2014. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Meneküljetek, amíg nem késő.

Mi 3 percnyire lakunk anyóséktól, de így is megkeserítik az életünket. Anyósom 3 éve eljátsza, hogy beteg, persze az orvosok szervi baját nem találják, öregszik és ezt nem akarja elfogadni. 69 éves, de 3 éve, amióta a közelünkbe költöztek, semmit nem csinálnak a házban és a ház körül sem, elvárják, hogy a Férjem vásároljon nekik, ő rendezi a kertet, a házba meg takarítónőt kellett figadnunk, mert a nőszemély lusta. Elvárná, hogy 2 gyermek mellett a takarítást is mi csináljuk.

Ebben a korban még a nagyszülők szoktak segíteni. Nálunk firdítva van. 3 éve.

2014. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Csak a kérdést olvastam el, a kifejtését már nem. SOHA nem laknék senki szüleinél. Sokkal fontosabb a saját élettér, mint a pénz vagy a saját lakás, ház. A legfontosabb a nyugalom, minden más utána következik. NE lakjatok együtt! Angyalból is ördög válik!
2014. dec. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Mindenképpen különköltöznék, azt már nektek kell eldönteni hogyan. Ha a rozoga házat belátható időn belül lakhatóvá tudjátok tenni, akkor oda, de úgy nem, hogy utána még 15 évig megy a felújítás, 30 éves szigetelés nélküli nyílászárók vannak, és télen jön a százezres fűtésszámla...


A lakásnál mondjuk nem értem, hogy a közös költség szerinted miért "vakvilág", többek között a lift karbantartása, a lépcsőház takarítása, a fűtés üzemeltetése, a radiátorok levegőmentesítése, stb. költségei, és ráadásul nem is magasak. Teljesen reális, hogy ezt fizetni kell...

2014. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A kozos koltseget arra ertettem hogy ha el akarjuk adni de nem tudjuk......nem lakunk ott akkor is fizetni kell.
2014. dec. 7. 20:41
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
A nyugalom árát meg kell fizetni. Nem költöznék oda, főként nem gyerekekkel.
2014. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha már nem laknátok benne, ki lehet adni bérlőnek.
2014. dec. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Mi is házat akarunk majd, de lakásba költöztünk. Nem várhatod, hogy egyből a tökéletesbe sikerül beleülni. Abból a szempontból viszont tökéletes, hogy nem kell együtt élnünk senkivel. Felnőtt emberek vagyunk, jó hogy már önállóan akarunk élni. Majd lesz ház is.


Amúgy meg, 1000x inkább a közösköltség, mint anyósék a szomszéd szobában!

2014. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!