Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Költözzünk másik albérletbe...

Költözzünk másik albérletbe vagy beszéljünk a tulajjal, hogy mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Amióta bekapcsolták a fűtést (10 emeletesben lakunk) egyszer volt bekapcsolva a fűtés. Mégpedig aznap, mikor légtelenítés miatt 24 órán át be kellett kapcsolni.

Tavaly ugyanez volt, szerencsére nem fáztunk, melegebben felöltöztünk és átvészeltük a telet. Havonta 13-14 ezreket fizetünk, ami szerintem jogtalan. Akinek egész télen megy a fűtése, az 2-3 ezerrel fizet többet. A nyilászárók régiek, ha fűtenénk is, nem lenne elég meleg, mert kimegy a hő az ablakon és az ajtón. Párom olcsóbban ki tudná cserélni az ablakokat és az ajtót(ebben dolgozik). Mi nem akarunk rá költeni, mert albérlet. A tulaj szintén nem akar rá költeni. Abba sem megy bele, hogy lelakjuk.

A bejárati ajtó nem egyszer beragadt, a szobaajtóból ki kellett szedni a zárat, mert az is beszorult. A bejárati ajtó melletti villanykapcsolónál csak úgy süvít be a szél ha kint szeles, viharos az idő.

A villanyszámlát sem értjük. A közös költséggel szintén problémánk van. A házmester nem takarít a mi emeletünkön.

És mi mégis kifizetjük neki havonta azt az x összeget.


Már azon gondolkoztunk, hogy átmegyünk máik albérletbe. Amúgy 10+ rezsit fizetünk, ami egyébként nem sok.


2014. márc. 10. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
fifty-fifty? elvégre ha kicseréli az nektek is jó, hisz kevesebb lesz a rezsi. a többi dolgot szintén a tulajjal beszéljétek meg, a takarítás miatt a közös képviselőt bsztasátok vagy a házmestert. közben persze nézzetek másik albérletet ha nem tudnátok dűlőre jutni
2014. márc. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A bejárati ajtó melletti villanykapcsolót sziloplaszttal lehet tömíteni.
2014. márc. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A bejárati ajtót a párom 30 E-ből kitudná cserélni. Ha havi 5 ezresével lelaknánk, akkor mindketten jól járnánk szerintem. De a tulaj ebbe nem akar belemenni.

A villanykapcsolóra van megoldás, ez rendben van. És a többi?

2014. márc. 10. 23:08
 4/10 anonim ***** válasza:

A villanyszámlát sem értjük.Nem az óra alapján fizetitek???

Nem a tulaj tehet arról,hogy a házmester nem takarít azon az emeleten...

Nem laktam soha központi fűtésesbe és nem is mennék,de gondolom van alapdíj meg minden egyéb amit ha fűtötök ha nem akkor is fizetni kell.

Ha semerre nem tudtok jutni akkor költözni kell.

2014. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"10+ rezsit fizetünk " ??? Ez milyen környék a garázsomat adom ki 25 ezerért + költségek .

Hát szerintem nem sok 13-14 ezer forint a fűtésre . Ha szabályzós akkor úgyis van évégi elszámolás . De ha közös akkor kapsz róla számlát mint mindenről. A villanyórát meg írjad havonta akkor te is látod a fogyasztást 1 kWh 38,44 forint , ezt nem nehéz kiszámolni :)

2014. márc. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, központi fűtésnél, ahogy írták, ha fűtesz, ha nem, akkor is fizetsz valamennyit.


10+ rezsit hogy érted? 10 bérleti díj+rezsi, vagy 10-en párezer a rezsi?

2014. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
10 ezer a bérleti díj + a rezsi...
2014. márc. 16. 20:21
 8/10 A kérdező kommentje:

A radiátoron van mérő, nem az a párolgós, hanem a másik.

A konyhában 24 órán át ment a fűtés, akkor 8 egység ment el. Azóta nem lett bekapcsolva, mert fölösleges a konyhát fűteni.

Tegnap néztem, 150 egységnél tart.

A nagyszoba is 150-160 egységet mutat, holott az sem volt használva.

A kisszobába 2 hetente fűtöttünk, ott a 100 egységet sem éri el a mérő. Ez az amit nem értek.

2014. márc. 16. 20:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a thermo szelepet rendeltetés szerűen használjátok akkor a fogyasztás lehet minimális :D ! Sokan nem tudják mit jelent a zárt állapot 1_+ . Ezek a mérők pedig stabilak a mért különbséget kalkulálják ! Ebben a szolgáltató is meg a tulajdonos sem lehet felelős. Több ezer lakásban ilyen van és pontosabb mint a párolgó közegű . De a legegyszerűbb ha felhivod a szolgáltatót , de be is mehetsz meg ,a szerelők is kijőnek ha problémád van és segítenek ! Ez ingyenes nem kell félénknek lenni :D
2014. márc. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

De hogyan bizonyítsuk be, hogy nem kapcsoltuk be a radiátort?

Mikor a párom 3 hónapig külföldön melózott, csak a macska miatt jártam haza, egyébként a szüleimnél laktam...

Akkor kezdődött a fűtésszezon.

2014. márc. 16. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!