Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van valakinek kedves anyósa-ap...

Van valakinek kedves anyósa-apósa?

Figyelt kérdés

Én mindenhol azt olvasom, a filmekben azt látom, még a legjobb barátnőmtől is azt hallom folyton, hogy milyen rossz az anyósa. Mindenbe beleszól, fontoskodik, pletykál, intézkedik helyettük, veszekedéseket szít, féltékenykedik, ő dönti el, hogy mikor megy látogatóba, ő dönti el, hogy mikor és hol és milyen legyen az esküvő, kik legyenek meghívva, stb. Az én volt anyósom (sajnos már meghalt) velem tök rendes volt. Mindenben segített minket, mindig volt ránk ideje, ha a fia (a párom) nem ért rá, engem is szívesen várt, telefonon is sokat beszélgettünk, mások előtt is megvédett minket, tehát még 1 percre sem soha sem volt olyan tipikus "gonosz anyós".


Közben meg mindenhol ennek csak az ellenkezőjét hallom.


2015. jan. 10. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az enyeim rendesek. Igaz elvaltam a fiuktol,de unoka miatt tartjuk a kapcs. Mindig nekem adtak igazat a fiukkal szemben is,amikor összetorte a ferjem a kocsinkat ideadtak nekem a sajatjukat honapokra,fiuknak nem adjak. Jottek ha segitseg kellett. Most hogy elvaltunk azert meg szoktunk beszelni telefonon,ha beteg vagyok erdeklodnek. Szoval osszessegeben rendesnek mondom oket,meg igy valas utan is ott szoktam neha ebedelni stb. Anyos neha fontoskodo,de ennyi belfer.
2015. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Apósom nagyon jó ember. Szeret minket, segít, ahol tud. Jó apa, jó nagypapa. Anyósomat egyáltalán nem érdekeljük. Még karácsonykor sem volt hajlandó találkozni velünk, pedig egy városban lakunk és mi mentünk volna hozzá. A többi gyerekével és unokájával tartja a kapcsolatot. Igazából nem anyósként rossz, hanem anyaként és nagymamaként egy nagy nulla.

(Tudom, hogy erre sokan azt gondolják, hogy biztos nem véletlenül van így, de mi egy teljesen átlagos család vagyunk. Mindketten tisztességes emberek vagyunk, dolgozunk, van egy aranyos kislányunk. Őt soha nem bántottuk, a fia egyáltalán nem ezt érdemelné. Szerintem értelmileg nem teljesen ép a nő, valószínűleg ez lehet a probléma.)

2015. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

A barátom (7 éve a barátom) szülei elváltak, apukájával nem tartja a kapcsolatot egyáltalán. De anyukája nagyon aranyos, nagyon jóban vagyunk. Ha elakadok a konyhában, mikor próbálok olyat főzni/sütni, amit ő szokott, bármikor hívhatom, de ezen kívül is gyakran beszélgetünk telefonon vagy facebookon. Régen, mikor ott voltam barátoméknál és ő tovább aludt, simán mentem anyóshoz, kávéztunk, meséltünk beszélgettünk...

És szerintem a barátomnak is jófej anyósa, apósa van :D Legalábbis jól kijönnek, akárhányszor együtt vagyunk.


Ennek amúgy elképzelhetőnek tartom, hogy az az oka, hogy mindenkitől kb 300 km-re lakunk (Magyarországon belül bármikor). Így nincs benne az, hogy beállítunk egymáshoz váratlanul, meg hasonlók. Midig inkább hiányzunk egymásnak. :)

2015. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Nekem az anyósom és az apósom is nagyon aranyosak, szeretek velük beszélgetni, szívesen vagyok náluk. Fiatalosak, jókedvűek, barátságosak!
2015. jan. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Igen. Én anyósom, apósom tündéri.


Valószínűleg azért olvasol "több" rossz anyósról, apósról, mert ide általában a problémákat írják. A jókkal meg nincs gond, vagy ha van, az annyira bagatell dolog miatt, hogy nem éri meg a karaktert, hogy kérdés legyen belőle. Arról meg senki nem ír, hogy milyen jó a kapcsolatuk, mert akkor jönnek a rossz szándékú hozzászólók, hogy csak dicsekedés miatt írta ki a kérdést.

2015. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Nekem az anyosom olyan mint a masodik anyukam. Aposommal nincs annyira szoros kapcsolat,de szeretjuk egymasr.
2015. jan. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Nekem szerintem jó anyósom/apósom van. Néha kicsit értetlenek, de egyáltalán nem zavaró. Segítenek mindig mindenben (segítség szinten, két kezi munkával, nem pénzzel-ezt nem is szeretnénk). Az én szüleim is ilyenek. Sose jön egyik se bejelentés nélkül, mi bármikor mehetünk, olyat főznek, amit szeretünk, csomagolnak, tényleg segítenek, ha tudnak.

Remélem ez így marad majd gyerek születése után is - szoktam olvasni, hogy akkor borulnak be az anyósok... :D

2015. jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Természetesen van. Az én vejemnek van a legkedvesebb anyósa-apósa.
2015. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
Igen.
2015. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Van, persze. Az én anyukám az első anyósát (apukám a 2. férje). Nekem az Apósommal nagyon jó a kapcsolatom, az anyósomat nem szeretem. Pedig a munkahelyemen van az ő korosztályából barátnőm...
2015. jan. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!