Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérdés: hogyha valakinek az...

Kérdés: hogyha valakinek az anyósa "csak úgy" szétosztogatja az unokája képét a családban, közben pedig lek-zza a menyét ez tényleg "á, ne is törődj vele! " vagy a "nem baj, ez inkább kedves dolog"kategória?

Figyelt kérdés
Felháborít, hogy ilyen vélekedés is van, hogy ez csak szimpla "hiszti" a meny részéről. Az szimpla hiszti lenne, ha 3-4 embernél ott lenne a kép. Én megírom őszintén, nem tartom jó ötletnek ha pl. egy 300 km-rel arrébb élő rokonnál is kikeretezve ott lenne a gyerekem fotója, közben meg jó, ha évente 1x beszélünk....De ezek szerint én is hisztis vagyok?!
2010. ápr. 8. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem csak büszke az unokájára. Lehet ő gyakrabban tartja telefonon vagy bárhogy a kapcsolatot ezekkel a rokonokkal és meg akarta nekik mutatni a kicsit. Ez legyen a legnagyobb problémád ha amugy rendben van az anyós.

2010. ápr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Mondanám, ne izgasd magad ilyen dolgokkal. Azt nézd, hogy aki csinálja, az a műveltség milyen szintjén áll. Nem állhatsz neki nevelni, kiművelni. El kell fogadni, hogy vannak emberek, akik nem tanultak tapintatot, figyelmet, fegyelmet. Azért légy következetes, elveidhez-ha azok indokoltak-ragaszkodj!Lassan megtanulják, hogy ki vagy, és alkalmazkodnak.A legfontosabb, hogy a párod is elfogadja elvárásaidat, és támogasson. Egyébként legjobb a 3 lépés távolság.
2010. ápr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
86%os te vagy a nap fénypontja, de komolyan, jó volt olvasni....:) Egyébként nem rólam van szó, egy másik kérdés kapcsán írtam ki.
2010. ápr. 8. 18:01
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Köszi! Hozzátartozóm hasonló dologgal küzd. Neki szoktam mondani: legyél okosabb te. Nézz rá, feltételezel róla érett viselkedést? Ne engedj, ne add fel magad,ha meggyőződésed, vagy elvszerű, amit elvársz.Vagy megtanuljuk az egymás iránti tapintatot, figyelmet, tiszteljük a másik álláspontját, vagy a köztünk lévő lépés már 5 lesz.
2010. ápr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

Szia!Én vagyok az az elvetemült kérdező,aki alapot adott neked,hogy kérdez:)


Anyósom velem mindig is úgy bánt,mind ahogy én még a kutyámmal sem bánnék.5 éve ismerjük egymást férjemmel.Nagyon jól indult az anyósékkal való találkozásom.Még második találkozásunk utána többször hallottam férjemtől vigyázz vele.A lényeg a férjemet magának szerette volna,úgy is volt tervbe,hogy Lacika otthon marad velük.De én mind boszorka berobogtam,és össze romboltam a várat.Mindent meg próbált,hogy férjemet ellenem hangolja.Aztán összeköltöztünk a férjemmel 3 év együttélés után összeházasodtunk,de akkor már szinte én nem beszéltem anyóssal telefonon,csak úgy hogy a férjem nem volt jelen.Többször meghazudtolt anyós,ami mélyen érintett.A házasságunk első órájába azt kellet látnunk,hogy anyós fekete ruhába jött a házassági szertartásra,és sírva.Olyan volt ez az örömteli nap mind egy temetés.Mikor megfogant a kislányunk bejelentettük,hogy babát váruk erre anyós:Szaporodunk?Erre férjem keresztanyja azt mondta,hogy hívta a férjem anyja,és azt mondta:Képzeld XXy-on terhes,és mi lesz szegény gyerekkel?Terhességem sosem segítette elő,sőt többször megfenyegettet,hogy kikészít.Mikor megszületett a picim akkor bejött megnézni,én szívesen fogadtam akkor is.De mikor haza hoztuk a babát,szinte előköt a gyerekemtől,amiért én mertem szólni,erre hozzám vágta nem is akartad ezt a gyereket.2 hetesen novemberbe elakarta vinni a kicsit ha akartam ha nem,én meg mondtam szó sem lehet róla.Utána besétál a védőnőhöz,meg a gyerekorvoshoz,és azt mondta én szutykos,koszos vagyok.Ti is tudjátok mit akart ezzel elérni.A lényeg Ő ilyen,és ez van.De azért rosszul esik,hogy folyton a hátam mögött a gyerekem nevébe cselekszik.Ez a kép szórás is egy taktika volt.Én nem szólok neki,nem veszekszem pláne,hogy megint várandósan vagyok,de rosszul esik,hogy Ő így áll a dolgokhoz.Egyszerűen nem keresem társaságát.Bízzok benne,ha észre veszi teszek rá amit tesz abba hadja.Csak az esik rosszul,hogy a gyerekünket is bele keveri ebbe a harcba.

2010. ápr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs így akartam írni:de akkor már szinte én nem beszéltem anyóssal telefonon,csak úgy hogy a férjem jelen volt.
2010. ápr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha mindez igaz, akkor anyósod egy primitív nőszemély.Természetes, hogy egy anya ellenfélnek látja kezdetben a menyét, aki elrabolja drága fiacskáját, de ha a házaság megköttetett, akkor nincs joga ellene szurkolni, hanem segíteni kellene a kis család összekovácsolódását. Arra vigyázz, bármennyire is fortyogsz belül, hogy a párodnak ne szidd az anyját, hiszen ő szülte, az ő édesanyja. Neki kell tapasztalnia, hogy milyen is az anyja. Legyél anyósoddal türelmes, ne nyald a valagát, bocs!,nem kell teperni, de légy vele korrekt, és következetes. Minél jobban puffogsz, visszabeszélsz, neki olaj a tűzre, hogy na ugye, milyen a menyem.Ha nem tud éket verni a párod és közted, ha látja, hogy lepereg rólatok a mesterkedése, akkor lassan megtanul viselkedni. Ha meg nem, akkor kár rá figyelmet pazarolni.
2010. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a ket dolog, amirol irtal kerdezo, teljesen mas kategoriaba tartozik. Azzal, hogy szetosztja az unokaja kepet, csak jot tesz, mert buszke, de ha teged ok nelkul szid es olyan szavakkal illet, amit leirtal, akkor azt nem lehet szo nelkul hagyni. Miert vagy jobban kiakadva a kepen, mint azon, amit mondtal utana?
2010. ápr. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy az unoka képét szétosztja a rokonoknak, semmiség, én ilyennel nem foglalkoznék, mert akkor a legkisebb dologba is beleőrülnék. Ha lek...vázza az teljesen más tészta, a két ügy nem említhető egy lapon. Lehet, hogy az illető utálja az anyósát (nekem ez jött le, én is válaszoltam arra a kérdésre), de attól még nem kell a legpitibb dologba belekötni, mert akkor előbb-utóbb megőrül.....
2010. ápr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!