Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek ha a gyerekeitek...

Mit tennétek ha a gyerekeitek nagyszülei ilyenek lennének?

Figyelt kérdés
Az én szüleim sajnos azt kell hogy mondjam,csak saját magukkal vannak elfoglalva,soha nem számíthattam a segítségükre.Apám világéletében a nőket hajtotta,anyám emiatt állandó önsajnálatba menekül.Immáron kb. 35 éve csak azt hallgatom apád így meg úgy,ráment az egészsége,de hiába hoztam össze neki két válást papíron,csak alá kellett volna írnia,végül mindig visszakozott.Megszülettek a fiaim,semmi nem változott.telefonba első mondat hogy vannak a gyerekek,majd meg sem várja a választ és rákezdi a szokásos témát:Apád megint qrvázik,és ezt vett a qrvának,és öngyilkos és stb...Teljesen lemeríti a pozitív energiámat egy-egy ilyen hívás.Néha nem veszem fel,de akkor meg leki ismeret furdalásom van. Azután ott van az anyósom.Őt nagyon szerettem,ő tényleg úgy viselkedett ahogy egy nagymamának kell,érdekelte és szerette az unokáját.Anyósom nagyon korán elvált a férjétől,még mikor kb. 3 éves volt a párom..Utána nem nem is nagyon voltak férfiak az életébe,de húgával nagyon jóban voltak,egymás mellett laktak,közös vállalkozásuk volt.A nagyobbik fiam mikor megszületett,ő volt a mama szemefénye,imádta,néha még túlságosan is.Három éves volt a fiam,mikor anyósomnál felbukkant egy pasi.Annyira nem örültünk,mert jól megvolt a család,de úgy voltunk vele,hogy ennyi év után megérdemli hogy társa legyen.Csakhogy kezdett eldurvulni a helyzet,anyósom kb. 3 hónapja ismerte a fickót mikor az egyik ebédnél bejelentette hogy eladja a lakást és elkötözik egy olyan másik városba,ahol a lakosság 90%-a roma,és inkább el menekül onnan minden épelméjű ember,nemhogy odaköltözik.Életemben akkor egyszer vesztem vele össze,mert mondtam neki hogy ez nagyon rossz döntés,és ha költözni akar ok,de ne oda.Azt mondta nem az én dolgom,és ne szóljak bele. Elment,összeveszett a testvérével,őt is a carban hagyta,pedig neki is csak ő volt a családja,mert ő szintén elvált és egyedül élt.A vállalkozáshoz is mindketten kellettek,így az is romba dőlt.A páromnak hiába mondtam hogy állítsa meg anyósom,nem volt elég határozott az ügyben.A hab a tortán,ezt is utólag tudtuk meg,az újjonan vásárolt házba,anyósom beletolta az összes pénzét,amit a lakásáért kapott,a fickó egy kutyával és egy kb. 50 e.ft-ot érő kocsin kívűl semmit nem tudott felmutatni.A házhoz hiányzó 3.5 milliót,hitelre felvették,természetesen devizában.Valahogy túltettük magunkat az egészen,bár nagyon rosszul esett hogy fontosabb volt neki a féléves kapcsolata mint a fia és az unokája.Egy darabig happyk voltak,már esküvőt emlegettek,na mondom a páromnak most állítsd le anyukádat.Azután kb. két évre rá,bedőlt az ottani üzletük,nem ment.Majd nemsokára jött a válság és a forintromlása,a törlesztőjük megnőtt piszkosul,de nem mondtak semmit csak láttuk a jelekből,hogy nincs pénzük.Anyósomat egyre ritkábban láttuk,mert már benzinre se volt pénzük,mi is egy nehéz időszakon mentünk keresztül,és nekünk se nagyon volt fölösleges pénzünk az utazáshoz hozzájuk.A legrosszabb az volt,hogy úgy éreztük egyedül maradtunk,és hogy elárult bennünket,meg az unokáját..Azóta a fickó kapott egy agyvérzést,majdnem lebénult,a házuk értéke már alacsonyabb mint a hitelük.De a legjobban az fáj,hogy a fiam elvesztette a nagymamáját,és mi is.Amikor elkezdődött az egész mizéria,a nagyobbik fiam 3 éves volt.Most 9 éves,a kicsi 5.Az egyik jégkorongozik,a másik úszik.Egyiküket sem nézte meg még egyik nagyszülő sem,egy meccsén vagy versenyén... :-( Kéthónapja látta őket utoljára anyósom,pedig mikor elköltözött azt hajtogatta,jönnek ők mindig,csak szóljunk.Nekem szörnyű érzés amikor nagy ritkán beállítanak,mert a fickót fel tudnám rúgni,hisz ő a fő okozója az egésznek,de anyósomra is haragszom,mert szerintem nem így kellene viselkednie az unokáival...meg velünk sem.Az fáj a legjobban hogy nem mondtam el neki azóta egyszer sem,hogy mennyire megbántott minket lelkileg.Ő rá sem lehet ráismerni,önmaga árnyéka,teljesen tönkre van menve,de nem szól egy büdös szót se,igaz azóta négyszemközt nem is tudtunk beszélni,mert a pasas mindig jelen van.Sőt,anyósom úgy tesz mintha minden milyen mesés lenne.Most oda jutottak,hogy anyósom bejár hajnalba alkalmazottként dolgozni abba a városba,ahonnan elköltözött.A fickó otthon pihen,mert ugye rokkant.Ja,tavaly még odahozta az anyját is a közös házukba,de pénze neki se volt természetesen,mert haszonélvezete volt csak abban a házban ahol addig élt. Senki ne gondolja hogy ezt csak a pénz miatt írtam le,csak kíváncsi vagyok hogy mások mit tennének a helyünkbe,és meg tudnának-e bocsájtani egy ilyen szituációban?Most már attól rettegünk a férjemmel,hogy ha a fickó kap még egy agyvérzést és meghal,akkor mi lesz anyósommal?Mert egyedül nem bírja fizetni a részleteket,és elárverezhetik még a házat is fejük fölül..Mi négyen,boldogan élünk,hálistennek erős családot alkotunk,de azért hiányoznak a nagyszülők.Mikor látom hogy mások mennyi szeretet és segítséget kapnak a szüleiktől,mindig elfacsarodik a szívem...Bocs a hosszúságért,de ez már nagyon ki kívánkozott...
2015. márc. 2. 22:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
NA én elolvastam az egészet amit írtál, és bizony az lejött, hogy önző ember vagy. Nem adok neked igazat. Azért mert gyerekeid vannak, nem kell, hogy a nagymama a te szád íze szerint éljen. Nem az anyósnak szülted a gyerekeket, így miért is kéne hozzád igazodni? Anyósodnak saját élete van. HA úgy dönt férjhez megy akkor nincs jogod beleszólni. HA úgy dönt, hogy több 100 km-re elköltözik, ahhoz sincs közöd. Ne akard már mások életét te szabályozni. Egyébként az alma nem esett messze a fájától. Te is csak panaszkodsz, másokban látod a hibát, holott csak a saját életüket élik.
2015. márc. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

"árom éves volt a fiam,mikor anyósomnál felbukkant egy pasi.Annyira nem örültünk,mert jól megvolt a család"


WTF?

Ez az önzőség ne továbbja!

Innentől már el sem olvastam!

2015. márc. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
29%

Az en mamam sem foglalkozik velem, az osszes tobbi unokajaval igen..hogy miert, azt senki nem tudja megmondani a csaladbol.. amikor testverem elkoltozott, kapott toluk mosogepet meg hutot, mikor en koltoztem ossze parommal, annyit sem kerdezett hogy van.e mit enni..pedig nem mindig volt.. es itt nem a penzrol van szo!! Szandek!! Nemreg volt a nevnapom, felhivta anyumat h uzenje mar meg h boldog nevnapot..anya kb lecseszte h hat hivjon fel o..nagy nyogvenyelosen megtette. Minden hetvegen mennek anyumekhoz es mikor epp ott vagyok en is es talalkozunk, kb muszajbol megkerdezi h mi a helyzet!? De latszik rajta hogy lesz*rja..

Ugy erzem nekem egy mamam es papam volt, akik sajnos 2 eve elhunytak, es azt kell mondjam hogy a halott nagyszuleim tobbet tudnak meg mindig rolam, mint ök! Ne hagyd, hogy a te gyerekeid is igy gondoljak egyszer.. ezen te tudsz igazan valtoztatni!

2015. márc. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Önző vagy nagyon-nagyon!

3 éves volt a párod, amikor a szülei elváltak.Anyósod csak a gyereknek élt. Felnevelte. Most már jár neki is a saját élet, ahogy ő szeretné. Foglalkozz a családoddal, ne anyóssal. Vagy mindenki a te kedvedre ugráljon?

2015. márc. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Szóval neked az lenne jó,ha anyósod feláldozná a hátralévő életét csak az unokákért.Emberből van anyós is,akinek szüksége van szerelemre társa.Ne te akard eldönteni neki mi a jó.Ha bukik az is az ővé.te meg foglalkozz a saját családoddal.
2015. márc. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg önző vagy és anyagias.
2015. márc. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Egyáltalán semmi jogod anyósod felett ítélkezni. Ő a saját életét éli, jól-rosszul, az ő dolga. Az meg mindennek a teteje, hogy még le is teremtetted, amikor bejelentette, hogy menni akar. Azzal sincs egyedül, hogy anyagilag megrogyott, nagyon sokan vannak így.

Remélem, a gyerekeidtől nem várod majd el, ha felnőnek, hogy mindent a te elképzeléseid szerint tegyenek.

2015. márc. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
A gyerekket nagyon sajnálnám, hogy ilyen ANYJUK van!!!!
2015. márc. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Nekem már az nagyon durva, hogy te azért nehezményezted az új kapcsolatát, mert addig jól megvolt a család. Basszus... Lehet, hogy addig is jól megvolt a család, amíg te nem kerültél képbe, ki tudja, talán rád se lett volna szükség akkor, nem?
2015. márc. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

figyu, tény hogy anyósod,nagyon önzően viselkedett a testvérével,mert ott hagyta a vállalkozással tönkremenni,de minden másban azt csinál amit akar,nagyanyám szavaival élve"mindenki magának hülye", te vagy az utolsó ember akinek bármi köze van ahhoz, mit kezd az életével és így is szereti az unokáidat,mert azért látogatja őket,de mesélj a te anyukád milyen nagyi hmmm?....

Nem köteles úgy élni,hogy az az unokáinak legyen jó, mivel ezt hallgasd: úgy kell élnie ahogy az(szerinte) neki jó mivel,EZ AZ Ő ÉLETE.

2015. márc. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!