Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehtne tenni anyos ügyben?...

Mit lehtne tenni anyos ügyben? Falun lakunk 150m re egymastol, ovi es 1 4 osztály van keve létszámmal ezert csak délelött 12ig van tanitas 8tol, s vakacio jun 1szept15 között.

Figyelt kérdés
hogy lehetne rávenni vagy megertetni vele hogy a 6 éves unokájara vigyazzon mivel nyugdijas és otthon van a 10éves másik unokáját dédelgetve.szerinte a 2 sok neki,inkább ne menjek dolgozni még 6 éve itthon vagyok, osszuk be az egy fizetest amit a fia kap és alberletben lakunk melléje. anyos meg jn délelöttönkét kavezni.mit csinaljunk vele?
2015. jún. 27. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Tanulj meg irni!
2015. jún. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

Mondjuk ez baromság, mivel attól, hogy kevesebb gyerek van, mint egy nagyvárosban, a nevelési év ugyanaz és a napi nyitvatartas se csökken.

Ezen kívül tán anyósnak kellene napi 150 km utaznia?

2015. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Na, egy K -t láttam ott, ahol nincs. Bocs.

De akkor is, ha neki sok 2, akkor sok.

2015. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Ha anyós nem szívesen vállalná, akkor én sem szívesen adnám.

Ha nem szeretne vigyázni rá, akkor bizony máshogy kell megoldanotok. Igaz a mondás (bár én is utálom): "magatoknak vállaltátok a gyereket".

Ha segít magától, azt el lehet fogadni, na de nem kényszerítheted. Old meg.

6 éve otthon vagy, nem dolgozol? Akkor nyilván megtanultatok 1 fizetésből élni. Ja, és vannak 4 órás munkák is.

2015. jún. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Ha 6 éve otthon vagy, szerintem 2 hónap már nem fog sokat nyomni a latba. Az emberre meg nem lehet rátukmálni a gyereket. Ha ő azt mondja nem tudja, vállalni akkor nem. (bármi is legyen az oka)
2015. jún. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
150 métert irtam,nem km!!! és a minden délelött átjön szabadidejeben kávézni,s nem képes ennyit segiteni ,a legközelebbi melohely 20km és 8-10 órákat dolgoznak,4 óras szinte nincs,és buszjarat csak ide van.
2015. jún. 27. 19:17
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

És ha ne adj Isten anyóssal történne valami, akkor nem dolgoznál, mert nincs aki a gyerekre vigyáz? Most komolyan. Gyerekvállalásnál belekalkuláltátok anyóst amolyan 3. szülőként?

Ha nem tettszik, hogy ott kávézik, de a gyerekre nem vigyáz, mondd meg neki, ne menjen át. De nem kényszerítheted rá, hogy vigyázzon a gyerekedre!

2015. jún. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Rögtön utána írtam, hogy egy K - t láttam ott, ahol nincs és elnézést is kértem érte, de ne zavarjon.

Akkor sem az ő dolga, hogy megoldja a gyereked felügyeletét, hanem tiéd. Mellesleg miért kellett 6 évig otthon lenni 1 gyerekkel?

2015. jún. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
irtam,hogy nincs ki vigyazzon rá azert nem tudtam visszamenni dolgozni ,és ovi 3 éves kortol napi4 óraban volt,most menne iskolaba,már nem olyan kicsi de reggel 5 töl du,4,5ig nem lehet egyedül hagyni.Amasik kerdes az,hogy milyen nagyanya aki igy megkülönbözteti az unokakat?az egyikre vigyaz reggeltöl estig,a masikat meg látogatja ,nem hivja magahoz még egy orara se,s a ket gyerek szinte egyszerre megy ugyanabba az iskolaba ,szoval se vinni se hozni nem kéne,
2015. jún. 27. 19:29
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Van haragosa a faluban? Valaki jó karban lévő öregasszony, akit valami kis pénzért meg lehet fogadni bébiszitternek? Keress ilyet, fogadd fel úgy, hogy nálatok vigyáz a gyerekekre, és többet nem megy át hozzátok az anyós kávézni.

Egyébként nem értem, falun miért lenne olyan megterhelő egy 6 és 10 éves gyerekre vigyázni, mikor viszonylag kevés dologtól kell félteni őket, nem is olyan kicsik már, de ha ő így érzi, nincs mit tenni.

2015. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!