Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim túltragálják a...

A szüleim túltragálják a helyzetet? Van a bizimben pár négyes de nem akarok elit gimibe menni, mégis leszidtak.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek rajzolni. Igazából ehhez van tehetségem. Ezt a szüleim ia elismerik, támogatnak benne, de nem akarják h felnőttként ezzel foglalkozzak, mert "ha nem te vagy a legjobb, nem fogsz tudni boldogulni."

Elvárják h kitűnő legyek, de hiába tanulok, nem megy. Ők egy jólfizető, tekintélyes foglalkozást szeretnének nekem. Apukám ügyvéd, és a családban sokan orvosok, ügyvédek stb., de a lényeg, hogy szinte mindenki "Dr.". Én viszont nem ezt akarom. Hiába magyarázom el nekik ezt naponta minimum kétszer, meg sem hallgatják az érveimet. De nem csak hosszútávú megoldást szeretnék. Hogyan engeszteljem ki őket a félévi bizonyítványom után? És egyáltalán kinek van igaza?



2015. jan. 20. 00:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
"Én viszont nem ezt akarom." Ezek után nincs min gondolkodni. :D Te is lehetsz "doktor" ehhez a saját szakmádban kell kiemelkedned és tovább tanulnod, akár egy grafikusi képzés után egyetemen. :D Ennyire egyszerű. Sok kézségből lehet doktorálni, az annyit jelent, hogy belemerülsz egy ágba pl. a sajátodba. :D De ha ilyen befolyásosak a szüleid akkor majd beprótezsálnak egy jó állásra a saját magad miatt megszerzett képzetségeddel pl. grafikus, rajzász XD (ha van ilyen egyáltalán). :D
2015. jan. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Tipikus ebben az ügyvéd-orvos családban. Majd elmúlik a haragjuk, szerintem ez inkább csak színjáték. Válassz jó gimnáziumot, de ne sznob elitet, csak nem írnak be erőszakkal olyat, amit te nem akarsz!
2015. jan. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
96%

Ismerek olyat,aki végigküzdötte az éveket,közgazdász végzettsége van,de nem szereti,nem is igazán szeretne ebben dolgozni.Azért még elég fiatal vagy,biztosan fogsz változni magadtól is 4 év alatt,mire leérettségizel.Nem kellene konkrét dolgokat erőltetni,amúgy is bármiféle "erőszak" önmagában is csak még nagyobb ellenállást szül.Az lenne a legjobb hosszú távon szerintem(én tuti így csinálnám,ha újra kezdhetném!)hogy gimi után

mindenképpen legalább egy fősulit megcéloznék:

pl.formatervező? A lényeg,hogy legelőször ne homlokegyenest a hobbiddal ellentétes legyen. Azt nem tudom mik az esélyek benne,neked kell utánajárni.

Biztosan többször hallottad már,hogy "a mai világban..." Hát ez nagyon igaz!Ha sikerülne diplomával itthon munkát találni,akkor ok,de ha nem,akkor külföldön is elindulhatnál.Mindkét esetben rajzolhatnál mellette szabadidődben.Szóval a szüleidnek részben igazuk van.

Biztos,hogy jót akarnak neked,de ha később jössz rá,hogy

ezt kellett volna,meg azt kellett volna,mint én(!)az már elég kemény dió.Sokszor behozhatatlan.Aztán idővel lehet sikereid lesznek a rajzokkal és jöhet a váltás.Gimiben hozd ki magadból amit tudsz,keresgélj,milyen rajzzal kapcsolatos foglalkozások vannak,de mindenképp foglalkozz a jövőddel,mindig legyen célod,tervezz,mert se időd se pénzed nem lesz a rajzolásra,ha valami idióta munkát leszel kénytelen elvállalni,hogy valahogy megélj.

2015. jan. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Valahol igaza van a szüleidnek rajzolásból nehéz megélni.


Javaslom válasz valami közép utat pl: Építész Bizonyos területein sokat kell rajzolni és a szüleid se nagyon problémázhatnak rajta


A bizonyítvánnyal meg ne nagyon foglalkoz majd elmúlik

2015. jan. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
5%
anyádéknak van igaza. rajzolni a jogi egyetem mellett is lehet. Ezt tanulni meg öngyilkosság, mert a kuzinom is festőművész, éhezik kb. évente elad 3-4 festményt, aztán az anyjáéknál lakik...
2015. jan. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%

Ha nő vagy akkor mindegy mit tanulsz mert senki sem fog lenézni később ha a férjed tart el (illetve keres jóval többet). Szóval ez esetben csinálj amit akarsz. Ha férfi vagy akkor rácsesztél, vagy csinálod azt amit megéri csinálni, vagy a társadalom söpredéke leszel feleség, barátok és értelmes élet nélkül.


Lehet pontozni


-Egy rossz döntést hozó 28/F-

2015. jan. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
12%
Igen, Anyádnak van igaza, Én is ilyen kis "művészgyerek" voltam. Tanulni kell. Tudod, ahhoz is kell suli, és ott is van felvételi. Mi akadálya van a tanulás és rajzolás egymás mellett futtatásának? Vagy talán annyit jársz konziba (vagy helyette rajzszakkörbe), mint én jártam, hogy nincs időd másra? Nem hinném. Neked ez csak kifogás, hogy ne tanulj, mert te RAJZOLSZ!!! :D Bár szerintem nem rajzolsz, hanem rejszolsz :D
2015. jan. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8%

A szüleidnek van igaza. Hajtanod kell, hogy egy biztos megélhetést adó karriert építs, orvosként vagy ügyvédként, amihez hatalmas segítség lesz, hogy ők is azok. Aztán majd a diploma meg a karrierépítés szüneteiben ráérsz rajzolgatni bőven.

Sajnos ez az élet, rajzolással még a legnagyobb művészek sem tudtak megélni, általában a műveik csak a haláluk után vált értékessé.

Viszont ugyanakkor sok orvos és ügyvéd végez művészi tevékenységet a világon, a jó megélhetést biztosító karrierje MELLETT; nem pedig helyette.

2015. jan. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

Jó érettségi nélkül semmire sem mégy, hiába tudsz rajzolni, ha nincs hozzá megfelelö végzettséged, aminek alapfeltétel elöször az érettségi, utána pedig megfelelö szakirányú képzettség.


Elöször végezd el az "elit gimit" a lehetö legjobb eredménnyel, és utána válassz olyan utat, amilyet te akarsz.

2015. jan. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

Kicsit mindket felnek igaza van. Egyreszt igaza van a kerdezonek, mert ha csak a szuleid meg a penz miatt valasztasz palyat, kozben kicsit sem erdekel, abbol csak kieges lesz. En is megprobalkoztam az epiteszi palyaval, mert azzal milyen jol lehet keresni, pedig mindig allatokkal akartam dolgozni. Nem birtam befejezni a sulit, most felvetelezek ujra allattenyeszto mernoki szakra.Lehet, hogy nehezebb lesz elhelyezkedni vele, de minden lehetoseget megragadok, kapcsolatot epitek mar a suli alatt, szakmai gyakorlatokra, rendezvenyekre jarok, nyelveket tanulok es igy azert jelentosen novelem az eselyeimet.

Viszont a szuleidnek igaza van abban, hogy nem szabad ennyire leszukitened a lehetosegeidet. Majd ha leerettsegiztel leszel es meg mindig csak a rajzolas erdekel, akkor ra lehet fekudni a muveszetekre, de addig nem kene mindent feladni erte. Mivel muveszeti palyan tenyleg nem konnyu elhelyezkedni, legyen B terved is.

2015. jan. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!