Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom megrongálta a tűzhelye...

Anyósom megrongálta a tűzhelyemet. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Működni működik, a bevonatát tette tönkre. Átjött hozzánk unokázni. A férjem barkácsolt a garázsban és megkért, hogy menjek le segíteni. Anyósom felkiáltott, hogy ő addig vigyáz a gyerekre. nem igazán szeretem kettesben hagyni őket, mert már azelőtt is bebizonyított, hogy nem igazán tud vigyázni semmire és senkire. Még a férjemnek is említettem, hogy siessünk, nem szívesen hagyom őket kettesben. 1 órát voltam a garázsban, megyek fel a konyhába és már félúton megcsap a zsíroldó a szaga. (Hideg zsíroldó, az a nagyon büdös, maró szagú). A gyerek járókáját kihúzta a nappaliból a konyhába(?), és benne aludt. Nem féltem minden porszemtől a gyereket, de a zsíroldó, pláne, olyan mennyiségben amit az anyósom a tűzhelyre fröcskölt, egy felnőtt tüdejét is kikészíti, nemhogy egy 1 éves gyerekét. Részletkérdés, hogy a gyereknek van saját szobája, kisággyal, ahol alhatna, illetve van babafigyelő, úgyhogy hallani is lehetne, hogy ha felkel, vagy sír. Aztán veszem észre, hogy acélsúrolóval sikálja a tűzhelyet, és a tűzhelynél a fala erősített föcsögésfelfogó acél felületet. Mondom, neki, hogy az nem szabad így, adja át, befejezem. A tűzhely úszott a vegyszerben, azt hittem megfulladok, mire letörlöm. Letöröltem, és akkor nézem, hogy mit csinált. Az acéllap, mint a sokat használt jégkorcsolyapálya, gyakorlatilag forgácsokban jött le róla a bevonat. A tűzhelyen a zománc tiszta karc, nincs olyan felület, ami ép lenne, az antikolt tekerőkről, meg szépen lesikálta a bevonatot, illetve azok is tiszta karcosak. Bosszant, mert ráadásul egy baromi drága tűzhelyről van szó, ami 1 éves sincs. Garancia ilyen kárra ugye nem terjed ki. Komolyan legszívesebben vetetnék vele egy újat. Férjem is dühös, és most azon tanakodunk, hogy mi legyen.
2015. okt. 24. 15:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
59%
Ezt a férjednek kéne vele megbeszélni... o.O
2015. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%
Hát sok variáció nincs. Vagy vetettek vele egy újat (ezt a férjednek kell intéznie), vagy lenyelitek a békát.
2015. okt. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%

:o

Ez kész.

2015. okt. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%

Hát igen! A pokolhoz vezető út, jószándékkal van kikövezve!

Mindenképpen megmutatnám neki, hogy mit tett tönkre, és kíváncsi lennék mit szól hozzá.

De, ebből talán megtanulta, hogy ezután soha semmihez nem nyúl.

2015. okt. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
9%

Tudom, milyen bosszanto lehet, foleg ha kemenyen sporoltatok hogy ilyen szep legyen a haz.

Viszont gondolj bele, hogy legalabb senkinek sem esett baja. Egyszer en is felgyujtottam otthon a konyhat veletlenul (habar meg gyerek voltam), a noverem oltotta el. Nagyon orulok, hogy amikor anya hazaert, nem verest kaptam, hanem orult, hogy nekunk nem esett bajunk...

Gondolj bele, ha a gyereked leforrazta volna magat, vagy levagja az egyik ujjat balesetbol (es most nem azt mondom, hogy anyosod akar veletlenul is tenni fog ilyet valaha), nem lenne penz, ami azon a helyzeten segit.


Ha nem ajanlja fel, hogy kifizeti, szerintem nem tudtok mit tenni, kenyszeriteni nagyon bunko dolog, foleg, hogy nem szandekosan ronttota el, hanem egyugyusegbol. Viszont ha felajanlja, talan akkor is erdemes egy olcsobbra cserelni a bevonatot, mar csak a jovobeni esetek elkerulese vegett is.

2015. okt. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat. (Nem pontoztam le senkit, valaki unatkozik) Hát igen marha bosszantó, mivel sokat dolgoztunk a házért és a benne lévő dolgokért. Megmutattam neki mi a problémám, elsőre közölte, hogy ő nem lát semmit, majd mégis látta, de nem is annyira zavaró, aztán és voltam a hülye, hogy szép tűzhelyet akartam. Érdekes, nálam a kb. 1 év alatt semmi baja nem lett, csak annyi, hogy ésszel takarítottam, és nem álltam neki súrolni.
2015. okt. 24. 15:31
 7/34 anonim ***** válasza:
89%
Fizesse ki. Ha tönkreteszek valamit, akkor kifizetem. Nem tudott a seggén ülni, ez van. Az, hogy öreg, nem menti fel a felelősségvállalás alól.
2015. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%
Hú b+!Már bocsi,de elsőre ez jutott eszembe.Én eleve azt nem értem,hogy miért kell másnál takarítani?Nem fér a fejembe.Soha nem tudnék más dolgaihoz nyúlni,akkor sem,ha családtag vagyok,nemhogy takarítani.És lehet az együgyűségre fogni,mert a mai modern,kerámialapos,stb.tűzhelyeket nem ismerik az öregek,viszont soha nem értettem,hogy a régit is miért kell azzal az acéldörzsivel csiszolni.Minden tűzhelyen,akár régi,akár új,van valamilyen bevonat.Nekem hagyományos gáztűzhelyem van,ez a fehér zománcozott,anyáméknál ez a rezsós fajta,kint mamámnál is gázos,és komolyan csak én értem,hogy miért nem szabad súrolni.Bocsi a kitérőért,de szerintem ez lehet a magyarázat.Az öregek szerint a zsíros foltokat csak súrolással lehet letakarítani.De nem mindegy mivel súrol.Mert sima szivaccsal is lehet,de ugye az több idő.Én kifizettetném vele,ha más nem részletekben.
2015. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
83%
Nekem itt nem is a tűzhely volna a problémám, hanem az, hogy a gyereket bevitte ebbe káros gőzbe. Az biztos, hogy többé soha nem bíznám rá.
2015. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
74%
De megis mit csinalt (mit fozott) ami annyira kifolyt es odaegett, hogy csak olyan nagyon eros vegyszerrel jott le? Minek kell neki fozni? Es miert nem szolt, hogy ez a baj, megkerdezte volna, hogy szoktad leszedni az ilyeneket... Idiota, mar bocsi, de en teljesen kiakadnek.
2015. okt. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!