Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom megrongálta a tűzhelye...

Anyósom megrongálta a tűzhelyemet. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Működni működik, a bevonatát tette tönkre. Átjött hozzánk unokázni. A férjem barkácsolt a garázsban és megkért, hogy menjek le segíteni. Anyósom felkiáltott, hogy ő addig vigyáz a gyerekre. nem igazán szeretem kettesben hagyni őket, mert már azelőtt is bebizonyított, hogy nem igazán tud vigyázni semmire és senkire. Még a férjemnek is említettem, hogy siessünk, nem szívesen hagyom őket kettesben. 1 órát voltam a garázsban, megyek fel a konyhába és már félúton megcsap a zsíroldó a szaga. (Hideg zsíroldó, az a nagyon büdös, maró szagú). A gyerek járókáját kihúzta a nappaliból a konyhába(?), és benne aludt. Nem féltem minden porszemtől a gyereket, de a zsíroldó, pláne, olyan mennyiségben amit az anyósom a tűzhelyre fröcskölt, egy felnőtt tüdejét is kikészíti, nemhogy egy 1 éves gyerekét. Részletkérdés, hogy a gyereknek van saját szobája, kisággyal, ahol alhatna, illetve van babafigyelő, úgyhogy hallani is lehetne, hogy ha felkel, vagy sír. Aztán veszem észre, hogy acélsúrolóval sikálja a tűzhelyet, és a tűzhelynél a fala erősített föcsögésfelfogó acél felületet. Mondom, neki, hogy az nem szabad így, adja át, befejezem. A tűzhely úszott a vegyszerben, azt hittem megfulladok, mire letörlöm. Letöröltem, és akkor nézem, hogy mit csinált. Az acéllap, mint a sokat használt jégkorcsolyapálya, gyakorlatilag forgácsokban jött le róla a bevonat. A tűzhelyen a zománc tiszta karc, nincs olyan felület, ami ép lenne, az antikolt tekerőkről, meg szépen lesikálta a bevonatot, illetve azok is tiszta karcosak. Bosszant, mert ráadásul egy baromi drága tűzhelyről van szó, ami 1 éves sincs. Garancia ilyen kárra ugye nem terjed ki. Komolyan legszívesebben vetetnék vele egy újat. Férjem is dühös, és most azon tanakodunk, hogy mi legyen.
2015. okt. 24. 15:02
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk is megtörtént, csak nem anyós, hanem más rokon állt neki a tűzhelytisztításnak, de ő úgy döntött a dörzsi mellett késsel is rásegít... Jelezném a tűzhely pár órával előtte volt megtisztítva, egyetlen egy morzsányi valami volt odaragadva, azt nem vettük észre. Mire végzett egy egész fehér tűzhely felülete milliméter széles karcokkal volt tele. Anyám majdnem felrobbant, felment a szobájába, és egy óráig legalább ott volt, nehogy felrobbanjon. Mikor a rokont kérdeztük, hogy ezt hogy gondolta, nem érette, mi a probléma, a tűzhely az tűzhely, normális, ha karcos, hiszen használjuk.

Kérdező, ha anyósod hozzáállása is ilyen, nem tudsz mit csinálni. Nem szabad felügyelet nélkül hagyni.

2015. okt. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
17%
Vennék helyette egy újat, a régit meg felajánlanám neki ajándékba. Ha nem kellene neki, akkor meg eladnám neten aprópénzért. Utána pedig megmondanám anyósnak, hogy azért volt szükség a tűzhelycserére, mert ő a régit elcsúfította. Ebből ha egy kis esze van, felfogná, hogy kárt okozott nektek.
2015. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
17:05 : Drága, azért van még pár felület, ahova elkél a zsíroldó. Hallottál már a tűzhely rácsáról, sütőről, a grillről etc?
2015. okt. 24. 18:09
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

Megnézném a pert Judy bírónőnél, hogy "anyós megkarcolta a tűzhelyt, kártérítést követelek!" :D

Áldom a sorsot hogy normális emberek vesznek körül!

2015. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
80%
Nem az a baj, hogy valamit tönkretett, hanem az, hogy az engedélyetek,megkérdezésetek nélkül hozzányúlt a ti cuccaitokhoz. Ha valaki az én házamba jön vendégként, akkor a megkérdezésem nélkül ilyet ne merjen csinálni, én sem teszem ezt még a saját szüleim otthonában sem. Más az előre megbeszélt dolog, ha hosszabb ideig van az ember,akkor nyilván besegít, de akkor is az a minimum,ha megkérdezem a házigazdát, hogy hogyan tehermentesíthetem őt, hogy tehetem magam hasznossá. Én akkor is rohadt mérges lennék,ha semmi baja nem lenne a sütőmnek,csak szimplán rajtakapom, hogy a megkérdezésem nélkül suvickol. Az más tészta lenne ha én magam kértem volna meg, hogy legyen szives kicsit a konyhát rendbetenni és akkor karcolja össze, akkor meg tuti könnyedén elsiklanék felette,mert az ember hibázhat,én is rontottam már el dolgokat. De itt tényleg inkább belekotnyeleskedést látok, ez a tipikus naénmegmutatomhogykellrendesencsinálni a béna menyemnek hozzáállás, legalábbis a soraidból ezt olvasom ki,és én az ilyet utálom. Természetesen mentesíti a felelőség alól az anyósot,ha bizonyitottan mentális gondjai vannak,az egy másik eset,akkor nektek kell figyelnetek arra, hogy ne maradjon sose egyedül a házatokban.
2015. okt. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Utolso! Szivembol szoltal. Nem ertem miert vagy lepontozva...
2015. okt. 24. 22:03
 27/34 anonim ***** válasza:
74%
Miért, miért, sok anyós jár ide olvasgatni meg pontozni. Na most lehet engem is lepontozni.
2015. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
83%

Más házában vendég vagyok = ülök a seggemen amég ott vagyok. A lakás berendezéseihez,tárgyaihoz nem nyúlok hozzá főleg nem sikálom le a gáztűzhelyet.

Én idegen autójában nem érek hozzá a rádió kapcsolojához, nem ám egy idegen lakásban kezdek takarítani.


Anyósod azt gondolja hogy ami a fiáé az ővé is, ez akkor igaz ha adott a házba bele pénzt. De akkor is vendég nálatok.

Nem lehet valami jól nevelt, tanult a kedves anyósod.

Én nem veszekednék emiatt, vennék újat ha nagyon zavar de ezek után anyós csak akkor jöhetne ha a kanapén képes elücsörögni a fenekén amég haza nem megy.

24N

2015. okt. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Kérdező, talán ilyenre gondolsz?

[link]

85 ezer azért nem a világ hogy ezért veszekedni kellene. De ezek után szabáylokhoz kötném a látogatást

2015. okt. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Nem, nem ilyenünk van.
2015. okt. 24. 22:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!