Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek igaz ez?

Szerintetek igaz ez?

Figyelt kérdés
A páromnak építészmérnöki diplomája van, érettségi + angol felsőfokú nyelvvizsgája. Nekem vendéglátó-szervező szakmám van, érettségim, EUROPASS szakács szakmám, angol felsőfokú nyelvvizsgám. Párom szülei szerint én túl "műveletlen" vagyok a fiúkhoz, és ők egy felsőfokú végzetséggel rendelkező lányt képzeltek el mellé. Diplomát nem tervezek lerakni. Tényleg csak diplomával ér valamit az ember? Ti hogy látjátok ezt?
2015. nov. 22. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

nem

ez csak kifogás a részükről


esetleg vesd be h majd később munka mellet akarod letenni ...?

2015. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Ez szerintem nem lehet akadály egy párkapcsolatban, diploma nélkül is lehet valaki egyenrangú partner.

Nekem is vendéglátós középfokú végzettségem van, a párom diplomás. Ha az anyagi részét nézzük akkor én kb 2x annyit keresek mint párom az EÜ diplomával. Ráadásul sok büfészakos diploma semmit sem ér a munkaerő piacon. Az embert nem a végzettsége méri, hanem hogy mit tud magából kihozni az életben.

Ott van pl apàm, aki szakmunkás végzettséggel volt nyugdíjàig egy német cég magyarországi kereskedelmi igazgatója.

2015. nov. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A párod szülei sznobok. Ha a párod nem azzal foglalkozik, hogy milyen végzettséged van, hanem hogy milyen vagy emberileg, mennyire vagy törekvő és mit hozol ki magadból, akkor ne foglalkozzatok velük.
2015. nov. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
A diploma még NEM egyenlő a műveltséggel!
2015. nov. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
A szülei milyen végzettséggel rendelkeznek?
2015. nov. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak diplomával ér valamit az ember, de azzal nem tudsz mit kezdeni, ha a férjed szüleinek ez a véleménye.


Attól, hogy nem hasonló a végzettségetek, még lehet nagyon jó a házasságotok.

2015. nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ti hogy látjátok ezt?


Én úgy, hogy ebben a kérdésben a párod véleménye mérvadó, nem a szüleié. Véleményük persze lehet, a fiuk meg a saját életét éli a saját elképzelései és vágyai szerint.


Ha nekem mondanák, hogy "én túl "műveletlen" vagyok a fiúkhoz, és ők egy felsőfokú végzetséggel rendelkező lányt képzeltek el mellé", akkor mondanám teljesen nyugodtan, udvariasan, hogy megértem az álláspontjukat, és érdemes tudniuk, hogy ha a párom azt szeretné, bármikor kilépek az életéből.


Te egyébként kitől tudod, hogy így állnak ehhez a kérdéshez a szülei? Ők mondták a szemedbe?

2015. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már milyen fiúkhoz vagy túl "műveletlen"? Mert amire te gondolsz, az a "fiukhoz".


Amúgy így első blikkre ez ilyen provokatív trollkérdés. Nyilván nem csak diplomával lehet teljes életet élni. Te is tudod ezt.

2015. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert ha mi azt mondjuk, hogy nem igaz, attól te jobban alszol?
2015. nov. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!