Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek maradhat jó a...

Szerintetek maradhat jó a viszonyunk anyóssal vagy ez csak átmeneti?

Figyelt kérdés

Az anyósom nehezen fogadott el. Az a baj, hogy nagyon hasonló típusok vagyunk, mindketten temperamentumosak, intézkedőek, határozottak. Ha étterembe megyünk, mindig ugyanazt a kaját választjuk ki (egymástól függetlenül), ugyanazt az italt rendeljük, ugyanazt a hotelt nézzük ki, stb.


Amikor megismertem a férjem, az anyukája aranyos volt velem, bár már akkor hallottam, nehéz elfogadnia, hogy a fiának barátnője lesz.

Anyósommal való vitamentes időszakunknak akkor szakadt vége, amikor elkezdtük az esküvőnket szervezni. Mindenbe beleszólt és mindent máshogy képzelt el, mint én, és győzködte a párom. Ellenem uszította, ez odáig fajult, hogy szakítottunk is egy hónapra. Aztán kibékültünk, és a szülőktől távol új életet kezdtünk, megszerveztük az esküvőt, anyós csak a meghívót kapta meg előtte egy hónappal, amikor már minden le volt szervezve.


Az esküvő után a lagziban kettesben maradtam anyóssal, ahol elmondta, hogy nehezére esett elfogadnia, de mostanra elfogadott, legyünk jóban.


Azóta kedves, bár tartom a távolságot tőle, sokat csalódtam már benne. Szeretném, ha jó viszonyunk lenne.


Babát várok, a kislányom lesz az első unokája, nagyon örül neki. Már kitalálta, hogy jön segíteni szülés előtt is nekem 1 hetet és utána 2 hetet. Messze lakik, ezért arra az időre hozzánk költözik. Félek, hogy konfliktusunk lesz, de a segítségnek örülök.


Szerintetek már rendben lesznek a dolgok, vagy a bajok csak most kezdődnek igazán?


2015. dec. 10. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Szülés előtti egy hétben ki fog derülni. Ha nem, akkor tegyetek félre annyit, h béreltek neki egy szobát arra a két hétre, így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad.
2015. dec. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
nálunk akkor kezdődtek csak igazán. tök normálisnak tűnt,szerettem nagyon,de összeköltözés után nagyon durván beleszólt mindenbe,ami meg szülés után volt katasztrófa. jött a kisajátítás,annyit volt nálam a baba FÉL napos korától hogy 3 óránként 10 percre,meg a beszólások,tanácsok,stb... nagyon dúrva amit művel a mai napig jobb ha figyelsz és csírájában elfojtod az ilyesmit,reméljük nálatok visszafogja magát,meg az jó hogy távol lakik
2015. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 acelsziv ***** válasza:
27%

Figyelj: Anyám is nehezen fogadta el a páromat. Nagyon nehezen. De ő kapott egy tippet egy pasijától. Mégpedig azt, hogy a párom nekem a jövőm akit neki elfogadnia és szeretnie kellene inkább. Ő megfogadta ezt és azóta lányaként kezeli a páromat. Mindketten jól jártak ezzel.

Lehet, hogy anyósoddal is beszélt valaki

2015. dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt mondom, 1-2 hetet ki lehet bírni, de ez rajtad múlik igazából. Azt írod, anyósod temperamentumos, határozott típus, tehát várhatóan ha jön segíteni, akkor lesznek "ötletei", mit hogy csinálj, majd ő megmondja a frankót. Te is határozott jellem vagy, írod. Tehát elég nehéz lesz, de ha nem akarsz veszekedést, akkor engedj arra az 1-2 hétre neki (persze csak ha nem óriási őrültségre akar rávenni).
2015. dec. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

bocs

de én nem mennék bele h ott legyen 3 hetet

pláne ha ennyire "temperamentumos"

életed legrosszabb 3 hete lesz !

2015. dec. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Zsák meg a foltja. :) Nyugodj, meg ha már lemeccselted anyóspajtival a meccset, akkor nyugi lesz. Ha pontosan olyan, mint te, akkor a férjed elvette az anyját. Ne aggódj, mert nincs min.


Lehet, hogy később is cirkuszolni fog, de nem féltelek: te sem adod magad könnyen. :)

2015. dec. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kutyabol nem lesz szalonna. Masreszt többgyerekes anyakent az a velemenyem, hogy a szüles elött es közvetlenül utana teljesen felesleges a "segites". Meg vagy örülve (hosszu ö-vel ertve), ha beleegyezel, hogy 3 hetre odaköltözzön hozzatok. Nem beszelve arrol, hogy egy fiatal anyukanak szüksege van a szüles utan egy kiegyensulyozott, nyugodt idöszakra, hogy megismerkedjenek es összeszokjanak a babaval. Ez egy intenziv es intim idöszak: nincsen szükseg külsö segitsegre. Ha egy almatlan ejszaka utan faradt vagy kiporszivozni, akkor kerdd meg a ferjedet. Egy baratnöm volt hasonlo helyzetben: az ottlako anyos non-stop hordozta a babat a karjan, es közben dirigalt, hogy a baratnöm mit fözzön ebedre es hogyan. Mit vegyen fel a baba, fürdetni KELL minden nap a babat, stb. Egy veg nelküli kimeritö tirada, hogy mire van szüksege az ujszülöttnek es hogy ki a jo anya... Te döntesz, de nekem az anyos ajanlata egy kisse eröszakosnak hat es egy uthengerre emlekeztet. Az esküvötök elött is hasonlo helyzet volt. Ez engem ovatossagra ösztönözne. A helyedben udvariasan, de hatarozottan elutasitanam öt. Az altalad leirtak alapjan aligha elegszik meg egy atlagos nagymama szerepkörevel.
2015. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!