Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha február 12-én adtam be az...

Ha február 12-én adtam be az átmeneti segély iránti kérelmet, akkor (ha pozitívan bírálják el) mikor hozza a postás/utalják a pénzt?

Figyelt kérdés
Most volt itt a postásunk és rákérdeztem.Azt mondta, hogy 30 napig valószínűleg várni kell, meg, hogy valaki 3 hónapot várt mire megkapta. Vagyis lehet, hogy csak jövő hónapban kapom meg, vagy ha lejár a 30 nap hónap közepén, akkor is hozhatja a postás? XI. kerületben lakom, az itteni viszonyokra vagyok kíváncsi.

2015. márc. 5. 12:01
 1/3 anonim válasza:

(ha pozitívan bírálják el)???


Tehát még el sem bírálták, de Te már várod...


Addig izgulj, míg meg nem kapod az értesítést, hogy megkapod, vagy sem. Ha igen, akkor is majd utálják, de ne aggódj, lehet, hogy 3-6 hónap múlva, de akkor a beadás dátumától számított összeget kapod meg.


...jól tudom, hogy a munkanélkülivé válástól számított egy év elteltét követően igényelhet valaki ilyet?


Igen, szükséges munkanélkülinek bejelentkezned!

Ha fiatal vagy szinte biztos, hogy kapsz tingli-tangli munkát és akkor nem kapsz átmeneti segélyt, de fizetést igen (4-6 órásat, hogy ne legyél semmilyen segélyre jogosult.


És így még a regisztrált munkanélkülieknek hirdetett tanfolyamokon sem vehetsz részt. Miért nem jelentkezel egyenesen államilag támogatott tanfolyamokra? Ott még a tudásod bővítése mellett, kapcsolatokra, és némi bevételre (kétszer annyit mint az átmeneti segély) kaphatsz...

2015. márc. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,de a munka ügyi központba, nem mehetek, mert gyesen vagyok, 7 hónapos a kislányom.És mire bölcsis lesz, az még jó pár hónap.De ügyintéző és az osztályvezető hölgy is, (miután részletesen elmondtam, nekik a problémáimat, és hogy emiatt kérem a segítséget) azt mondták, hogy nyugodtan adjam be a papírokat.Mindössze kíváncsi lettem volna, hogy mikorra bírálják el.Még szeptemberben, adtam be születési támogatáshoz a kérvényt(itt a XI. kerületben, az újszülött babák kapnak pénzt) és rá 3 hét múlva jött a postás.Azt hittem, hogy az átmeneti segélynél is így van.
2015. márc. 10. 14:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Tegnap kaptam pozítiv választ az önkormányzattól , pont egy hónap volt amíg elbírálták.
2015. márc. 13. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!