Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós hozzánk költözzön...

Anyós hozzánk költözzön átmenetileg?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk, várandós vagyok a második babánkkal. Férjem azt szeretné, ha anyósom hozzánk költözne a szülés előtti 2-3 hónapban, és miután megszületett a baba még 1-2 hónapra, hogy segítsen nekünk. A segítség valóban jól jönne, de nem úgy, hogy nonstop nálunk van, nincs külön vendégszoba, a nappaliban aludna. Úgy érzem nekem szükségem van egy kis levegőre a gyerekek mellett, hogy legalább mikor alszanak, akkor egyedül lehessek, és ne legyen mindig valaki a fejünkön, aki nézi h mikor mit hogyan csinálok. A külön lakás sokba kerülne. Inkább nélkülözöm a segítséget, még ha nehezebb is lesz, de nem akarok az anyósommal együtt lakni heteken át. Hogyan értessem ezt meg férjemmel??

2016. jan. 3. 14:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Pont igy. Ha tud magyarul, megérti.
2016. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Mondd meg neki, olyan lelkivilágod és érzéseid vannak, hogy köszönöd szépen, nem kell segítség.

Amikor nekem megszületett a 2. baba, az első nem volt másfél éves.

Felajánlotta anyám, anyósom, barátok közül páran, hogy jönnek segíteni, és minden tisztelem az övék, hogy szerettek volna, de visszautasítottam őket, mert akkor és ott szerettem volna négyesben lenni, és hármasban amikor a férjem épp dolgozott, a gyerekekkel így is elvoltam, közben tudtam főzni, takarítani, velük lenni, ja igen, nagyon meg kellett szerveznem, de hogy egy másik, nem ott élő személyt kerülgessek, ez nekem nem fért bele.

2016. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
"Jöhet az anyád, de ITT nem lakhat. Reggel 8-ra jön, délután 3-kor megy. Hogy hol lakik, az legyen az ő gondja."
2016. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
93%
Én bele is őrülnék ha hozzánk költözne. Egyébként próbáld meg igen, amit mondtál és, hogy neked majd úgyis egyedül kell megoldanod a köv. hónapokat, èveket. Anyóst se terheljétek ezzel, biztos nem akar hajnalban fel-fel kelni mikor a pici, ha már megszületett.. ha még nem,akkor alapbol minek a segítség, nem beteg vagy,csak terhes.
2016. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
11%
Ha teljesen elutasitod anyosod segitseget, az joggal rosszul esne neki is es a ferjednek is.Probalj kompromisszumot kotni. Anyos csak akkor jojjon, ha megszuletett a baba, es max 3 hetig maradjon.Ennyi siman kibirhato.
2016. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj az ilyenekkel, hogy ezeknek a "kedves", "segítőkész" rokonoknak szokása ott ragadni. Ha meg a férjedet ennyire tudja befolyásolni, soha az életben nem fogod tudni kirakni, ha egyszer befészkelte magát. Ha megszületett a baba menjen ki 1, maximum 2 hétre, aztán viszontlátásra.
2016. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Soha!!!!!!!!!!!!!
2016. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekszem addig még puhítgatni a férjem. De sajnos mintha az lenne az érzésem, hogy nem nekem akar ezzel segíteni, hanem inkább magát akarja tehermentesíteni, mert érzi, hogy ha hazajön a munkából, akkor a két gyerek mellett neki is be kell jobban állnia segíteni. Gondolom azt reméli, hogy ha itt az anyós, majd az egyik gyerekkel ő lesz, a másikkal én, és így neki ugyanúgy kijár a pihenés. Nem szép dolog, remélem nem ez áll a háttérben. :(
2016. jan. 3. 15:00
 9/25 anonim ***** válasza:
97%

Gratulálok a csodás férjedhez...

Egyébként meg ne "puhítsd", határozottan jelentsd ki, hogy oda nem fog anyós fél évre becuccolni a nyakadra!

2016. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%
Nehogy belemenj ebbe! Ebből jó nem sülne ki.
2016. jan. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!