Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg nem vészes, amit...

Tényleg nem vészes, amit csinálnak?

Figyelt kérdés
A párom szüleiről lenne szó. A párom 30 éves, évek óta nem lakik a szüleinél. Eleinte, mikor hozzám jött, az ő kocsijukkal, csak 20 km-es táv, de mindig fel kellett hívnia a szüleit (25-6 évesen), ha ideért hozzám. Akkor azt hittük, csak a kocsi miatt aggódnak, azonban a helyzet azóta sem változott. Azóta összeköltöztünk és 3 órányira lakunk tőlük. Mivel sokminden a régi otthonunkhoz köt, a párom maszek munkái, család..stb., 2-3 hetente hazajárunk. Ezt viszont a párom szülei nagyon sérelmezik, szerintük nem kellene ennyit hazajárni, mert nagyon veszélyes az út (szinte végig autópálya), könnyen történhet velünk valami az úton. Mindig, ha pl felérünk a lakásunkba egy otthoni látogatás után, fel kell hívni a párom anyját, különben állítólag nem tud aludni, mert azt hiszi, valami biztos történt a fiával. A hétvégén otthon voltunk, és mikor este visszaértünk a lakásba, megcsörgettük a telefonját, erre a párom apja visszahívta a páromat, biztos felért-e, túl korán odaértünk, nem-e csak kamuból csörgette, közben meg még oda sem értünk, csak meg akarjuk őket nyugtatni. Nálam valahol itt szakadt el a cérna, így is unom már a minden alkalmas csörgetgetést, hívogatást. Ráadásul akárhányszor ottvagyunk náluk, mindig elmondják, hogy veszélyes az út, ne járjunk annyit haza, nehogy balesetünk legyen. Bevallom, nekem mostanában amúgy is szorongásos betegséggel kell orvoshoz járnom, nehezen viselem a beszólogatásokat és már kezdek az úton félni, kezdek félni a hazajárástól, sőt már az autóvezetéstől is, amit korábban határozottan élveztem. Állandóan eszembe jut, hogy ne fessük az ördögöt a falra, különben megjelenik és az is, hogy létezik önbeteljesítő jóslat és ha ennyit magyarázzák, hogy nehogy meghaljunk egy balesetben (persze, nem így mondják, de ez a lényege), előbb-utóbb megfogunk. Mikor a páromat kértem, hogy állítsa le erről a szüleit, mert már kezdek félni az autóban a fülembe ültetett negatív gondolatok miatt, csak leteremtett engem, hogy ne foglalkozzak ezzel és kész, de nekem ez nem megy. Szerinte én reagálom túl, szerintem meg a szülei. 30 éves embernek miért kell a szüleit hívogatnia, ha hazaért egy 3 órás útról?! Miért traktál azzal minket az anyja, hogy különben nem tud aludni, mert fél, hogy történt a fiával valami baj?! Csak szerintem túlzás ez és én reagálok túl érzékenyen rá? El kellene engednem a fülem mellett ezeket?
2016. jan. 20. 00:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%

Nem a szülőkkel van a gond, hanem veled.

Az én anyósom közel 20 éve mindig várja a telefont ha tőle hazamegyünk, és mi közel 20 éve mindig felhívjuk, hogy minden rendben van. Volt nem egy olyan utunk autópályán amikor letakart testeket láttunk, és ilyenkor eszembe jut, hogy a szerencsétlenek a szülei, családja hamarosan összeroppannak a hír miatt. Ezért én megértem, hogy egy normális szülő aggódik.

Viszont nálad valami nagyon nem jó, ha te egy aggódás miatt szorongásos lettél, és el kezdtél félni. Ez nagyon nem jó..

2016. jan. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem ettől lettem szorongásos, hanem sokminden mástól, csak így még rosszabbul érint a sok negatív gondolat, amivel a fejemet tömik.
2016. jan. 20. 00:33
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
A telefonhívás elvárása szerintem nem gond, én 200 km-re lakom a szüleimtől és szeretik, ha jelzem, hogy hazaértem tőlük. A folyamatos pánikkeltést én is rosszul viselem (szintén pánikbeteg voltam egy időben), erről én le szoktam állítani őket, anyósodékat a férjednek kéne. (sajnos része ennek a betegségnek, hogy az ember folyton rémeket lát, én is ki voltam akadva, hogy amikor magamtól nem jut eszembe ilyesmi, akkor mások kezdik rá... anyám első repülőútja előtt egy hétig hallgattam, hogy biztos le fog zuhanni, már kiabáltam vele, hogy álljon le.)
2016. jan. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

28 vagyok, és ha az ötvenes szüleim mennek valahova, mindig felhívnak, ha hazaértek, amiért én hálás vagyok. Sőt, a nagyit is felhívják.


Tök mindegy, ki hány éves. Aggódnak, és rengeteg a bamba barom az utakon.


(Én is járok pont szorongás miatt pszichológushoz, de ez volt előbb. Az, hogy hiszel az önbeteljesítő jóslatokban, buta dolog. Vagy valahol te is látod, hogy valós félelem, hogy meghalsz az autópályán.)

2016. jan. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem meg lehetne velük beszélni, hogy ne ilyen negatívan fogalmazzanak. De hidd el, normális hogy aggódnak, az a pár telefonhívás meg nem tart semeddig, ha megnyugszanak tőle, ennyit meg tehetsz. Próbálj meg úgy hozzáállni, hogy nem cseszegetni akarnak, csak aggódnak, mert fontosak vagytok nékik. Így fejezik ki a szeretetüket.

Nem lehetséges, hogy magnézium hiánytól vagy ilyen ingerült? Kipróbálhatnál egy MagneB6 kúrát, hátha segít. Stresszes időszakokban énis azt szedek, illetve a citromfű és a levendula tea is segíteni szokott.

Őszintén remélem, hogy hamar megoldódnak a gondjaid! Jobbulást kívánok! :)

2016. jan. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Az is kicsit túlzás amit ők csinálnak a folytonos sopánkodással. De alapvetően a párodnak van igaza, egyszerűen nem kellene ezzel foglalkozni. Abba sem haltok bele, ha odaszóltok hogy hazaértünk, felhívod, megnyugszik, kész, le van tudva.


Nekem nagymamám ilyen, mindig elmondja a mai napig hogy Pest veszélyes, meg amíg kolis voltam addig is mindig végigmondta hogy vigyázzak mert ő látta a tv-ben hogy ott drogoznak, isznak, verekednek, és olyan az élet mint egy mexikói börtönben...holott tudom hogy nem így van, így nem is törődök vele.


Neked sem kellene ezen fennakadni, mert szemmel láthatóan csak magadnak ártasz vele.

2016. jan. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

Találkozzatok kicsit ritkábban a párod szüleivel.


Ha még erősebb érzelmi zsarolásokat alkalmaznak majd, akkor pedig egyre ritkábban.


A szorongás egyik fő oka pedig esélyes, hogy pont abból ered, hogy nem tudod ezeket az érzelmi zsarolásokat (és bizonyos agressziókat idegenektől) kezelni.


A szorongás, de főleg a pozitív gondolkodás elég egyszerű témakör egy pszichológusnak, tehát akár ügyetlenebb (valamennyire véletlenszerűen kiválasztott) szakembertől is kérhetsz segítséget.

2016. jan. 20. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

a nagyszüleim is fel kell hivni,hogy hazaèrtünk.a szüleim is felhívják őket,ès èn is, ha külön vagyok náluk.

volt több halálos baleset a családban,úgyhogy talán ezèrt is aggódnak ennyire. de emiatt nem leszek szorongásos beteg,tök normális, hogy aggódnak miattunk a szeretteink. de ha tèged ennyire zavar,hát kuldjetek akkor csak egy smst,hogy minden ok hazaèrtünk.:)ez nem olyan nagy ügy szerintem.de komolyan,ha emiatt pszichológushoz kell jarnod,az nem az ő hibájuk

2016. jan. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Mi vészes,hogy aggódnak értetek?Aki autóba ül,nem biztos megérkezik.Sok barom van az utakon.na majd ha egyszer szülő leszel,megérted amit most nem.
2016. jan. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Az én szüleim is aggódnak értem, mégsem festik állandóan az ördögöt a falra, hogy jajj, nem tudnak aludni, ha nem hívjuk őket, mert akkor azt hiszik, biztos meghaltunk. Ez tömény érzelmi zsarolás. A párom testvére pár hete elment a szomszéd faluba focimeccsre (kis falusi meccs, semmi extra), úgy volt, hogy este 10-re hazaér (nálam ott kezdődik a furcsállás, hogy egy 25+ éves ember beszámol arról, hogy pontosan mire ér haza), de elment az idő és nem ment haza 10-re, a telefonja meg a kocsiban maradt. Kiderült, hogy az anyja fél 11-ig (azaz fél órán belül) 8x hívta és mikor hazaért, még le is cseszték, hogy miért nem vette fel a telefont, már azt hitték, történt vele valami.
2016. jan. 20. 09:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!