Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátom konzervatív kereszté...

A barátom konzervatív keresztény, konzervatív családból. Én nem veszem olyan komolyan a hitem, ezért néha úgy érzem, hogy a szülei ellenségként tekintenek rám, és ellenem beszélnek?

Figyelt kérdés

Mindketten otthon lakunk, de az én szüleim elég megengedőek, megbíznak bennem (22 évesek vagyunk). Több mint egy éve együtt vagyunk, ezért például szeretnék vele együtt aludni, és volt, hogy ki is harcolta otthon. Habár nem tiltják meg, hogy átjöjjön, de ha átjön, akkor utána folyamatosan piszkálják miatta, és vitatkoznak vele, hogy elkallódik (ami egyébként egyáltalán nem igaz, ő a legrendesebb és legszorgalmasabb fiú akivel találkoztam, bármelyik szülő örülne, ha ilyen fia lenne). A barátomnak nagyon sokat számít a szülei véleménye, így összességében azt érzem, hogy ellenem beszélnek, de szemtől szemben kedvesek.


Egyébként kettőnk közt minden nagyon jó, de a szülei beleszólása az ő életébe és a kapcsolatunkba szokott konfliktusokat szülni, és fogalmam nincs hogy kezeljem ezt, főleg hosszútávon.


2016. jan. 25. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
nézd a tapasztalatom alapján modnhatom, hogy szép a szerelem,de előbb mindig sasold meg a szülőket hogy van e velük valami gebasz. Mert ha a párod nem fog időben tököt növeszteni és mondjuk összeházasodtok egyszer akkor még nagyon hosszú ideig élvezheted anyósék társaságát és űzhetik veled a " jaj kisfiam hallgass inkább ránk" játékot, egy anyós sokáig él és ennyit nem ér meg egy szerelem se, mert idővel tönkreteszi a kapcsolatot egy anyuci pici fia kapcsolat.
2016. jan. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Itt az a fo kerdes, hogy o hogy viszonyul a beleszolashoz, elutasitja-e megfelelo erellyel.


Ha igen, akkor nem lesz gond, amugy ha mar osszehazasodtatok majd akkor a szulokkel se lesz problema, ok csak azt nem tudjak megerteni ha jol latom, hogy a fiacskajuk mar nem szuz :)

2016. jan. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Szóval 22 évesen egy anyámasszonykatonája, akinek önűlló akarata akkor van, ha azt a szülei megengedik.

Na, ez a szociális elkallódás, amit pont ez a fajta "nevelés" alakított így.

2016. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

ezt jobb lesz vele megbeszelni, hogy ennyi idosen kepes elengedni anyuci szoknyajat.

bar ahogy irtad, nagyon sokat szamit a szuloi velemeny, igy hosszu tavon te fogod huzni a rovidebbet.

melyen vallasos emberekkel nem erdemes vitatkozni, ugyis megkeseritik az eleted ha valami nem tetszik nekik...

2016. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha nagyon vallásosak, akkor nyilván az a bajuk, hogy együtt jártok és nem vagytok házasok, de közben meg olyanokat csináltok, amiket szerintük csak házasságban kéne.

Neked kell tudni, hogy mik a terveitek. Szeretnétek-e összeházasodni. Vagy jártok és elviseled a szülei piszkálódását.

Szakítani ezért én tuti nem szakítanék, hiszen ahogy írtál róla, úgy tűnik, hogy nagyon jó pár.

A szüleivel neki kell beszélnie. Te ezt nem tudod megoldani, hiszen az ő szüleiről van szó.

2016. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Sok sikert a minden vasárnapi templombajáráshoz, a havi max egyszeri ágybabújáshoz, a korlátolt látásmódhoz és a nyilvánvaló élvezetek elutasításához. Kéne a fenének vallásos barát vallásos családdal.
2016. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

"A barátomnak nagyon sokat számít a szülei véleménye,"


Ezzel mindent elmondtál.


Nekem nem kellene egy ilyen társ.

aki ilyen hívő,az keressen mellé még egy ilyet,majd megértik egymást.


Szerintem annál rosszabb dolog nincs,amikor egy kapcsolatba a rokonok,családtagok beleszólnak.


Ez nagyon jellemző a vallásos emberekre.Ezért sem nagyon szívlelem őket.

2016. jan. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Úgy, hogy mielőbb lelécelsz.

Miért?

- mert beleugatnak az életetekbe - és bele is fognak

- manipulatívok, és gyávák - hisz szemmtől-szemben nem mernek konfrontálódni, csak a hátad mögött

- a barátodnak nagyon sokat számít a szülei vmnye - ergo, bármi lesz, melléjük fog állni, téged szrban hagyva


Nálunk ugyanez volt, eleinte kedveskedés, majd anyuci, nagymami magyarázott, sugdosott, a párom meg nem állt ki értem, így inkább szakítottam vele. Kell a fenének ez egy életen át.

2016. jan. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

"A barátom konzervatív keresztény, konzervatív családból. Én nem veszem olyan komolyan a hitem"


A barátod sem veszi komolyan a hitét, mindegy mennyire konzervatívnak tartod. A Biblia szerint a szex a házasságon belülre való. Ezt lehet figyelmen kívül hagyni, másik utat járni, de az nem a keresztény út, bármennyire is változik a világ ilyen téren. A hitet szerintem vagy komolyan érdemes venni, vagy inkább hátat fordítani (ez mindkettőtökre vonatkozik), ez a langymeleg állapot semmire sem jó.

2016. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nekem ezzel kapcsolatban van személyes tapasztalatom. Egy koreai fiúval jártam, akinek a szüleinek saját kis református gyülekezetük volt otthon. >< Akármennyire szeret a srác, vagy te szereted őt, jobb ha kilépsz még most. Hidd el tapasztalatból mondom, hogy mindig a szüleire fog hallgatni, így van nevelve. Te mindig csak második leszel és az anyósék fogják irányítani az életedet. Már nem vagytok gyerekek hogy az anyja mondja meg neki mit csináljon. Ha lesznek gyerekeitek azoknak a hitnevelésébe is bele fognak szólni és annyi bajod lesz belőle később. hogy el se tudod képzelni. Szerinted ha megkérnéd hogy költözzetek össze megtenné otthagyva a szüleit? Egy éve együtt és nem engedik hogy együtt aludjatok??? Ez túltesz még az ázsiai szülők formai szigorán is túl(bár megjegyezném, hogy itt a férfiakra nem is mondhatni ezt csak a lányokat tiltják). Szerintem gondolkodj el ezen, hogy mennyire zavar téged, hogy az anyósék irányítják a pasidat, aki kitudja mikor fog tököt növeszteni : ) valószínűleg soha.

Nem lehordásból, vagy ilyesmi de nálam ugyanez volt és én nem akartam kilépni, végül a fiú döntött úgy, hogy a szüleinek igaza van nem vagyok elég vallásos. Szerintem ez egy beteg gondolkodásmód és hihetetlen hogy pont a vallásosak gondolkodnak így, ahol mindenki egyenlő elvileg.

2016. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!