Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megőrjít az anyósom, mit...

Megőrjít az anyósom, mit csináljak? Hogy lehetne egyszerűbben kezelni anyós-meny kapcsolatot, ha már a puszta látványa is felidegesít? (a bónusz: egy háztartásban élünk. )

Figyelt kérdés
Anyósom egy falusi asszony, egyszerű mint a raklap.Vannak napok amikor árad a pisiszag belőle, van, hogy nem törli meg magát , olyankor tömény kakiszaga van.A tyúkokhoz ha visz ki meleg vizet az itatójukba, a fürdőszobába a kádba beleteszi a tyúkszaros vödröt.Wc után ha nem lát engem meg sem mossa a kezét.Van úgy hogy másnap is felveszi ua. a zoknit, akkor meg büdös a lába és persze ezekből ő semmit nem érzékel.Ha van egy gyenge kis hasmenése akkor tuti összeken mindent.Én igénylem a tisztaságot, rendet, de ő elég koszos, büdös asszony volt fiatal korában is, akkor nem valószínű, hogy 70 évesen mások az igényei.Valaki okos segítsen mit lehet ilyen helyzetben tenni?Félek, hogy rá fog menni a kapcsolatom a férjemmel.2 kicsi gyermekünk van akiket imádunk és féltünk, de hiába pörölünk anyóssal, szó szerint szarik mindenre.Ha ott vagyunk akkor rendesen viselkedik, de ha nem lát mindet, akkor szabad a vásár.Hozzáteszem dada volt oviban, hát sajnálom azokat a gyerekeket, akikre vigyázott.Gusztustalan egy fehérnép.
2016. jan. 27. 14:24
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
94%
Vagy elköltöztök, vagy kénytelen vagy beletörődni. Ahogy írod is, 70 éves asszonyt nem fogsz megváltoztatni.
2016. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
95%
Költözzetek el
2016. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
93%
Hát talán el kéne költözni...
2016. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
73%

Miért éltek egy háztartásban?

Gondolom ti költöztetek össze az ő házában, nem ő ment oda hozzátok lakni.


Ha már 70 éves, akkor már csak ki kell várni, amíg kihal a házból, és a tiétek lesz, addig meg segít elviselni a gondolat, hogy táncolhatsz a sírján.


Milyen tanácsra vágysz??

Azt ugyanis nem tudok, de nálunk a nagyinál az Alzheimer első jele a kóros gyűjtögetési mánia volt és a testi higiénia hiánya.

Gondolom a néninél se zár már semmi úgy odalent, vagyis inkontinenciája van, nem tudom, milyen csodára vársz.

2016. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Szóba jött már a költözés, csak a páromnak mégiscsak az anyja és ők sokáig éltek kettesben.A mama nem tudná egyedül ellátni magát, viszont otthonba meg nem tehető, mert nagyon is tiszta az elmeállapota.9 éve élünk együtt és ha anno tudtam volna, hogy ilyen az anyós akkor kalap kabát lett volna.Ha nem lenne ennyire igénytelen a világ legjobb anyósa lenne.Nem sokat kérek tőle, csupán alap higiéniás dolgokat.
2016. jan. 27. 14:42
 6/42 A kérdező kommentje:
Anyósnak fiatal korában sem voltak nagyok az igényei.Ő ebben nevelkedett, anyukám szintén 71 éves, mégsem büdös.A ház anyósé és majd egyszer a mienk lesz, de én ne gondolom, hogy ezért cserébe nekem nap mint nap el kell tűrnöm az igénytelenségét.Nem tudom milyen segítséget kaphatok, csak a bánatom akartam kiírni magamból, illetve hasonló sorstársak tapasztalatait várom.
2016. jan. 27. 14:51
 7/42 anonim ***** válasza:
78%

Az a megoldás, hogy elköltöztök. Idősebb korukra olyan emberek is igénytelenebbek lesznek környezetükre, akik fiatalon nagyon igények voltak. Pl. városi nagyapám még 80 évesen is otthon kifogástalan szövetnadrágot, inget, kardigánt/mellényt viselt, mostanra meg fokozatosan már eljutott oda, hogy utcára is mackóruhában megy ki.

Vagy anyám is 50 éves koráig hihetetlen patent rended, tisztaságot tartott, most 65 évesen meg már szüleimnél is az van, amiért fiatalabbon anyám falusi nagyanyámat megszólta (kis pórpamacsok vagy apró pókhálók szobában, konyhában kicsit ragacsosabb edények, szekrények, mosogatógéppel sem tökéletesre mosott tányérok, evőeszközözök).

2016. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
68%
Ha a kedves anyós nem tudja fenntartani egyedül a házat, akkor kezdje el árulni, és vegyen egy kisebbet, és akkor ti is megszabadulhattok tőle. Nem értem azokat, akik 8 generációs házat vettek vagy vesznek a mai napig...tényleg azt hiszik, hogy akkora öröm lesz majd velük lakni, alkalmazkodni hozzájuk a menyüknek???
2016. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
31%
Én biztos elköltöznék. Arról nem írsz, hogy anyagi rpoblémák miatt laktok ott, szóval meg tudnátok oldani? (én apuka nélkül is elköltöznék, ha jön, jön, ha nem, nem, vagy lakhat két helyen is, de ezzel az anyóssal, főleg gyerekekkel együtt nem maradnék)
2016. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
41%
Lehet hogy még 20 évet is él.. gondolj bele. Vannak szociális munkások is a világon. Az a dolguk hogy az öregeket látogassák segítsék stb. Ilyenben gondolkodjatok ne abban hogy mégiscsak az anyukája bla bla. Persze hoyg az anyja, attól hogy nem laknak együtt még az anyja marad.
2016. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!