Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kettős állampolgár lesz az a...

Kettős állampolgár lesz az a gyermek, akinek az apja magyar, az anyja osztrák? (Bónusz kérdés lent. )

Figyelt kérdés
Ha az anya elhunyt, az apa halálos beteg, ugye örökbe adhatja a gyermeket egy osztrák állampolgárnak?
2015. jún. 9. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az anya már elhunyt, a gyerek - feltételezem :-) - már megszületett, tehát nem lesz! kettős állampolgár, hanem van.


Attól függ melyik országban élnek, az ottani gyámhivatal foglalkozik a gyerekkel - elhelyezés, örökbeadás stb.

2015. jún. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt nem tettem hozzá, hogy a történet fiktív, ugyanis regényt írok, és szükségem van ezekre az adatokra, nehogy huelyeséget írjak. :) A helyszín Ausztria természetesen. (Az év pedig 2001, ha ez számít. :D ) Köszönöm a választ!
2015. jún. 9. 09:37
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem ebben az esetben nem lesz kettos allampolgar, hanem siman csak osztrak.
2015. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Ha Ausztriában született, az anya osztrák, akkor a gyerek is, de mivel a magyarok hülyesége, hogy minden jöttment kettős állampolgár lehet aki feltud magyar szülőt mutatni, ezért akár lehet kettős állampolgár, de szerintem ezt kérvényeznie kell.


Viszont ha az apa nem hozza haza, és nincs egy darab élő rokon se, akkor valószínűleg az osztrák gyámügy fog gondoskodni róla, sőt már gondoskodna ha halálos beteg lenne az édesapa és nincs megfelelő segítség. (nem éppen a gyerek lelkének való, hogy esetleg az édesapa éjszaka meghal és csak ketten laknak együtt... nekem édesapám rákbeteg volt, napközben én voltam vele, mert anyu dolgozott, ugyan felnőtt voltam már, de egyetemista így rettegtem attól a vége felé, hogy akkor hal meg mikor csak mi ketten vagyunk otthon.) Szóval oké, hogy regény de már az alapszituáció problémás több szempontból.

2015. jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ez esetben a gyerek osztrák. Úgy gondoltam, az apa még akkor adná örökbe (egy nagyon jó ismerős párnak), amikor "időben van", az állapota kielégítő, de tudja, hogy nincs remény. Már csak azért is, hogy ne legyen kiesett idő, amikor a kicsi állami gondozásba kerül. Mindez egyébként csupán háttér, nem erről fog szólni, csak mindenképpen szükségem van magyar vonatkozásra.


Harmadik válaszoló, nagyon sajnálom édesapádat és téged is, nagyon kemény lehetett. :(

2015. jún. 9. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem "a magyarok hülyesége", hanem az a törvény, hogy magyar szülő gyereke magyar állampolgár (nem pedig jöttment). Mindenkinek joga van átörökíteni az állampolgárságát.
2015. jún. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Több kérdés is felmerül...melyik országban született?

A szülei házasok-e?

Abban az esetben lesz magyar-osztrák, ha Magyarországon születik, vagy akkor hogyha Ausztriában születik és a szülők házasok.

Ha Ausztriában születik és a szülők nem házasok: csak osztrák.

(én is kettős állampolgár vagyok, 2 testvérem viszont nem...ezért vagyok valamennyire képben)

2015. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Házasság helyett apasági nyilatkozat is jó. Anélkül Magyarországon se számít az apja gyerekének.
2015. jún. 15. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!