Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hagyja rám, mert "kislány"...

Hagyja rám, mert "kislány" vagyok? Erre hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Tegnap egy beszélgetésünk során a vőlegényemmel kiderült, ha összevesztünk, ő pedig beszélt róla az anyjával, csomószor azt tanácsolta neki, hogy hagyja rám, mert még kislány vagyok. Most akkor ez negatív, vagy lehet pozitívnak is gondolni? Vagy miért gondol engem kislánynak? Egy kicsit zavar... A párom csak 2évvel idősebb nálam.

L 22


2016. febr. 15. 08:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
fiatalabb vagy a fiánál,és völegényed anyja nem kedvel téged. párodra és rád tartozik ez a dolog,a ti életetek semmi köze családotoknak. 21/F
2016. febr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Hogy reagálnék?

Nagyon hangsúlyosan megkérném, hogy máskor ne teregesse ki a konfliktusainkat a szüleinek. Ne kérje fel őket döntőbírónak, ne aszerint reagáljon, hogy a szülei mit tanácsolnak neki.

Ezzel mellékesen a te problémád is ki lenne lőve.

2016. febr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Elég gáz az, hogy menyasszony-vőlegényként nektek rendszeres program az "összeveszés" - amúgy mi az?

Az is gáz, hogy a kettőtök problémáját ő egy harmadikkal próbálja megoldani.

"Ráhagyni" meg valami a gyengeelméjűekre szokta, a "kislány" ennek egy tapintatosabb elnevezése.

2016. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

A dolog ott kezdődik, hogy a vőlegényed anyjának SEMMI KÖZE a ti vitáitokhoz - ezt kéne legelőször megbeszélned a pároddal.

Az pedig eléggé sértő dolog a nő részéről, hogy lekislányoz, kb. olyan, mintha azt mondaná, "hagyjad rá, kis hüye még, nem ért hozzá".


De én elgondolkodnék rajta, hogy valóban egy olyan emberrel akarok-e leélni x évet, aki minden bajával anyucihoz rohan.

2016. febr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező!

Nehéz erre ismeretlenül választ adni, de én itt három lehetséges dolgot látok: A párod anyukája vagy valóban gyereknek tart, vagy neked ad igazat, de nem akar nyíltan a gyereke ellen szólni, és azért mondja ezt hogy ne vitázzon veled a fia. Esetleg egyszerűen nem akar belefolyni a konfliktusaitokba - milyen igaza lenne- csak nem tudja hogy hárítsa el a döntőbíró szerepét. (gondolom tudja akárki mellé állna, az utólag csak rosszul sülhet el.)

2016. febr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem lehet negatívan is értékelni, pl. túl gyerekesnek, komolytalannak tart a fiához. Jobbat képzel el neki.

De lehet pozitív is, pl. csak nyugtatni akarta, nem akarja, hogy veszekedjetek és ezért mondta ezt, hogy hagyja rád és ilyen miatt ne veszekedjetek.

Ha valami kisebb vita volt, akkor szerintem nem jó a szülőket is beavatni, mert ti majd kibékültök, elfelejtetitek, de ők nem.

Viszont ha valami komoly dolog, akkor én semmi rosszat nem látok abban, hogy megosztja a szüleivel.

2016. febr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem sokat számít, hogy milyen a kapcsolatod az anyjával. Ha nem a házisárkány típus, és a fia megbízik az anyjában, az szerintem nem baj. Testvérem is szokott mesélni a barátnőjével való konfliktusáról a szüleinkkel, mert tudja h a szüleink külső szemlélőként máshogy fogják ítélni a helyzetet, és reális választ fognak adni. Gyakorlatilag lenyugtatják, rávilágítanak új dolgokra stb, vagyis segítenek feldolgozni tesómnak a hülyeségeket azzal, hogy megbeszélik ha van valami olyan probléma, amivel nem tudja kihez fordulhatna. Anyámék szeretik a barátnőjét, és nem szólnak bele semmibe. Nem kell minden férfi anyjáról azt gondolni, hogy keresztbe akar tenni. Az anyja valószínűleg azért tart "kislánynak", mert még fiatal vagy, ha nem mondja ki, de titkon a fiáról se gondolhat többet, gyerek. (Neki mindig az marad úgyis...) Nem kell mindenen megsértődni, a kommentek többsége tök negatív, szerintem abból indulj ki, amit látsz. Amúgy meg a vőlegényed közel se biztos, hogy mindent elmondott neked az anyja reakciójából, gondolom kiragadt egy részt, aztán ennyi, nem kell ilyen negatívan felfogni. El akarta simítani a dolgokat. Hogy ne veszekedjen veled, én ennek örülnék. Akkor akart volna ártani, ha azt mondja neki h látod ez a kislány nem neked való, keress mást. De nem azt mondta, hanem hogy fogadjon el Téged úgy, ahogy vagy. Sok boldogságot. :) 30L
2016. febr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%
Negatív. Nem a korra értendő, hanem az értelmi képességre.
2016. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
háát őszintén 22 évesen még közel nem felnőtt az ember bizonyos típusoknál, nem ismerlek így nem tudom biztosan,de ismerek olyan 23 évest, aki még mindig gyerekesen képzeli el a világot, lehet anyósod számára igenis még tapasztalatlan vagy és nem tud felnőttként kezelni, pláne akkor ha a fia(a kicsikéje) csak 2 évvel idősebb nálad. Számára ez a korosztály még gyerek cipőben jár és az is ezt bizonyítja, hogy ezt a problémát itt kell megvitatnod,pedig egy felnőtt ember rákérdezne az anyósnál(persze finoman)
2016. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%
Valószínű, hogy a fiát is gyereknek tartja az ilyen szülő... fiatal vagy ez tény, de nem gyerek! Ezzel csak az a probléma, hogy a párod minden konfliktusával az anyukáját keresi meg, tehát ő a hunyó a dologban, ha ez így marad soha nem fog felnőni, és önállóan dönteni, ebben a kapcsolatban jelenleg hárman vagytok, míg a párod le nem válik az anyjáról!
2016. febr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!