Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom megrémíti a fiainkat....

Apósom megrémíti a fiainkat. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 2 hónapja az apósomnál vagyunk kénytelenek lakni (a felső szomszédunk szétáztatta az egész lakásunk plafonját és most javítják). Nem ezzel van a baj, mert nagyon szívesen lát minket és az év nagy részét nem is itthon tölti, tehát 1 héttel ezelőttig négyesben voltunk a hatalmas házban.

Amióta itthon van, a fiaink folyton a munkájáról kérdezgetik (katonaként dolgozik az arab térségben... ilyen zsoldos-féle... így tudnám a legegyszerűbben körülírni) és ő nem feltétlenül olyan történeteket mesél nekik, ami a koruknak megfelelő (két 5 évesről beszélünk).

Nagyon tisztelem és kedvelem az apósomat. Apám helyett apám és tudom, hogy tökéletesen felnevelt már egyedül három fiút és a feleségemet, de zavar ez a dolog.

Hogyan kellene szóba hoznom a dolgot, hogy ne bántsam meg? Mert egyébként meg csodálatos nagyapa és nem akarom eltiltani a piciktől, vagy valami.


2016. máj. 15. 14:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

De meg is rémülnek a gyerekek, vagy csak azt gondolod, hogy ez megrémítheti őket?


Mert ha folyton kérdezgetik őt a kölykök, akkor bizonyára élvezik a sztorikat.

2016. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
gondolom, ha egyebkent jo apa es most jo nagyapa, akkor nem mesel nekik kifroccseno belsoszervekrol es verrol.... szval nincs is miert aggodni.
2016. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

De, pont azokról mesél.

A fiúk nem fakadnak sírva, vagy hasonló, csupán aggódom, hogy a későbbiekben problémájuk lesz belőle, amikor már felfogják, hogyha valakinek szétlövik a fejét, akkor valóban meghal.

2016. máj. 15. 15:14
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Hát nem hiszem, hogy problémájuk lenne belőle. Inkább akkor, ha ilyet a valóságban látnának, de szerencsére erről nincs szó.


A fiúk amúgy is hajlamosak nem felfogni ezeket kb egész életükben. Gondolom apósod sem lenne katona, ha belegondolna ebbe.


Szerintem így, hogy vizuálisan nem látják, csak max elképzelik, de azt meg nem igazán tudják valósághűen, így nem lehet gond. Nem hiszem, hogy megijednek tőle, különben nem faggatnák a papát.


Sokan felnőtt meg horrorfilmeket néz, meg játszanak véres videojátékkal. Nem azt mondom, hogy ez jó, de szerencsére a nagy többség nem lesz tömeggyilkos vagy lelki sérült. A legtöbb ember amíg nem a valóságban lát ilyet, addig nem válik számára valósággá. Pl. én is láttam durvább filmeket, hallottam sztorikat, de egy vonatbaleset élőben, na az vérfagyasztó volt! Össze se lehet hasonlítani, ha csak mesélik, vagy ha látod a saját szemeddel.


Szerintem ne aggódj emiatt.

2016. máj. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

,,katonaként dolgozik az arab térségben... ilyen zsoldos-féle... így tudnám a legegyszerűbben körülírni"


Azaz akkor ő is fejeket vág le mint a többi ilyen katona?

2016. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt férfiként nem tudsz neki annyit mondani, hogy: apuka, ha a gyerekek kérdezgetik, ne menjen annyira bele a részletekbe, mert kicsik még. Lehet, hogy ön a mesélés hevében észre sem veszi, miket is mond, de ennyire részletesen majd akkor, ha nagyobbak lesznek. Ha olyan jó fej, ebből érteni fog.
2016. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igyekszem megnyugodni.

Elég magas beosztásban van, tehát nem hiszem, hogy személyesen vágna le fejeket. Saját magáról nem igazán mesél, inkább olyan sztorikat, amik másokkal történnek meg (aknás-lábleszakadóstól kezdve a kínzásokig). Abba bele sem akarok gondolni, hogy melyik történik meg vele és melyik másokkal.

2016. máj. 15. 16:05
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem akarom megbántani. A kérdezés helyes módjára lettem volna kíváncsi, hátha van, aki már találkozott ilyennel.
2016. máj. 15. 16:06
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
a gyerekeid sikítva rohantak ki amikor elmesélted, hogy a királyfi levágta a sárkány mind a hét fejét? vagy hogy a boszorkány megakarja enni Jancsi és Juliskát és hasonló? mert szerintem nem mivel az én gyermekkorom is ezzel telt és lám semmi bajom, gyerekként ugyanis ezekbe nem gondolunk bele csak abba, hogy a gonosz megkapta amit megérdemelt.Nem kell túldramatizálni ahogy a mai szülők szokták.
2016. máj. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9 +1

a mai mesek es rajzfilmek tele vannak eroszakkal, de az senkit sem zavar...

2016. máj. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!