Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom elrontotta, majd...

Az anyósom elrontotta, majd elszerette a kislányom! Mit tehetnék? Adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés

A kezdetektől fogva nem volt igazán, őszinte, jó a kapcsolatunk. Az anyósom utálta, hogy az egyszem fiát "el szerettem"  tőle. Anno amikor össze  költöztünk a férjemmel, vagyis amikor el költözött a fiacskája otthonról szó szerint bele betegedett. Sok sírást, gondot éltünk meg akkor is. Részemről én úgy gondolom, hogy a szeretete inkább érdek, mert a fiát erő szeretettel dolgoztatja saját érdekei ügyében. Most mindegy, hogy miért, de úgy élünk, hogy 1 hetet az anyóséknál vagyunk 1 hetet otthon. Amióta a kislányom megszületett, mindig azt hallgattam, hogy ő mennyire szereti az unokáját és, hogy mivel én eleget vagyok vele, amikor náluk vagyunk legalább akkora had legyen, játszon ő vele, ne én. Eleinte ez őszintének tűnt, sőtt még jól is esett egy kis "nyugalom". Mert a kislányom extrém eleven és nagyon igényli a foglalkozást. Egyszerűen nem bír egyedül lenni. Így bele mentem. Hogy mégse csak üljek, ekkor én a házi munkájába segédkeztem. Majd ez természetes, megszokott dologgá vált. Csak, hogy az anyós szó szerint mindent megengedett a gyereknek! Azt is amit nem kellett volna. KB. 10 hónapos korában vettem észre, hogy a gyerek hisztis, hisztérikus rohamai vannak abba a pillanatban amint valami, nem úgy van ahogy azt ő akarja. Így megpróbáltam nevelni, leszoktatni erről. De sajnos nem működött együtt az anyós hiába kértem. Sőtt! Közölte, hogy őt ez nem érdekli, az a dolga a nagymamáknak, hogy elrontsa az unokát, különben is ő nem bírja nézni, hogy a gyerek sír, ezért inkább megenged neki mindent. Ekkor felmerült bennem a gyanú, hogy mi lesz ha én szigorú vagyok és nevelem, ő meg nem és mindent megenged, akkor a gyerek engem fog utálni őt meg szeretni. De mindenki azt mondta, hogy ez hülyeség a gyerek az anyát szereti. Neveljem, irányítsam, mert a gyerek ha már most hisztis később még rosszabb lesz. Mára 13 hónapos, odáig jutottunk, hogy ha nincs jelen az anyósom jön hozzám a gyerek, játszik velem mondjuk úgy, hogy rendesen. De abba a pillanatban, ahogy az anyós meg jelenik a gyerek ugrik hozzá, önfeledt nevetés, kacagás, boldogság látszik rajta. Olyankor engem szó szerint letoly... Ha mind ketten jelen vagyunk gondolkodás nélkül az anyóst választja, vele akar lenni! Ölelgeti a nagyannyát. Ha mégis felveszem sírni kezd, és mutatja, hogy ő a mamához akar menni! Ez egyre jobban idegesít, már már féltékeny vagyok. Fáj a lelkemnek. Felmerül a kérdés őt jobban szereti?

A hiszti nem, hogy javult volna még inkább romlott.

Probáltam ezt megbeszélni az anyóssal, de csak röhög és hárit. A férjem véleménye : te tehetsz róla, biztos anyám igényesebben foglalkozik a gyerekkel mit te. Szokd meg, hogy őt szereti jobban a gyerek.

Mit tegyek? Ha én is megengedek neki mindent újra fog hozzám kellő képen ragaszkodni?

Nagyon szenvedek az érzés miatt. Már az is fel merült bennem, hogy ez egy kitervelt bosszú az anyósomtol! Mit gondoltok?



2016. szept. 13. 22:48
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
91%

Összepakolsz magadnak és a gyereknek és elköltözöl. Pároddal meg közlöd, hogy akkor jössz vissza, ha rendezte a dolgokat.


Sokkal előbb lépni kellett volna.

2016. szept. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező!

Ez csak az én véleményem, kérlek tartsd szem előtt.

Ez paranoia. Paranoia. Ugyanúgy voltam, mint a kislányod. Jaj, hogy mondjam máshogy: Paranoia.

2016. szept. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
94%

Hogy jó nagy hülye vagy.

Előszr azert mert együtt is lsz egy olyan emberrel, aki így reagálja le ezt a szitut.

Másodszor mert amikor láttad, hogy ennek nem lesz jó vége, nem vetettél véget ennek a csikicsuki lakhatásnak.

Harmadszor mert azt hiszed, hogy ha nem neveled, akkor fog szeretni, és úgy leszel jó anya...


Hagyd a fenébe ezt a hülye brigádot, és költözz el a lányoddal, éljetek normális életet.

2016. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
87%

Azt gondolom, hogy itt elég nagy problémák vannak.

Eleve miért vagytok ott egy hetet? A férjed miért nem melletted áll? Miért gondolja anyós, hogy dönthet gyerek ügyben?


Én megmondanám először a férjemnek, hogy vagy helyre rakja az anyját, vagy pedig hazaköltözök a gyerekkel. Aztán kéthetente hétvégén eljöhet látogatni.A férjed a legnagyobb hibás az egész történetben és még képes Téged rossz anyának beállítani, merthogy anyós biztos jobban foglalkozik vele. Hát az ész megáll...

2016. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
89%
Be kéne fejezni ezt a két laki életet. Havi 1-2 hétvégén elmentek anyoshiz,akkor lehet unokát kényeztetni. Te meg tudod nevelni a gyereket ahogy te.jónak látod
2016. szept. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
16%

Örülj h jó a kapcsolatuk , van a gyerek életében még valaki aki szereti öt , örömet okoz neki . A gyerek ilyen örömöt csak akkor erez hogy lat valakit , ha az tenyleg öszinten szereti .

Ne rontsd ezt el , a gyerek fog vesziteni .

A rossz szajiz megmarad.

En örulnek ha igy szeretne a nagyi a gyereket . Es igaz , a nagyi azert van h kényeztessen.

A te gondolkodasod , elnezest de az a tipikus irigy , primitiv , buta nö gondolkodasa

2016. szept. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.

Azért vagyunk ott hetente mert a férjemet oda köti a munkája. Ha nem mennénk vele át az anyós portájára akkor kB. Semmit nem lennénk együtt a férjemmel. + non stop bezárva lennénk egy 1,5 szobás panel lakásba. Válni nem akarok. De igen én is felháborítónak tartom azt, hogy a férjem szerint még én vagyok a rossz. Össze is vesztünk miatta... De tételezzük fel, hogy én vagyok a hibás. Akkor hogyan hozható helyre?

2016. szept. 13. 23:20
 8/49 A kérdező kommentje:

Kedves 23:01-es hozzászoló!


Gratulálunk ha szerinted jó és okos dolog egy kislányból hisztis, vergődő, rossz gyereket nevelni.

És ha ezek után még én vagyok a "tipikus irigy , primitiv , buta nö" kérdezem én akkor te mi vagy?

2016. szept. 13. 23:25
 9/49 anonim ***** válasza:
71%
Hát ez csak viccesebb lett miután megírtad, hogy azért nyomorgatod magad és cseszed el a gyereked, mert akkor egy hétig nem látod a férjed.
2016. szept. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
86%
Az anyósod le akar nyomni.Inkább mennék játszótérre, akkor is ha nem találkozok a férjemmel.
2016. szept. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!