Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósodnak van kulcsa a...

Anyósodnak van kulcsa a lakásodhoz? És anyukádnak?

Figyelt kérdés

Abban a lakásban, ahol most lakunk, régebben mamám lakott. Nagyon öreg volt, anyukám járt hozzá minden egyes nap. Ment napi többször, ő nyitotta és csukta az ajtót, tehát volt kulcsa.


Halála után felújítottuk a lakást és beköltöztünk.

Anyukámtól nem kértem vissza a kulcsot, de mióta ott lakunk nem is használta.

Anyós ezt megtudta - nem tartottuk titokban, mert ezt nem érezzük titoknak - és megsértődött, amiért neki nincs kulcsa.

Kérdezte, hogy ő mikor kap lakáskulcsot, meg akkor a lépcsőházhoz is szeretne, meg postaládához.

Hiszen ha anyukámnak jár, akkor neki is.


Anyukám teljesen más okból kapott kulcsot.

Nem akarnék neki adni, de most vérig van sértve.


Szemétség lenne, ha kapna egy kamu kulcsot, hogy megnyugodjon?


2016. okt. 7. 16:17
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
92%
Csak nekem, a páromnak és a kislányomnak van a házhoz kulcsa. Ha elutazunk pl. nyaralni, akkor adok ideiglenesen anyukámnak egy kulcsot.
2016. okt. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
87%
En nem adnék neki semmilyet..mit képzel? Neked van kulcsod az övéhez?
2016. okt. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Nekem nincs, páromnak van.
2016. okt. 7. 16:22
 4/41 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem inkább anyukádtól is vissza kellene kérni - mert úgy igazságos. (Ha úgysem használja, akkor neki eleve mindegy.)


Az a normális, ha a ti lakásotokhoz csak nektek van kulcsotok, másnak fölösleges.


Ha elmentek hosszabb idöre nyaralni, akkor arra az idöre adhattok valakinek kulcsot, de utána azt is vissza szokás kérni.


A "kamu kulcs" igencsak beteges ötlet, és fölösleges ilyennel megsérteni az anyóst!

2016. okt. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
54%
Egyiknek sincs.
2016. okt. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
14%

Mindkettőnek van. Sőt a gyerekeimnek is és nekem

is az ő lakásukhoz. A mi családunk összetartó.

2016. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk érdekesebb a helyzet. :)

Nekem nincs kulcsom a SAJÁT lakásomhoz, amiben a fiamék laknak, családostól.

A nászasszonyomnak viszont van.

Nekem nem is kell, megbeszélés nélkül mi nem megyünk, ha otthon vannak majd beeresztenek.

Ha nincsenek otthon, akkor meg mit keressünk ott?

Hogy a nászasszonyomnak miért van, azt a fene sem tudja, de nem is érdekel,... csak érdekes! ... vagy nem?

2016. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
93%
Hagyd figyelmen kívül a dolgot, mert ez annyira pofátlan és alaptalan követelés, hogy szóra sem méltatnám. Ha nagyon firtatja, akkor lemondanám, hogy anyukádnak hogyan lett kulcsa hozzá, és hogy eszedbe sincs visszakérni, mert neki talán még több joga is van ahhoz a lakáshoz, mint Neked, hiszen az ő anyja volt a nagyi, az ő öröksége. Ha ebből sem ért, akkor nyugtasd meg, hogy majd ha ő juttat így alátok lakást, akkor ő is megtarthatja a kulcsot.
2016. okt. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
67%
Valamikor az egyik lakásunkhoz volt kulcsa az apámnak, de nagyon rosszul sült el a dolog, mert távollétünkben olyan tevékenység folyt a lakásban, ami később feszültségekhez vezetett. Azt követően a jelenlegi lakásunkhoz csak nekünk, a benne lakóknak volt kulcsunk. Megjegyzem, sem nekem, sem a házastársamnak nem volt kulcsunk a saját szüleink lakásához.
2016. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
50%
A mi lakásunkhoz egyik anyósnak sincs kulcsa,a páromnak van a szülőházához.
2016. okt. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!