Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondanád anyósodnak hogy...

Megmondanád anyósodnak hogy felejtse el az idős otthont mert vagy ő költözik majd hozzánk vagy mi hozzá?

Figyelt kérdés

Anyósom mióta ismerem azt mondja ha apósommal történne valami akkor ő menne az idősek otthonába.Mi a férjemmel már megbeszéltük ha úgy alakul hogy apósom megy el előbb akkor ki költöztessük hozzánk vagy esetleg mi költözünk be a városba hozzá(egyedül nem maradhat).

Hagyjuk ebben a hitben élni vagy világositsuk fel hogy mi fog történni ha ez a helyzet áll fenn.Nem tudom eldönteni melyik a jobb.Ha úgy alakul rögtön cselekedni kell.


2012. dec. 11. 14:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem miért kell anyósodat szabályozni. Ő azt mondta, azt akarja, akkor tessék. Most mi ezzel a baj? Kéne a nyugdíja, meg az összeg, amit befizetne, vagy mi?


Az idősek otthona nem egy elfekvő, nem csak lepukkant helyek vannak, lehet úgy van vele ott legalább a saját magának megfelelő társaságban lenne, ellátással. Közeli családtagom idősek otthonában dolgozik, egyfolytában programokat szerveznek nekik, meg szakköröket stb.

2012. dec. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
És anyós miért is nem döntheti el hogy mi legyen vele?
2012. dec. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem jó az idősek otthona?


Én sokáig ápoltam nagyszülőt otthon , nem olyan egyszerű mint gondolod.És az öregek kezelhetetlenek , nehéz őket megváltoztatni.Nagyon nehéz velük.


Amikor már úgy leépült hogy menni sem tudott akkor beadtuk otthonba , mert nem bírtam egy 80 kilós embert emelgetni.

2012. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nekem nagymamám mondja ezt. Őtőle a gyerekei messze költöztek, de nem is jönne utánuk, ott maradt a szülővárosában és a 98 éves apját gondozza, nem akar az öreg bemenni, ő meg így nem adja, azt mondja nagyon szereti, isten látja lelkét semmi rosszat nem akar mondani, de borzasztó nagy munka ez, és néha nagyon mérges az életre, hogy ő soha sehova nem juthat el, nem látja az unokája diplomaosztóját, ő soha semmit nem csinálhat, mert mindig otthon kell ülni és gondozni őt, ha mégis megoldjuk, hogy el tudjon szabadulni, akkor is állandóan arra kell gondolni, hogy vajon mit csinál, vajon aki vele van figyel-e arra, hogy ne essen el, hogy megtalálja-e az ágyát stb. Azt mondta, ő ilyet nem akar a gyerekei nyakába varrni, ő mikor úgy lesz, akkor egyszerűen beköltözik.
2012. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem tudná kifizetni mi pedig nem tudjuk támogatni.Ő azt hiszi hogy a nyugdijja elég de közel sem elég ahhoz a szinvonalhoz amire ő gondol.

Ő azért akar bemenni mert nem akar senki terhére lenni.Régen az volt az álma hogy együtt élünk majd,de úgy látszik ez megváltozott,igaz az egészsége is anyira megromlott hogy az az élet nem jöhet el amit ő szeretett volna.Teljes mértékben gondoskodnom kellene róla,nem ágybafekvő de egyedül még a főzés se menne.

2012. dec. 11. 14:43
 6/22 anonim ***** válasza:
67%
Akkor elgondolkodtató, hogy pedig a spórolásotokat is az szolgálná inkább, ha bemenne, mert lehet hogy be kell fizetni, de ha semmit sem képes csinálni, akkor lehet egy idő után, te mint gondozója még dolgozni se tudsz eljárni, az ápolásival a segged kitörölheted és lehet még lehúz vagy 20-30 évet úgy.
2012. dec. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
jól gondold meg mit vállalsz! én inkább vennék fel hitelt vagy adnám el a házát és úgy fizetném az otthont. mamám mikor hozzánk került,önellátós volt,csak főzni kellett neki. aztán lerobbant és se beszélni se járni nem tudott, hallucinált,torokhangon ordibált naphosszat,vagy lenyugtatóztuk és akkor aludt,de közben bepisilt,bekakiklt,pelenkázni kellett. anyukám se akarta otthonba adni de belerokkant ő is. ez 3 évig ment igy! tényleg ezt akarod?? én nem birtam nézni,elköltöztem,másképp segitettem anyukámat. ha más nem legalább egy ápolónő amikor már olyan stádiumban van
2012. dec. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Adjátok el a házát és akkor ki tudjátok fizetni az otthont.Egyébként vannak olyan otthonok amelyek nem kerülnek olyan sokba.


Nem lesz kellemes élmény amikor majd neked fog támadni mert elfelejti kik vagytok vagy a székletet a falra keni.

2012. dec. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért számolj utána mennyivel kéne támogatnotok anyóst az öregek otthonában, mert nem biztos hogy otthon sokkal kevesebbe kerülne, mintha mondjuk egy hitelből befizetnétek, és azt törlesztenétek utána.

Ugyanúgy etetni gondozni kell, ráadásul egy idősnek gyógyszerek kellenek általában.

A szomszéd nyugdíjas néni 40ezer forintot fizet a gyógyszereire...

2012. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom,asszem át kell gondolnom ezt a dolgot.Kötelességemnek érzem gondozni őt,lehet azért érzem igy mert nálunk minden nő családtagom ezt csinálta,ebben nőttem fel igy érzem természetesnek,valahogy úgy érezném eldobom ha idősek otthonába kerülne.

Nem beszélgetünk erről konkrétan sosem,nem tudom mennyire erős neki a vágy hogy oda kerüljön.Ha tényleg igy lenne az a mi jövőnkön is változtatna mert akkor elhagynánk az országot.

2012. dec. 11. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!