Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek már anyóssal?...

Mit kezdjek már anyóssal? Jogtalan, hogy ideges vagyok?

Figyelt kérdés
A fiúnk a Csongor nevet kapta 3 évvel ezelőtt. Alapjáraton nem hétköznapi a vezetéknevünk ( Inoka ). Mikor megtudtuk, hogy fiú lesz, eldöntöttük, hogy Csongi lesz el is mondtuk mindenkinek, Anyukámék már mindig úgy is kérdezték hogy "na és Csongorkához megvettétek már ezt azt?". Szóval nem szóltak érte. Anyósom hozta a száját, aztán kiderült, hogy a testvérének mondta a hátunk mögött, hogy nem létező hülye nevet akarunk ráaggattni a gyerekre, miért nem Laci lesz ő is. Bevallom megfordult a fejemben (nagyapám után akit imádtam, esetleg 3.névnek), viszont a férjem családjában mindenki László. Apósom, férjem bátyja, férjem nagybátyja, és még a férjemnek is László a 3. neve... Mikor megszületett a fiúnk, Anyós kiadta magából végre nekünk is, mikor megtudta, hogy tényleg Csongor lett. Egy ideig nem is beszélt velünk, aztán úgy látszott megbékélt a dologgal.. Nemrég nagyon összeugrottam vele, mivel társasházba laknak és nála hagytam a fiamat pár órára. Az egyik lakó meg is állított, hogy nem is tudta, hogy megszültem és Laci lett, gratulál... A vérnyomásom az egekben volt, kiderült, hogy anyós Lacinak hívja a gyereket, mikor mi nem vagyunk jelen!!!! A történetből kimaradt, hogy újra terhes vagyok, kislányt várok és a gyereket már most következetesen Brigittának hívja. ( még nem választottunk nevet a párommal.) Mikor kiderült a fiam Lacizása, megfogtam a gyereket, anyósnak pedig megmondtam, hpgy addig el is felejthet minket míg meg nem tanulja, hogy a gyerek Csongor és nem László, és ha nem bírja felfogni nem is kell a közelébe jönnie. Anyósom erre elkezdett kiabálni, hogy takarodjak a házából, a szomszédjainak pedig azt mondja hogy örökre eltiltottam az elsőszülött unokájától. Férjem szerint túl agresszív voltam anyóssal szemben. Mit tehetnék? A férjem szerint bocsánatot kéne kérjek és anyósom biztos megtanulta már a leckét, de a szomszédjától tudom, hogy még mindig Lacizza :( Volt hogy megkérdeztem a Manó nevét és Laciként mutatkozott be , azt hittem elsírom magam....

2016. nov. 27. 20:48
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
64%
Egy ismerősöm születésekor az Árpád nevet kapta szülői nyomásra.egyszeruen mindenki Petizte. Vegul megváltoztatták mert annyira nem illet rá az Árpád név.Péter nevet használja. De az h anyos a hatad mögött Lacizza az durva.
2016. nov. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 Andi80018 ***** válasza:
93%
Abszolút jogos a felháborodásod és szerintem nem is százas az anyósod. Én, ha meg lehet oldani, tuti nem vinném a közelébe sem. Ez kritikán aluli, a férjednek is be kell látnia. Neki kellene beszélnie az anyjával, hogy csak ha lenyugszik, akkor láthatja a gyereket. Nem baj az, ha kiabál, gondolkozzon már.
2016. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
92%
Nem igazán tesz jót egy gyereknek, ha az egyik helyen így hívják, a másikon meg másképp. Teljesen összezavarodik, lásd, már maga sem tudja, hogy hívják. Ezt meg kellene értetned anyósoddal is. Meg azt is, hogy nem örökre tiltottad el, csak addig nem engeded hozzá, amíg nem hajlandó a nevén szólítani.
2016. nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
79%
Van nálatok egyáltalán olyan, aki a valódi nevén szólítja azt a szegény gyereket? Te manózod, anyós lacizza, nem is csodálom, ha alkalma sincs megtanulni, valójában hogy hívják.:-)
2016. nov. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Kedves 4!

Az hogy most Manónak hívom ilyen esetekben az szerintem nem egyenlő azzal, minthogy anyósom Lacinak hívja.


És kedves 5!

Felőlem veheted kitalált kérdésnek, a telefonom automatikusan javít, így írta ki, nem hiszem, hogy egy ékezetek kellene megakadni.

2016. nov. 27. 21:24
 6/48 anonim ***** válasza:
7%
Mindenki annak hívja, aminek akarja, lényeg, hogy szeressék. Én sem vagyok híve a művi és magyar nyelvtől idegen keresztneveknek.
2016. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
91%
Ne legyél ideges. A párod és az anyósod is érdekesek. Kerülni kell és kész. Ha ő ilyen, akkor így járt. A gyereket nem ő fogja elnevezni. Amíg nem tudja a nevén szólítani, ne menjen a közelébe. A kedves párod is fogja ezt fel, vagy menjen az anyjához és éljen vele és Lacikázzák egymást... te jó ég! Nem irigyellek.
2016. nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
28%

"Az hogy most Manónak hívom ilyen esetekben az szerintem nem egyenlő azzal, minthogy anyósom Lacinak hívja. "


Nem is állítottam ilyet. Mindenesetre elgondolkodtató, vajon mennyit lehet a mamánál a gyerek, ha a Laci jut eszébe saját neveként, és nem az, amit adtatok neki.

2016. nov. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
93%

Kezd el anyóst más néven szólítani, ha egyáltalán lesz rá alkalmad, mert a helyedben soha nem vinném hozzá és nem is jöhetne. A férjemet megpróbálnám az ésszerűség felé terelni.

Különben büszke vagyok rád, így ismeretlenül is, karakán csak vagy, végre valaki, aki meg is tudja védeni magát, és szembe száll a hülyékkel.

2016. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 acelsziv ***** válasza:
95%

7: Legalább a saját műveletlenségedet ne reklámozd már ekkora svunggal.

A Csongor török eredetű régi magyar személynév. Jelentése: vadászmadár


Kérdező: Az anyósnál nagyobb gond, hogy a férjed sem látja, mi a probléma. Az a probléma, hogy egyáltalán nincs tiszteletben tartva a döntésetek és a banya mindenáron a saját ostobaságát akarja érvényre juttatni és nem érdekli, hogy ezzel milyen személyiségi torzulást okoz a gyereknek.

Tojva van a fejetekre érted? És a férjed ezt nem látja be. Én mindenesetre tennék arról, hogy a környék tudomást szerezzen anyós marhaságáról és arról is, hogy nincs eltiltva örökre, csak hazudozik mindenkinek.

2016. nov. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!