Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóssal nagyon megromlott a...

Anyóssal nagyon megromlott a viszony. Nagyon messze lakik,300 km-re. Én nem mehetek hozzá, viszont azt elvárja, hogy a férjem elvigye hozzá. Én ezt nem akarom engedni. Megtehetem?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, a gyerek sem akar menni, de a férjem, meg anyja szerint azért, mert ellene nevelem. Ez nem így van, csak keveset találkoztak és nem alakult ki kötődés. A nagy távolság miatt csak úgy tudnának találkozni, hogy én napokig nem látom a fiam. Nekem ez büntetés, amire nem szolgáltam rá. Úgy gondolom, ha anyós látni akarja, jöjjön ide ő. Én nem kötök bele, ha ő viselkedik, én is. Most gyámüggyel,meg bírósággal fenyeget. Van esélye ellenem? Ja, a férjemmel még együtt vagyunk, bár az anyós kitartó aknamunkájának köszönhetően sokat veszekszünk,szóval lehet, hogy már nem sokáig..
2016. okt. 2. 09:15
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy elvigye hozzá a 3 éves kisfiunkat. :)
2016. okt. 2. 09:17
 2/54 anonim ***** válasza:
88%
Itt elsősorban nem az a lényeg, hogy anyósod mit akar, hanem, hogy a férjed mit tesz. Anyósodnak nincs semmilyen joga (létezik nagyszülői láthatás, de nem automatikus és általában havi 1 óra felügyelettel, gyámügynél elintézheti), viszont a férjed a saját gyerekét elviheti az anyjához.
2016. okt. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Igazából a férjem nem is erőltetné, csak amikor megy hozzá, mindig előadja a nagyjelenetet, hogy ő a szegény nagymama, aki nem láthatja az unokáját. Tudja, hogy erre a férjem megsajnálja és jól összeveszünk. Amikor még nem volt ilyen rossz a viszonyunk, le se sz...ta az unokát, félévben egyszer látta. Az egész csak játszma.
2016. okt. 2. 09:36
 4/54 anonim ***** válasza:
26%

Vagy mondjuk bírd ki azt a néhány alkalmat és ne hisztizz.

Legalább van nagymamája, másoknak nem adatik meg. Persze ilyenkor nem érdekel a gyerek, csak a saját kicsinyes dolgaid, szóval ideje érni kicsit. Elő kell segíteni a jobb kapcsolatokat és a szorosabb köteléket és akkor nem lesz baj.

2016. okt. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
38%

Sok anyós tett már tönkre házasságot. Ügyesebben kell ellene játszanod, mert lehet h szemtől szemben kikapsz.


Egyébként ha szétmentek a gyereket büntetitek a legjobban, nem tudom h bármelyikőtök sérült gyereket akar-e nevelni?


Ebbe nem fér bele h néha elviszi a gyereket? Tudom h rossz neked, de a veszekedések csökkentése és a gyerek érdekében megpróbálhatnád.


Talán a férjeddel is megbeszélhetnéd, h hogy érzed a dolgokat, ha úgy érzed h képes erre. Elmondhatod h úgy érzed h az anyós nem kedvel, és h emiatt már sok házasság tönkre ment, ezt nem akarod stb a gyerek érdekében sem.


Egyébként az is jó szerintem ha kedveskedsz a férjednek, és akkor sokkal megértőbb lesz veled szemben is.

2016. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
De, érdekel a gyerek, ahogy írtam, ő sem szeretne menni. Amúgy elég anyás is. Miért kellene nekünk azért elszakadni egymástól napokra hogy anyós jól érezze magát? Idejön, megnézi, hazamegy, kész. Ő nem bírná ki?
2016. okt. 2. 10:05
 7/54 anonim ***** válasza:
36%

Az jó, ha nem neveled ellene, mert nem csak a te gyereked, hanem a férjedé is.

Ha úgy gondolod, hogy a fiad csak azért nem szeret elmenni a nagymamájához, mert keveset látja és emiatt nem alakult ki a kötődés, akkor ugye már magadtól is tudod a választ. ha elengeded ezáltal többet látja, majd kialakul a kötődés. Látod-látod, a dogok összefüggésben állnak egymással.

2016. okt. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
32%
Hát, szívem, akkor dolgozni kéne azon, hogy megjavuljon az az elromlott viszony mindenki érdekében. Ez a gyerek-dolog így csak tovább rontja a helyzetet, és ez senkinek sem jó. Sem neked, sem a gyereknek, sem az anyósnak, sem a férjednek. Ezen gondolkozz el, és tegyél lépéseket a békülés felé. A férjed segítségét is kérd ki ebben.
2016. okt. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
41%

Ugyan már, három éves gyerek azt tesi, amit az anyja elvár tőle. Ha azt érzi, hogy sugárzik belőled az utálat az másik ember iránt, persze, hogy azt mondja, hogy nem akar odamenni. Evolúciós ösztön.

Nem kell a saját hülyeségeinket a gyerekeinkre kenni.

2016. okt. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
39%

"Miért kellene nekünk azért elszakadni egymástól napokra hogy anyós jól érezze magát? Idejön, megnézi, hazamegy, kész. Ő nem bírná ki?"


Úgy látszik nem. Az élet nem igazságos ez van. A kérdés az h TE mit teszel. Feláldozod a házasságodat emiatt v képes leszel lenyelni ezt a békát.

2016. okt. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!