Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » S. O. S! Vélemény?

S. O. S! Vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok . A helyzet a következő:

Van egy 3 hónapos fiam , aki 4 hetes kora óta át alussza az éjszakát . Anyósom tegnap érkezett egy hétre látogatóba, ő külföldön él, dolgozik . Teljesen felháborodott azon állítása szerint hogy én miért nem ébresztem fel a gyermeket éjjel amikor etetési idő van . Mert hogy biztos lusta vagyok. Na már most én elmondtam neki a véleményem hogy ha éhes lenne úgyis felkelne , És amúgy sem tűröm hogy így beszéljen velem saját házamban . Nem szólt semmit úgy látszik belenyugszik még bocsánatot is kért. Eljött az este fürdetés után megetettem kisfiam, olyan fél 10 felé pedig letettem aludni . 11.00 felé mi is elaludtunk a férjemmel erre éjjel 1.00-kor arra ébredtünk ágyunk mellett lévő kiságyból emeli ki az alvó gyereket. Én hirtelen azt sem tudtam hogy ki az olyan volt mint valami rémálom igazából ha nem rúg bele a kis szekrénybe észre se veszem hogy ott van. Nagyon nagyot sikítottam felébredt a gyermek is . Üvöltve kérdeztem hogy ezt mégis hogy gondolja? Mit keres a szobámba ??? Miért veszi fel az alvó gyereket ?? A férjem először szóhoz sem jutott ezalatt gondolom anyuka úgy érezte biztos nyeregben van ezért pökhendien az arcomba vágta hogy ha én nem vagyok képes felkelni hogy megetessem a fiam akkor majd ő megteszi. Mert hogy éhezik ez a szegény gyerek (ez a szegény gyerek aki hat és fél kiló) És márpedig ha nem ébredt fel akkor felkell ébreszteni enni és anyának nem vagyok nevezhető. Na erre Eldurrant az agyam és bevallom lekevertem neki egyet. Ő elkezdett rikácsolni hogy gyámügyet hív rám mert én éheztetem a gyermeket, A férjem meg nemes egyszerűséggel kitette az ajtón. Kellett 10 perc mire felfogtam hogy mi történt és megmondtam a férjemnek hogy amíg én élek az anyja ide a lábát nem teheti be. Kap 10 percet hogy összepakoljon . Férjem teljes mértékben egyetértett velem. Szerintetek nem volt durva hogy pofon vágtam? Ti mit tettetek volna? De mentségemre szóljon nagyon megijedtem olyan volt mint egy rémálom amikor Hajolt az ágy fölé és vette ki a fiam . Egész éjjel nem aludtam na de a férjem se mert olyan 4.00 felé elkezte hivogatni a testvére hogy én mit képzelek mikor az anyja csak jót akart és a férjem is szégyellje magát hogy kidobta az éjszaka közepén. Most is folyamatosan csörög a telefon. Jönnek a fenyegető messenger üzenetek. Muszáj volt kiírnom magamból kérlek mondjátok el őszintén ugye nem voltam értelmetlenül agresszív?


2016. dec. 7. 07:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
32%
A pofozkodàs telejesen felesleges volt...
2016. dec. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim válasza:
73%
SZERINTED nagyon jól tetted én férfi szemmel ugyan ezt gondolom!De azért a pofon kicsit sok volt!
2016. dec. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen igazad van, jogos volt a pofon is.


Hozzam sem tenne be tobbet a labat az oreglany.


Egyebkent meg teljesen igazad van, tok felesleges ebreszteni, plane egy 3 honapost. A mienk 6 hetes volt amikor elkezdte ataludni az ejszakat, este 10tol reggel hatig. Hulyek lettunk volna felebreszteni.


A kedves mama hivja csak a gyamugyet, magabol fog hulyet csinalni.


Aki meg fenyegetozik azt le kell tiltani a faxba es vele sem szoba allni tobbet.

2016. dec. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
88%

"a férjemmel erre éjjel 1.00-kor arra ébredtünk ágyunk mellett lévő kiságyból emeli ki az alvó gyereket"


Namost ha ez nalunk tortenik meg, este a sotetben motoszkalna valaki az agyam mellett akkor lehet hogy olyat lebaxok neki hogy ott hal meg. Reflexbol meg ijedsegbol.


A pofon egy nagyon enyhe reakcio volt a reszedrol.


A kedves mama az eletevel jatszott, akar fegyvert! is tarthatnal az agyad mellett, kest, vagy baseball-utot, es ha ott agyoncsapod azon sem csodalkozhatott volna.

2016. dec. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
89%
Felesleges volt a pofon, de érthető, hogy így történt. Épeszű ember nem megy be a másik haloszobajaba. A pofonert esetleg elnezest kerhetsz -bár én nem tenném. A testvért, anyukát le kell tiltani, számot cserélni. Ennyi
2016. dec. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy kidobtátok az anyukát, teljesen jogos volt, ez nem normális viselkedés részéröl.


A pofon kicsit túlzás volt, de ennek ellenére teljesen érthetö reakció, ha éjjel ilyesmire ébredsz.


A mamával meg a rokonokkal közölni, hogy nem állnak le, feljelentitek öket zaklatásért.

2016. dec. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező szerintem teljesen normális a viselkedésed.


Minek megy hozzád kötekedni az anyós? Minek kritizál téged alaptalanul? :/És mi köze a gyerek nevelési módodhoz? Semmi!

Egy gyereket pedig valóban nem kell felkelteni,ha éhes akkor sír ő magától is.És hogy éjjel bement a szobátokba alapból bunkóság. Amúgy rendes a párod,hogy melléd állt,és nem a mamát védte.

2016. dec. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is teljességgel igazad van.

A rokonok csak az ő verzióját ismerik, én megírnám nekik, hogy mi történt így, ahogyan itt leírtad, hogy tudják.

Egyébként nekem anno védőnő mondta, hogy csak a szoptatás miatt soha ne ébresszem fel a gyereket. Szakmailag is helyénvaló, ha hagyod aludni.


A kapcsolatot azonban én nem szüntetném meg vele, még egy esélyt adnék, ha bocsánatot kér és megígéri, hogy soha többé nem szól bele a nevelésbe és engedély nélkül nem nyúl a gyerekhez. Persze, ha még egy rossz húzása lenne, akkor tagadnám ki végleg a családból.

2016. dec. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
88%

Én is teljesen egyetértek veled.

Nyilván alap helyzetben elítélendő a verekdés, pofozkodás, de amikor az embert álmából riadva halálra ijesztik, pláne amikor a gyerekét érzi veszélyben, bekapcsolnak az anyai ösztönök is, persze, hogy megtámadja a betolakodót.

Szerencséje a kedves mamának, hogy csak egy pofont kapott, és nem ugrottál neki reflexből.

Az, hogy agresszív voltál, pont azt jelenti, hogy jó anya vagy, véded a gyermeked :)

A gyámügyes feljelentést nem kell komolyan venni, nyilván alapja nincsen, magát égeti le a vén szipirtyó. A fenyegtőknek vissza lehet dobni, hogy ti fogjáűtok zaklatásért feljeleteni őket, ha már úgyis előhúztuk a "jelentegtős kártyát"

2016. dec. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
90%

Bakker. Férjemnek van riasztó pisztolya, lehet első reakció más lett volna, nem a pofon.

Egyébként, nehezen evő, sárgaságban szenvedő, esetleg koraszülött babán kívül, nem kell a gyereket ébresztgetni, ha alszik, tuti nem éhes, főleg egy három hónaposat.

2016. dec. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!