Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha nem akarok...

Mit tegyek ha nem akarok elmenni a barátom szüleivel, rokonaival a téli nyaralásra?

Figyelt kérdés
Barátom szüleinek van egy nyaralója egy szomszédos országban, ami tőlünk 800kmre van. Tavaly voltam már itt barátommal, akkor nem voltak ott a szülei csak pár barátja és a testvére. Hát őszintén nem éreztem túl jól magam, mert ők több órákra elmentek síelni én meg az egyik srácnak a barátnője, ott maradtunk a házban, ami hatalmas, de semmit se lehet csinálni. A környéken 10 km-es körzetben nincs még egy kisbolt se. Ezenkívül se térerő se wifi, semmi. Na most megint ugyanez lesz, de még ott lesznek barátom szülei is, plussz a nagynénje, nagybáttya, meg pár unokatestvére. Ha igy összegyűlik a családja akkor mindig az van, hogy van pár hangadó mi meg általában kussolunk, vagyis próbálok mosolyogni. Mindenki ül egy asztalnál, én meg nem merek felállni, nehogy én legyek a bunkó. Egyszóval unalmas, nincs semmi bajom velük, de nem vagyunk egy világ. De amúgy én alapjáraton nem jövök ki túl jól idősebb emberekkel, akik plussz 10 évvel idősebbek nálam, egyszerűen nem találom velük a közös hangot. Még a szülei is félreismertek mert azt hiszik mindig ilyen kis csendes vagyok, mint amikor velük vagyok pedig nem. Sőt inkább úgy mondanám frusztrál a jelenlétük. Amikor barátommal megyek a szüleihez 1-2 napról van szó, itt viszont majdnem 1 hétről. Nem tudom ezt hogy, mondhatnám meg barátomnak mert úgy konkrét bajom nincs, csak ez a családos dolog, meg ez hogy mindenki síel kivéve én, és kb. senki se érti meg hogy nem akarom kipróbálni, azt hiszik hogy csak hiszti. le se merem írni, hogy 22 éves vagyok, mert felnőtteb módjára kéne gondolkodnom, de hátha valaki megérti. Barátommal 1 éve vagyunk együtt.
2016. dec. 13. 09:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Őszintén ha már most ekkora gondjaid vannak a családdal később még több lesz. De amúgy ezek szerint mindenki elmegy napközbe sielni ergó kb egyedül leszel. Amúgy én megpróbálnék egy kicsit nyitottabb lenni a helyedben és legalább kipróbálni 1x a síelést. Vagy ha ez nem betárazol pár könyvet meg filmet vagy tanulnivalót és azt teszed egész nap. Vagy elmész kirándulni.
2016. dec. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
22 évesen tényleg felnőttként kéne gondolkodni, és nem úgy mint ha 14 éves lennél. Ha nem is akarsz síelni az nem gond. Sokan nem szeretik a téli sportokat,de hogy nem tudod magad lekötni pár órára az elég gáz. Se térerő, se wifi? Enélkül már meg is haltok vagy mi? Vigyél egy jó könyvet, vagy vegyél sok rejtvény újságot. Ha nem is síelsz de kirándulni még elmehetsz. Fényképezzél. Csodás tájak vannak ilyen helyeken. Ha az ember ennyire unja magát egy helyen, és ennyire nem képes kommunikálni felnőtt emberekkel akkor ez a kapcsolat hosszabb távon előbb -utóbb halott kapcsolat lesz.
2016. dec. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
62%

Ha nagyon nem akarsz, akkor mondd meg, hogy nem tudsz síelni, és nem is szeretnél, félsz tőle, nem akarod.

Mondjuk én elmennék, szerintem hangulatos lehet egy ilyen hely, még akkor is, ha nem síel az ember. Vigyél könyvet, tölts le egy rahedli filmet, vigyél valami kézimunkát, ha tudsz ilyet, vagy rajzolni valót, esetleg valamit, amit meg kéne tanulnod, ha még sulis vagy, vagy mit tudom én, mit szeretsz csinálni, amihez nem kell net, és máris nem fogsz unatkozni, amíg a többiek síelnek.

Én sem rajongom anyósomék társaságáért, főleg apósommal nem vagyok egy hullámhosszon, de ha az idő java részében amúgy sem lennénk egy légtérben, akkor engem nem zavarna.

Esetleg kérdezd meg, hogy vihetsz-e magaddal valakit (mármint a barátodtól kérdezd meg, ő meg majd megkérdezi a szüleitől, hogy belefér-e, neki nyilván simán meg tudják mondani, ha esetleg nem), egy barátnődet, vagy valakit a családodból, hátha úgy jobban éreznéd magad te is.

2016. dec. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

Miért nem síelsz te is? Jó lehetőség lenne, hogy megtanuld. Lehet, hogy te is élveznéd.

Ha viszont nem akarsz menni, akkor ne menj. Megmondod a barátodnak, hogy érezze jól magát a családjával, jó síelést, de te itthon maradsz most.

2016. dec. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem síelsz, akkor szánkózz pl., vagy építsetek hóembert, menj fel a felvonóval gyönyörködni, fotózni a tájat, napos időben remekül lehet fent napozni is, szokott lenni kifejezetten erre fekete anyaggal borított támaszkodó. Én megpróbálnék síelni tanulni is, bánom, hogy anno kimaradt az életemből, nagyon jó sport.:-) Ha egyik opció sem tetszik, akkor meg ne menj, fölösleges, azt a pár napot kibírjátok egymás nélkül.
2016. dec. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%
Mit tegyél, mit tegyél... Hagyd a barátodat jól szórakozni a családjával, te meg üldögélj a löttyedt seggeden tovább a facebook előtt.
2016. dec. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

Se a saját korosztályoddal, se idősebbekkel nem jössz ki jól. Szerinted ez meddig lesz szórakoztató a pasidnak,mivel ő szeretne menni? Próbáld kicsit felfejleszteni magad kommunikációs téren, vannak erre jó könyvek. Azt hittem 14 éves vagy a leírás alapján.

Velünk jött nyaralni egy 14 éves kiscsaj tavaly, hozzá se szólt a társasághoz, ha ilyen vagy, akkor inkább ne menj, mert idegesítő, hogy van ilyen ember aki alap társalgásra sem képes. Ilyeneknek tényleg nem illik társaságba menni.

Más kérdés, hogy pl. anyósomékkal én sem jövök ki jól, de mondjuk ott volt rengeteg vita régebben, illetve én nem erőltetem velük a többnapos együttlétet, meg a párom sem, de kell, hogy ebben egyetértés legyen a partnerünkkel.

2016. dec. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%

Pedig ideje lenne tréningezni magad. Mi lesz, ha elkezdesz dolgozni és ennyire nem fogsz tudni másokkal kapcsolatot teremteni? Próbálj meg felnőtt nőként viselkedni.

Miért nem lehet semmit csinálni? Vigyetek kártyát, játékot, menjetek ti is síelni. Nem baj, ha nem tudsz.

2016. dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

Mi lesz veletek akkor később, ha már most nehezen viseled el őket, pedig semmi rosszat nem irtál róluk.

Őszinte leszek veled. Igy amiket irtál, úgy képzellek el mint egy kiscsajt, aki egésznap a telót nyomkodja és töltögeti fel a selfiket a nettre és lesi, hogy hány lájkot kap majd. Én úgy örülök, amikor lehetőségem van egy kicsit elszabadulni az ilyen modern dolgoktól és elszakadni a város zajától. Nem kell folyamatosan a családdal ücsörögni, csinálhattok közös programokat a barátoddal. Én mondjuk nem a wifi után sirnék, hanem inkább elmennék sielni egy jót. Szerintem unalmas vagy úgy egy az egyben.

2016. dec. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
65%

Elég egy beteg, savanyú ember lehetsz

A barátod helyében már rég otthagytalak volna

A helyedben hagynám hogy ott legyenek élvezzék a kiruccanást

2016. dec. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!