Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Létezhet, hogy tényleg nem...

Létezhet, hogy tényleg nem zavarom "anyósékat" azzal, hogy olyan sokat vagyok náluk?

Figyelt kérdés

Én abban nőttem fel, hogy anyum abból is világvégét csinált, ha valaki napközben, mondjuk délután átjött 1-2 órára, mert az neki stressz, meg készülni kell. Nálunk csak az unokatesója alhatott kb háromévente egyszer, ő más idegent nem kerülget. Oké nekem ez tök természetes volt, gyakorin is általában ilyesmiket írnak szülők.

Viszont a barátom szülei elég másnak tűnnek... Ott vagyok egész hétvégén, meg néha hétköznap egy éjszaka, de akkor nem találkozok velük mondjuk... De ők ezt tök lazán veszik, barátom azt mondja szeretik ha ott vagyok, azt mondják akár oda is "költözhetek" félig, hétköznap tőlük járhatnék be suliba, nem kéne koleszt fizetnem.

Nekem mégis olyan bűntudatom van, hogy ilyen sokszor ott vagyok "láb alatt", nem is tudom.. A ház nagy, van külön fürdőnk is, szóval fizikailag nem vagyok útban, de mégis.. :/

Szerintetek hihetek abban, hogy tényleg nem bánják hogy ott vagyok? Van ilyen szülő/após/anyós, akit tényleg nem zavar? Sose hallottam még ilyenről.


2016. dec. 14. 16:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tényleg nem zavarja okét :)
2016. dec. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Van, elég sok ismerősömnél költözött be félig a fiú, szülők javasolták,persze megegyeztek havi x ezer forintban, amit a fizetett a fiú a lány szüleinek, meg azért mégis +1 fő. Meg ugye segít ő is, takarít meg minden :)
2016. dec. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Hát én is ilyen anyós szeretnék lenni, úgyhogy biztos van ilyen is :)
2016. dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Sok olyan szülő van akit nem zavar, csak te nem ehhez vagy szokva. Nálunk is mindig átjáróház volt és senkit nem érdekelt.
2016. dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Persze az alap. Most így pénzt nem fogadnak el, de természetes, hogy a "mi részünket" rendben tartjuk, ha van valami nagyobb munka, akkor abban meg segítek, legyen az diótörés a réteshez, vagy ereszjavítás a nagypapánál. Ezek megvannak. Meg sokszor mi szoktunk bevásárolni, mert mi amúgy is járunk el ide-oda, és akkor már viszünk "haza" amit kell, stb, igyekszem hasznossá tenni magam.
2016. dec. 14. 16:39
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg tényleg nem zavarja öket, de írtad, hoyg nagy ház van, gondolom, azért sem.


Egy lakásban vagy kis házban sokkal többet vesznek észre egy vendégböl, mint egy nagyban.


Nálunk is a gyerekeink barátai/barátnöi itt lehetnek, mert külön szinten vannak és ezért nem igazán látunk/hallunk belölük sokat akkor, amikor nem akarjuk.

MEgbeszéltük, hogy este 10 után a mi részünkre ne mászkáljanak, mert akkor nyugalmat akarunk, nap közben/hétvégén viszont semmi probléma, ha itt vannak.

2016. dec. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Szeretnek téged, mert szerethető vagy, látják, hogy a fiúk is szeret, nem vagy rá rossz hatással, igyekszel beilleszkedni a családba, ... ezért nemcsak hogy nem zavarod őket, hanem talán még örülnek is, hogy ott vagytok.
2016. dec. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
Hidd el, hogy nem zavarod őket! Én is nagyon szeretem, ha fiatalokkal van tele a ház, fiaim minden barátját és barátnőjét szívesen látom nálunk, szeretnek is itt lenni.
2016. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell, hogy az ember elhitesse magával azt, amit nem hisz el. Nálunk kb. 4 évig itt lakott a fiam barátnője is, amíg egyetemre jártak. Csak a magam nevében tudok nyilatkozni: engem kicsit zavart. Egyrészt azért, mert mégis csak idegen, másrészt, mert velem ellenkező nemű és mégis csak illett figyelembe vennem, hogy egy szál semmiben nem grasszálhatok a saját lakásomban, már csak az illendőség okán sem. A feleségem örült, hogy a kisfiának milyen jó (persze, ingyen nő a meleg ágyban). Azért a háztartási munkálatokban nemigen vett részt, maguk után sem takarított vagy rakott rendet és az is szinte természetes volt, hogy az itthon levő élelmiszerekből dobott össze maguknak vacsorát. Feleségem elsősorban azt nehezményezte, hogy a szülei soha nem érdeklődtek a lányuk iránt és nem is volt semmiféle hozzájárulás az ittlakás költségeihez, de rákérdezés sem, mintha a legtermészetesebb dolog lenne, hogy itt lakik vadidegeneknél, kulcsa van, mosni kell utána az ágyneműt, takarítani kell utána, használ valamennyi vizet, villanyt és még a fűtés is ingyen van, a wc papir, a mosó- és tisztítószerek is.
2016. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van 9-es, de a feleségednek is igaza volt.

Itt viszont a kérdésben másnak tűnik a helyzet.

A szülőknek külön lakrészük van és a lány nem akar betelepedni, sőt az ott tartózkodásának a mértékével is aggályai vannak.

A fiú erőltetné az ottlétét, a hét összes többi napjára is.

Nem tudni, hogy erről a szülőknek mi az igazi véleményük, lehet, hogy ez csak a srác vágyálma ...

A látszat minden esetre azt mutatja, hogy a szülők nem bánják, de beszélni kellene erről velük.

2016. dec. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!